plugin.video.netflix - en to cs_CZ translation catalogue (239 entries)

[ctx: Addon Description]
en: Netflix VOD Services Add-on
cs_CZ: Doplněk Netflix VOD

[ctx: Addon Disclaimer]
en: The use of this add-on may not be legal in your country of residence - please check with your local laws before installing.
cs_CZ: Použití tohoto doplňku nemusí být ve vaší zemi pobytu legální - před instalací se prosím obraťte na místní zákony.

[ctx: #30001]
en: Recommendations
cs_CZ: Doporučení

[ctx: #30002]
en: Enter PIN to watch restricted content
cs_CZ: Zadejte PIN pro sledování omezeného obsahu

[ctx: #30004]
en: Password
cs_CZ: Heslo

[ctx: #30006]
en: Enter PIN to access this profile
cs_CZ: Pro přístup k tomuto profilu zadejte PIN

[ctx: #30007]
en: Parental Control PIN (4 digits)
cs_CZ: PIN rodičovské kontroly (4 číslice)

[ctx: #30008]
en: Login failed
cs_CZ: Přihlášení selhalo

[ctx: #30009]
en: Please check your e-mail and password
cs_CZ: Zkontrolujte prosím svůj e-mail a heslo

[ctx: #30010]
en: Lists of all kinds
cs_CZ: Všechny kategorie

[ctx: #30014]
en: Account
cs_CZ: Účet

[ctx: #30015]
en: Other options
cs_CZ: Další možnosti

[ctx: #30017]
en: Logout
cs_CZ: Odhlášení

[ctx: #30018]
en: Export to library
cs_CZ: Exportovat do knihovny

[ctx: #30019]
en: Rate on Netflix
cs_CZ: Hodnocení na Netflixu

[ctx: #30020]
en: Remove from 'My list'
cs_CZ: Odebrat z 'Můj seznam'

[ctx: #30021]
en: Add to 'My list'
cs_CZ: Přidat do 'Můj seznam'

[ctx: #30022]
en: (between 0 and 10)
cs_CZ: (mezi 0 a 10)

[ctx: #30023]
en: Expert
cs_CZ: Expertní

[ctx: #30024]
en: SSL verification
cs_CZ: SSL ověření

[ctx: #30025]
en: Library
cs_CZ: Knihovna

[ctx: #30026]
en: Enable custom library folder
cs_CZ: Povolit vlastní složku knihovny

[ctx: #30027]
en: Custom library path
cs_CZ: Cesta k vlastní knihovně

[ctx: #30028]
en: Playback error
cs_CZ: Chyba přehrávání

[ctx: #30030]
en: Remove from library
cs_CZ: Odebrat z knihovny

[ctx: #30031]
en: General
cs_CZ: Obecné

[ctx: #30033]
en: Enable Dolby Digital Plus (DDPlus HQ and Atmos on Premium)
cs_CZ: Povolit Dolby Digital Plus (DDPlus HQ a Atmos na Premium)

[ctx: #30034]
en: Manual ESN
cs_CZ: Ručně ESN

[ctx: #30035]
en: InputStream Adaptive settings...
cs_CZ: Nastavení InputStream Adaptive ...

[ctx: #30037]
en: Views
cs_CZ: Zobrazení

[ctx: #30038]
en: Enable custom views
cs_CZ: Povolit vlastní zobrazení

[ctx: #30039]
en: View for folders
cs_CZ: Zobrazení pro složky

[ctx: #30040]
en: View for movies
cs_CZ: Zobrazení pro filmy

[ctx: #30041]
en: View for shows
cs_CZ: Zobrazení pro seriály

[ctx: #30042]
en: View for seasons
cs_CZ: Zobrazení pro seriálové řady

[ctx: #30043]
en: View for episodes
cs_CZ: Zobrazení pro díly

[ctx: #30044]
en: View for profiles
cs_CZ: Zobrazení pro profily

[ctx: #30045]
en: Thumb rating removed|You rated a thumb down|You rated a thumb up
cs_CZ: Odstraněno hodnocení|Hodnocení jako nelíbí|Hodnocení jako líbí

[ctx: #30046]
en: There is a problem with InputStream Adaptive add-on or the Widevine library. May be missing or not enabled, the operation will be cancelled.
cs_CZ: Došlo k potížím s doplňkem InputStream Adaptive nebo s knihovnou Widevine. Může chybět nebo není povoleno, operace bude zrušena.

