plugin.video.netflix - en to el_GR translation catalogue (258 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Netflix
el_GR: Νέτφλιξ

[ctx: Addon Description]
en: Netflix VOD Services Add-on
el_GR: Πρόσθετο υπηρεσιών κατά παραγγελία του Νέτφλιξ

[ctx: Addon Disclaimer]
en: The use of this add-on may not be legal in your country of residence - please check with your local laws before installing.
el_GR: Η χρήση αυτού του προσθέτου μπορεί να μην είναι νόμιμη στην χώρα που κατοικείτε - παρακαλώ ελέγξτε τους τοπικούς νόμους πριν την εγκατάσταση.

[ctx: #30001]
en: Recommendations
el_GR: Προτάσεις

[ctx: #30002]
en: Enter PIN to watch restricted content
el_GR: Εισάγετε το ΠΙΝ για την παρακολούθηση περιορισμένου περιεχομένου

[ctx: #30004]
en: Password
el_GR: Κωδικός

[ctx: #30005]
en: E-mail
el_GR: Ηλ.ταχυδρομείο

[ctx: #30006]
en: Enter PIN to access this profile
el_GR: Εισάγετε το PIN για να προσπελάσετε αυτό το προφίλ

[ctx: #30007]
en: Parental Control PIN (4 digits)
el_GR: ΠΙΝ γονικού ελέγχου (4 ψηφία)

[ctx: #30008]
en: Login failed
el_GR: Αποτυχία εισόδου

[ctx: #30009]
en: Please check your e-mail and password
el_GR: Παρακαλώ ελέγξτε την διεύθυνση ηλ.ταχυδρομείου και τον κωδικό

[ctx: #30010]
en: Lists of all kinds
el_GR: Λίστες όλων των ειδών

[ctx: #30012]
en: Profiles options and parental control
el_GR: Επιλογές προφίλ και γονικού ελέγχου

[ctx: #30013]
en: In the profile list, open the context menu in the chosen profile
el_GR: Άνοιγμα εναλλακτικού μενού στο επιλεγμένο προφίλ μέσα στην λίστα τους

[ctx: #30014]
en: Account
el_GR: Λογαριασμός

[ctx: #30015]
en: Other options
el_GR: Άλλες επιλογές

[ctx: #30017]
en: Logout
el_GR: Αποσύνδεση

[ctx: #30018]
en: Export to library
el_GR: Εξαγωγή στην βιβλιοθήκη

[ctx: #30019]
en: Rate on Netflix
el_GR: Βαθμολόγηση στο Νέτφλιξ

[ctx: #30020]
en: Remove from 'My list'
el_GR: Αφαίρεση από την 'Λίστα μου'

[ctx: #30021]
en: Add to 'My list'
el_GR: Προσθήκη στην 'Λίστα μου'

[ctx: #30022]
en: (between 0 and 10)
el_GR: (μεταξύ 0 & 10)

[ctx: #30023]
en: Expert
el_GR: Ειδικός

[ctx: #30024]
en: SSL verification
el_GR: Επαλήθευση SSL

[ctx: #30025]
en: Library
el_GR: Βιβλιοθήκη

[ctx: #30026]
en: Enable custom library folder
el_GR: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένου φακέλου βιβλιοθήκης

[ctx: #30027]
en: Custom library path
el_GR: Διαδρομή προσαρμοσμένου φακέλου βιβλιοθήκης

[ctx: #30028]
en: Playback error
el_GR: Αποτυχία αναπαραγωγής

[ctx: #30030]
en: Remove from library
el_GR: Αφαίρεση από την βιβλιοθήκη

[ctx: #30031]
en: General
el_GR: Γενικά

[ctx: #30033]
en: Enable Dolby Digital Plus (DDPlus HQ and Atmos on Premium)
el_GR: Ενεργοποίηση του Dolby Digital Plus (DDPlus HQ και Atmos στο Πλήρες)

[ctx: #30034]
en: Manual ESN
el_GR: Χειροκίνητο ESN

[ctx: #30035]
en: InputStream Adaptive settings...
el_GR: Ρυθμίσεις προσθέτου InputStream

[ctx: #30037]
en: Views
el_GR: Όψεις

[ctx: #30038]
en: Enable custom views
el_GR: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένων όψεων

[ctx: #30039]
en: View for folders
el_GR: Όψη για τους φακέλους

[ctx: #30040]
en: View for movies
el_GR: Όψη για τις ταινίες

[ctx: #30041]
en: View for shows
el_GR: Όψη για τις σειρές

[ctx: #30042]
en: View for seasons
el_GR: Όψη για τις σεζόν

[ctx: #30043]
en: View for episodes
el_GR: Όψη για τα επεισόδια

[ctx: #30044]
en: View for profiles
el_GR: Όψη για τα προφίλ

[ctx: #30045]
en: Thumb rating removed|You rated a thumb down|You rated a thumb up
el_GR: Αφαιρέσατε την βαθμολόγηση|Βαθμολογήσατε αρνητικά|Βαθμολογήσατε θετικά

[ctx: #30046]
en: There is a problem with InputStream Adaptive add-on or the Widevine library. May be missing or not enabled, the operation will be cancelled.
el_GR: Υπάρχει πρόβλημα με το πρόσθετο InputStream ή την βιβλιοθήκη Widevine. Μπορεί να λείπει ή να μην είναι ενεργοποιημένα, η διαδικασία θα ακυρωθεί.