[ctx: #30047]
en: Library update in progress
cs_CZ: Probíhá aktualizace knihovny

[ctx: #30048]
en: Exported
cs_CZ: Exportováno

[ctx: #30049]
en: Library
cs_CZ: Knihovna

[ctx: #30051]
en: Profile set for playback from the library
cs_CZ: Profil je nastaven pro přehrávání z knihovny

[ctx: #30052]
en: Set for library playback
cs_CZ: Nastavit pro přehrávání z knihovny

[ctx: #30053]
en: Remove for playback from library
cs_CZ: Odebrat pro přehrávání z knihovny

[ctx: #30054]
en: Profile set to auto-selection
cs_CZ: Profil je nastaven na automatický výběr

[ctx: #30055]
en: Set for auto-selection
cs_CZ: Nastavení  automatického výběru

[ctx: #30056]
en: Remove auto-selection
cs_CZ: Odebrat automatický výběr profilu

[ctx: #30059]
en: Be careful, you are about to update many titles {}.[CR]This may cause service problems or temporary ban of the account.[CR]Do you want to continue?
cs_CZ: Buďte opatrní, chystáte se aktualizovat mnoho titulů {}.[CR]To může způsobit problémy se službami nebo dočasný zákaz účtu.[CR]Chcete pokračovat?

[ctx: #30060]
en: Enable HEVC profiles (4k for Android/HDR/DolbyVision)
cs_CZ: Povolit profily HEVC (4K pro Android / HDR / DolbyVision)

[ctx: #30061]
en: Update inside library
cs_CZ: Aktualizovat vnitřní knihovnu

[ctx: #30062]
en: Parental controls
cs_CZ: Rodičovská kontrola

[ctx: #30063]
en: An update is already in progress
cs_CZ: Aktualizace již probíhá

[ctx: #30064]
en: Perform auto-update
cs_CZ: Provést automatickou aktualizaci

[ctx: #30065]
en: Auto-update for TV shows seasons and episodes
cs_CZ: Automatická aktualizace řad a dílů seriálů

[ctx: #30066]
en: Debug logging level
cs_CZ: Úroveň protokolování

[ctx: #30067]
en: daily
cs_CZ: denně

[ctx: #30068]
en: every other day
cs_CZ: každý druhý den

[ctx: #30069]
en: every 5 days
cs_CZ: každých 5 dní

[ctx: #30070]
en: weekly
cs_CZ: týdně

[ctx: #30071]
en: Time of Day
cs_CZ: Čas dne

[ctx: #30072]
en: Only start after 5 minutes of idle
cs_CZ: Začít až po 5 minutách nečinnosti

[ctx: #30073]
en: Always show codec information during video playback
cs_CZ: Vždy zobrazovat informace o kodeku při přehrávání videa

[ctx: #30074]
en: View for exported
cs_CZ: Zobrazení pro export

[ctx: #30075]
en: Ask to skip intro and recap
cs_CZ: Přeskočení úvodu a rekapitulace

[ctx: #30076]
en: Skip intro
cs_CZ: Přeskočit úvod

[ctx: #30077]
en: Skip recap
cs_CZ: Přeskočit rekapitulaci

[ctx: #30078]
en: Playback
cs_CZ: Přehrávání

[ctx: #30079]
en: Skip automatically
cs_CZ: Přeskočit automaticky

[ctx: #30080]
en: Pause when skipping
cs_CZ: Pauza při přeskočení

[ctx: #30081]
en: Force HDCP 2.2 video streams
cs_CZ: Vynutit podporu HDCP 2.2 (povolit obsah 4K)

[ctx: #30082]
en: Remember audio / subtitle preferences
cs_CZ: Zapamatovat si předvolby zvuku / titulků

[ctx: #30084]
en: Cache objects TTL (minutes)
cs_CZ: Cache TTL (minuty)

[ctx: #30085]
en: Cache metadata TTL (days)
cs_CZ: Cache pro metadata TTL (dny)

[ctx: #30086]
en: Cache objects 'My list' TTL (minutes)
cs_CZ: Cache pro 'Můj seznam' TTL (minuty)

[ctx: #30087]
en: Contains {} and more...
cs_CZ: Obsahuje {} a další ..

[ctx: #30088]
en: Browse related content
cs_CZ: Procházet podobný obsah

[ctx: #30089]
en: Browse subgenres
cs_CZ: Procházet podžánry

[ctx: #30090]
en: Browse through related video lists and discover more content.
cs_CZ: Procházet podobné seznamy videí a objevovat další obsah

[ctx: #30091]
en: Browse and manage contents that were exported to the Kodi library.
cs_CZ: Procházet a spravovat obsah, který byl exportován do knihovny Kodi

[ctx: #30092]
en: Search for content and easily find what you want to watch.
cs_CZ: Hledejte obsah a snadno najděte, co chcete sledovat.

[ctx: #30093]
en: Browse content by genre and easily discover related content.
cs_CZ: Procházet podle žánru a snadno objevit podobný obsah

[ctx: #30094]
en: Browse recommendations and pick up on something new you might like.
cs_CZ: Prohlédněte si doporučení a koukněte na něco nového, co by se vám mohlo líbit.

[ctx: #30095]
en: All TV shows
cs_CZ: Všechny seriály

[ctx: #30096]
en: All Movies
cs_CZ: Všechny filmy

[ctx: #30097]
en: Main Menu
cs_CZ: Hlavní menu

[ctx: #30098]
en: Enable HDR profiles
cs_CZ: Povolit profily HDR

[ctx: #30099]
en: Enable DolbyVision profiles
cs_CZ: Povolit profily DolbyVision

[ctx: #30100]
en: Results for '{}'
cs_CZ: Výsledky pro '{}'

[ctx: #30101]
en: Netflix returned an unknown error.
cs_CZ: Netflix vrátil neznámou chybu.

[ctx: #30102]
en: Netflix returned the following error:
cs_CZ: Netflix vrátil následující chybu:

[ctx: #30103]
en: Error details have been written to the Kodi log file. If the error message does not provide guidance on how to resolve the issue or you continue to receive this error, please report it on GitHub by following the Readme instructions.
cs_CZ: Do protokolu Kodi byly zapsány podrobnosti o chybě. Pokud chybová zpráva neposkytuje návod, jak problém vyřešit, nebo tuto chybu nadále dostáváte, nahlaste ji prostřednictvím GitHubu. S chybovým hlášením zadejte úplný protokol ladění. (povolte 'Protokolování ladění' v nastavení Kodi).

[ctx: #30104]
en: The add-on encountered the following error:
cs_CZ: Doplňek zaznamenal následující chybu:

[ctx: #30105]
en: Netflix Add-on Error
cs_CZ: Chyba doplňku Netflix

[ctx: #30106]
en: Invalid PIN
cs_CZ: Neplatný PIN

[ctx: #30107]
en: PIN protection is off.
cs_CZ: Ochrana PIN je vypnutá.

[ctx: #30108]
en: All content is protected by PIN.
cs_CZ: Veškerý obsah je chráněn PINem.

[ctx: #30109]
en: Login successful
cs_CZ: Přihlášení úspěšné

[ctx: #30110]
en: Background services started
cs_CZ: Služby na pozadí spuštěny

[ctx: #30111]
en: There is no contents
cs_CZ: Není žádný obsah

[ctx: #30112]
en: You need to be logged in to use Netflix
cs_CZ: Pro použití Netflixu musíte být přihlášeni

[ctx: #30113]
en: Logout successful
cs_CZ: Odhlášení úspěšné

[ctx: #30114]
en: Keep 'My list' and Kodi Library in sync
cs_CZ: Udržovat synchronizaci Můj seznam a knihovny Kodi

[ctx: #30115]
en: Content Profiles
cs_CZ: Obsah profilů

[ctx: #30116]
en: Advanced Add-on Configuration
cs_CZ: Pokročilá konfigurace doplňku

[ctx: #30118]
en: API operation failed: {}
cs_CZ: Operace API selhala: {}

[ctx: #30119]
en: 'My list' operation successful
cs_CZ: Operace Můj seznam byla úspěšná

[ctx: #30120]
en: Cannot automatically remove a season from Kodi library, please do it manually
cs_CZ: Nelze automaticky odstranit řadu z knihovny Kodi, prosím, proveďte ručně

[ctx: #30121]
en: Perform full sync now
cs_CZ: Nyní provést úplnou synchronizaci

[ctx: #30122]
en: Sync 'My list' to Kodi library
cs_CZ: Synchronizovat Můj seznam s knihovnou Kodi

[ctx: #30123]
en: Do you want to continue?[CR]The full synchronization will delete all previously exported titles.[CR]If there are many titles this operation may take some time.
cs_CZ: Chcete pokračovat?[CR]Plná synchronizace odstraní všechny dříve exportované tituly.[CR]Pokud existuje mnoho titulů, může tato operace chvíli trvat.

[ctx: #30124]
en: Do you want to remove this item from the library?
cs_CZ: Opravdu chcete tuto položku odebrat?

[ctx: #30125]
en: Delete library contents
cs_CZ: Vymazat knihovnu

[ctx: #30126]
en: Do you really want to purge your library?[CR]All exported items will be deleted.
cs_CZ: Opravdu chcete vymazat knihovnu?[CR]Všechny exportované položky budou smazány.

[ctx: #30127]
en: Awarded rating of {}
cs_CZ: Udělené hodnocení {}

[ctx: #30128]
en: Select a profile
cs_CZ: Vyberte profil

[ctx: #30129]
en: Enable Up Next integration
cs_CZ: Povolit další integraci

[ctx: #30131]
en: Check the logfile for detailed information
cs_CZ: Zkontrolujte podrobné informace v souboru protokolu

[ctx: #30132]
en: Clear in-memory cache
cs_CZ: Vymazat cache z RAM

[ctx: #30133]
en: Clear in-memory and on-disk cache
cs_CZ: Vymazat RAM a cache z disku

[ctx: #30134]
en: Enable execution timing
cs_CZ: Povolit časování provedení

[ctx: #30135]
en: Cache cleared
cs_CZ: Cache vymazána

[ctx: #30137]
en: Enable VP9 profiles (disable if it causes artifacts)
cs_CZ: Povolit profily VP9 (vypnout, pokud způsobuje artefakty)

[ctx: #30138]
en: The background services may not yet be available if you just started Kodi/the add-on. In this case, try again in a moment.
cs_CZ: Pokud jste spustili Kodi a hned doplněk, nemusí být služby na pozadí ještě k dispozici. V tomto případě to zkuste za chvíli znovu.

[ctx: #30139]
en: Enable IPC over HTTP (use when Addon Signals timeout messages appear)
cs_CZ: Povolit IPC přes HTTP (použijte, když se objeví zprávy o vypršení časového limitu doplňkových signálů)

[ctx: #30140]
en: Import existing library
cs_CZ: Importovat existující knihovnu

[ctx: #30141]
en: Disable startup notification
cs_CZ: Zakázat oznámení o spuštění

[ctx: #30142]
en: Custom
cs_CZ: Vlastní

[ctx: #30143]
en: Custom view ID
cs_CZ: ID vlastního zobrazení

[ctx: #30144]
en: Disable WebVTT subtitle support
cs_CZ: Zakázat podporu titulků WebVTT

[ctx: #30145]
en: Recently added
cs_CZ: Nedávno přidané

[ctx: #30146]
en: Discover the latest content added.
cs_CZ: Objevte nejnovější přidaný obsah.

[ctx: #30147]
en: Next page »
cs_CZ: Další stránka »

[ctx: #30148]
en: « Previous page
cs_CZ: « Předchozí stránka

[ctx: #30149]
en: Sort results by
cs_CZ: Seřadit výsledky podle

[ctx: #30150]
en: Alphabetical order (A-Z)
cs_CZ: Abecední pořadí (A-Z)

[ctx: #30151]
en: Alphabetical order (Z-A)
cs_CZ: Abecední pořadí (Z-A)

[ctx: #30152]
en: Suggestions for you
cs_CZ: Doporučení pro vás

[ctx: #30153]
en: Year released
cs_CZ: Rok vydání

[ctx: #30154]
en: Netflix configuration wizard
cs_CZ: Konfigurace doplňku Netflix

[ctx: #30155]
en: Do you have a Netflix Premium account?
cs_CZ: Máte účet Netflix Premium?

[ctx: #30157]
en: The configuration has been completed
cs_CZ: Konfigurace byla dokončena

[ctx: #30158]
en: Run add-on configuration wizard
cs_CZ: Spustit průvodce konfigurací doplňku

[ctx: #30159]
en: View for main menu
cs_CZ: Zobrazení pro hlavní nabídku

[ctx: #30160]
en: View for search
cs_CZ: Zobrazení pro vyhledávání

[ctx: #30161]
en: View for exported
cs_CZ: Zobrazení pro export

[ctx: #30162]
en: Last used
cs_CZ: Naposledy sledované

[ctx: #30163]
en: Audio description
cs_CZ: Zvukový popis

[ctx: #30164]
en: Browse contents with audio description.
cs_CZ: Procházet obsah s audio popisem.

[ctx: #30165]
en: View for 'My list'
cs_CZ: Zobrazení pro můj seznam

[ctx: #30166]
en: Main menu items
cs_CZ: Položky hlavní nabídky

[ctx: #30167]
en: My list
cs_CZ: Můj seznam

[ctx: #30168]
en: Continue watching
cs_CZ: Pokračovat v sledování

[ctx: #30169]
en: Top picks
cs_CZ: Nejlepší tipy

[ctx: #30170]
en: New releases
cs_CZ: Nově přidané

[ctx: #30171]
en: Trending now
cs_CZ: Aktuální trendy

[ctx: #30172]
en: Popular on Netflix
cs_CZ: Populární na Netflixu

[ctx: #30173]
en: Netflix Originals
cs_CZ: Originály Netflixu

[ctx: #30174]
en: TV show genres
cs_CZ: Žánry seriálů

[ctx: #30175]
en: Movie genres
cs_CZ: Žánry filmu

[ctx: #30176]
en: Enable STRM resume workaround
cs_CZ: Povolit STRM pokračování řešení

[ctx: #30177]
en: Ask to resume the video
cs_CZ: Zeptat se pro obnovení videa

[ctx: #30178]
en: Open Up Next add-on settings
cs_CZ: Otevřít další nastavení doplňku

[ctx: #30179]
en: Show trailers and more
cs_CZ: Zobrazit thrailery a další

[ctx: #30180]
en: There has been a problem with login, it is possible that your account has not been confirmed or reactivated.
cs_CZ: Došlo k potížím s přihlášením. Je možné, že váš účet nebyl potvrzen ani reaktivován.

[ctx: #30182]
en: Export NFO files
cs_CZ: Exportovat NFO soubory

[ctx: #30183]
en: Do you want to export NFO files for the {}?
cs_CZ: Chcete exportovat soubory NFO pro {}?

[ctx: #30184]
en: NFO Files
cs_CZ: Soubory NFO

[ctx: #30185]
en: Enable NFO files export
cs_CZ: Povolit export souborů NFO

[ctx: #30186]
en: For Movies
cs_CZ: Pro filmy

[ctx: #30187]
en: For TV show
cs_CZ: Pro seriály

[ctx: #30188]
en: Ask
cs_CZ: Zeptat se

[ctx: #30189]
en: movie
cs_CZ: film

[ctx: #30190]
en: TV show
cs_CZ: seriál

[ctx: #30192]
en: [CR]These files are used by the provider information scrapers to integrate movies and TV shows info, useful with bonus episodes or director's cut
cs_CZ: [CR]Tyto soubory používají poskytovatelé scraperů pro integraci informací o filmech a seríálech, užitečné s bonusovými díly nebo režisérským střihem

[ctx: #30193]
en: Include all information in NFO files (use only with 'Local Information' scraper)
cs_CZ: Zahrnout všechny informace do souborů NFO (použít pouze se scraperem 'Local Information').

[ctx: #30194]
en: Limit video stream resolution to
cs_CZ: Omezit rozlišení videa na

[ctx: #30195]
en: Export new episodes
cs_CZ: Exportovat nové díly

[ctx: #30196]
en: Exclude from auto update
cs_CZ: Vyloučit z automatické aktualizace

[ctx: #30197]
en: Include in auto update
cs_CZ: Zahrnout do automatické aktualizace

[ctx: #30198]
en: Exporting new episodes
cs_CZ: Export nových dílů

[ctx: #30199]
en: Shared library (Kodi MySQL server is required)
cs_CZ: Sdílená knihovna (je vyžadován server Kodi MySQL)

[ctx: #30200]
en: Use shared library MySQL-database
cs_CZ: Použít databázi sdílených knihoven MySQL

[ctx: #30201]
en: Username
cs_CZ: Uživatelské jméno

[ctx: #30202]
en: Connection to the MySQL-database was successful
cs_CZ: Připojení k databázi MySQL bylo úspěšné

[ctx: #30203]
en: Host IP
cs_CZ: Hostitelská IP

[ctx: #30205]
en: Test database connection
cs_CZ: Testovat připojení k databázi

[ctx: #30206]
en: ERROR: The MySQL-database is not reachable - the local database will be used
cs_CZ: CHYBA: Databáze MySQL není dostupná - použije se lokální databáze

[ctx: #30207]
en: Set this device as main auto-updates manager
cs_CZ: Nastavit toto zařízení jako hlavního správce automatických aktualizací

[ctx: #30208]
en: Check if this device is the main auto-update manager
cs_CZ: Zkontrolujte, zda je toto zařízení hlavním správcem automatické aktualizace

[ctx: #30209]
en: This device now handles the auto-updates of the shared library
cs_CZ: Toto zařízení nyní zpracovává automatické aktualizace sdílené knihovny

[ctx: #30210]
en: This device handles the auto-updates of the shared library
cs_CZ: Toto zařízení zpracovává automatické aktualizace sdílené knihovny

[ctx: #30211]
en: Another device handles the auto-updates of the shared library
cs_CZ: Jiné zařízení zpracovává automatické aktualizace sdílené knihovny

[ctx: #30212]
en: There is no device that handles the auto-updates of the shared library
cs_CZ: Neexistuje žádné zařízení které by zpracovávalo automatické aktualizace sdílené knihovny

[ctx: #30213]
en: InputStream Helper settings...
cs_CZ: Nastevení InputStream Helper...

[ctx: #30214]
en: Force refresh
cs_CZ: Vynutit aktualizaci

[ctx: #30215]
en: Color of the titles included in 'My list'
cs_CZ: Zvýraznit tituly obsažené v mém seznamu barvou

[ctx: #30216]
en: Show ESN in use
cs_CZ: Zobrazit použitou ESN

[ctx: #30217]
en: Reset ESN
cs_CZ: Resetovat ESN

[ctx: #30218]
en: Are you sure you want to reset the ESN?[CR]If you confirm, wait until you receive the login message.
cs_CZ: Opravdu chcete resetovat ESN?[CR]Po potvrzení, počkejte, než obdržíte přihlašovací zprávu.

[ctx: #30219]
en: Disable notification for synchronization completed
cs_CZ: Zakázat notifikaci o dokončené synchronizaci

[ctx: #30220]
en: The Kodi library has been updated
cs_CZ: Knihovna Kodi byla aktualizována

[ctx: #30221]
en: Owner account
cs_CZ: Účet vlastníka

[ctx: #30222]
en: Kid account
cs_CZ: Dětský účet

[ctx: #30224]
en: Auto update mode
cs_CZ: Režim automatické aktualizace

[ctx: #30225]
en: Manual
cs_CZ: Manuální

[ctx: #30226]
en: Scheduled
cs_CZ: Naplánováno

[ctx: #30227]
en: Synchronize Kodi library with 'My list'
cs_CZ: Synchronizovat knihovnu Kodi s mým seznamem

[ctx: #30228]
en: Set a profile for synchronization
cs_CZ: Nastavte profil pro synchronizaci

[ctx: #30230]
en: Check for updates now
cs_CZ: Zkontrolovat nyní aktualizace

[ctx: #30231]
en: Do you want to check update now?
cs_CZ: Chcete nyní zkontrolovat aktualizaci?

[ctx: #30232]
en: Profile maturity rating for {}
cs_CZ: Hodnocení vyspělosti profilu pro {}

[ctx: #30233]
en: Only show titles rated [B]{}[/B].
cs_CZ: Zobrazit pouze hodnocené tituly [B]{}[/B].

[ctx: #30234]
en: Install Up Next add-on
cs_CZ: Nainstalovat Up Next dolpněk

[ctx: #30235]
en: Synchronize the watched status of the videos with Netflix
cs_CZ: Synchronizujte sledovaný stav videí s Netflixem

[ctx: #30236]
en: Change watched status (locally)
cs_CZ: Změnit sledovaný stav (místně)

[ctx: #30237]
en: Marked as watched|Marked as unwatched|Restored Netflix watched status
cs_CZ: Označeno jako zhlédnuté|Označeno jako nezhlédnuté|Obnoven zhlédnutý stav Netflixu

[ctx: #30238]
en: Up Next notifications (watch next video)
cs_CZ: Up Next notifikace (sledovat další video)

[ctx: #30239]
en: Color of supplemental plot info
cs_CZ: Barva doplňujících informací v postranním panelu

[ctx: #30240]
en: The background services cannot be started due to this problem:[CR]{}
cs_CZ: Z důvodu tohoto problému nelze spustit služby na pozadí:[CR]{}

[ctx: #30241]
en: Open Connect CDN (the lower index is better)
cs_CZ: Otevřete Connect CDN (dolní index je lepší)

[ctx: #30243]
en: Select first unwatched TV show episode
cs_CZ: Vyberte první nezhlédnutou epizodu seriálu

[ctx: #30244]
en: Force Widevine security level L3
cs_CZ: Vynutit úroveň zabezpečení Widevine L3

[ctx: #30245]
en: Deleting files exported to the library
cs_CZ: Mazání souborů exportovaných do knihovny

[ctx: #30246]
en: There are {} titles that cannot be imported.[CR]Do you want to delete these files?
cs_CZ: Existují {} tituly, které nelze importovat.[CR]Chcete tyto soubory odstranit?

[ctx: #30247]
en: Results per page (in case of timeout error decrease it)
cs_CZ: Výsledky na stránku (v případě timeout chyby ji snižte)

[ctx: #30300]
en: Do you want to remove watched status of '{}'?[CR][CR]The operation could take up to 24h, therefore the title may still appear in the list.
cs_CZ: Chcete odebrat zhlédnuté z '{}'?[CR][CR]Operace může trvat až 24 hodin, proto se název může v seznamu stále zobrazovat.

[ctx: #30301]
en: Include Kodi library (only sending data)
cs_CZ: Zahrnout knihovnu Kodi (pouze odesílání dat)

[ctx: #30400]
en: Search
cs_CZ: Hledat

[ctx: #30401]
en: Type of search
cs_CZ: Typ vyhledávání

[ctx: #30402]
en: Search titles, people, genres
cs_CZ: Hledejte tituly, lidi, žánry

[ctx: #30403]
en: New search...
cs_CZ: Nové hledání...

[ctx: #30404]
en: Clear search history
cs_CZ: Vymazat historii vyhledávání

[ctx: #30405]
en: Select the language
cs_CZ: Vyberte jazyk

[ctx: #30406]
en: Do you want to delete the entire contents?
cs_CZ: Chcete smazat celý obsah?

[ctx: #30407]
en: No matches found
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné díly

[ctx: #30410]
en: By term
cs_CZ: Podle výrazu

[ctx: #30411]
en: By audio language
cs_CZ: Podle jazyka zvuku

[ctx: #30412]
en: By subtitles language
cs_CZ: Podle jazyka titulků