[ctx: #30047]
en: Library update in progress
el_GR: Ενημέρωση βιβλιοθήκης σε εξέλιξη

[ctx: #30048]
en: Exported
el_GR: Εξήχθη

[ctx: #30049]
en: Library
el_GR: Βιβλιοθήκη

[ctx: #30051]
en: Profile set for playback from the library
el_GR: Εφαρμοσμένο προφίλ για αναπαραγωγή από την βιβλιοθήκη

[ctx: #30052]
en: Set for library playback
el_GR: Εφαρμογή για αναπαραγογή από βιβλιοθήκη

[ctx: #30053]
en: Remove for playback from library
el_GR: Αφαίρεση για αναπαραγωγή από βιβλιοθήκη

[ctx: #30054]
en: Profile set to auto-selection
el_GR: Η επιλογή του προφίλ έχει τεθεί σε αυτόματη

[ctx: #30055]
en: Set for auto-selection
el_GR: Θέσε για αυτόματη επιλογή

[ctx: #30056]
en: Remove auto-selection
el_GR: Αφαίρεση προφίλ από αυτόματη επιλογή

[ctx: #30059]
en: Be careful, you are about to update many titles {}.[CR]This may cause service problems or temporary ban of the account.[CR]Do you want to continue?
el_GR: Να είστε προσεκτικοί, πρόκειτε να ενημερώσετε αρκετούς τιτλους {}.[CR]Αυτό μπορεί να προκαλέσει προβλήματα υπηρεσίας ή προσωρινή φραγή του λογαριασμού.[CR]Θέλετε να συνεχίσετε;

[ctx: #30060]
en: Enable HEVC profiles (4k for Android/HDR/DolbyVision)
el_GR: Ενεργοποίηση προφίλ HEVC (4Κ για Android/HDR/DolbyVision)

[ctx: #30061]
en: Update inside library
el_GR: Ενημέρωση εντός της βιβλιοθήκης

[ctx: #30062]
en: Parental controls
el_GR: Γονικός έλεγχος

[ctx: #30063]
en: An update is already in progress
el_GR: Μία ενημέρωση βρίσκεται ήδη σε εξέλιξη

[ctx: #30064]
en: Perform auto-update
el_GR: Εκτέλεση αυτόματης ενημέρωσης

[ctx: #30065]
en: Auto-update for TV shows seasons and episodes
el_GR: Αυτόματη ενημέρωση για σεζον και επεισόδια σειρών

[ctx: #30066]
en: Debug logging level
el_GR: Επίπεδο καταγραφής αποσφαλμάτωσης

[ctx: #30067]
en: daily
el_GR: καθημερινά

[ctx: #30068]
en: every other day
el_GR: κάθε δεύτερη μέρα

[ctx: #30069]
en: every 5 days
el_GR: κάθε 5 μέρες

[ctx: #30070]
en: weekly
el_GR: εβδομαδιαίως

[ctx: #30071]
en: Time of Day
el_GR: Ώρα ημέρας

[ctx: #30072]
en: Only start after 5 minutes of idle
el_GR: Εκκίνηση μόνο έπειτα από 5 λεπτά αδράνειας

[ctx: #30073]
en: Always show codec information during video playback
el_GR: Δείξε πάντα τις πληροφορίες αποκωδικοποίησης κατά την διάρκεια αναπαραγωγής

[ctx: #30074]
en: View for exported
el_GR: Όψη για τα εξαγώμενα

[ctx: #30075]
en: Ask to skip intro and recap
el_GR: Ερώτηση για την αποφυγή εισαγωγής και σύνοψης

[ctx: #30076]
en: Skip intro
el_GR: Αποφυγή εισαγωγής

[ctx: #30077]
en: Skip recap
el_GR: Αποφυγή σύνοψης

[ctx: #30078]
en: Playback
el_GR: Αναπαραγωγή

[ctx: #30079]
en: Skip automatically
el_GR: Κάνε την αποφυγή αυτόματα

[ctx: #30080]
en: Pause when skipping
el_GR: Παύση κατά την αποφυγή

[ctx: #30081]
en: Force HDCP 2.2 video streams
el_GR: Επιβολή HDCP 2.2 για τις ροές βίντεο

[ctx: #30082]
en: Remember audio / subtitle preferences
el_GR: Απομνημόνευση προτιμήσεων για ήχο / υποτίτλους

[ctx: #30083]
en: Force the display of forced subtitles only with the audio language set
el_GR: Επιβολή απεικόνισης των επιβεβλημένων υποτίτλων μόνο με την καθορισμένη γλώσσα ήχου

[ctx: #30084]
en: Cache objects TTL (minutes)
el_GR: Αποθήκευσε προσωρινά τα αντικείμενα στο χρόνο-για-ζωντανά (λεπτά)

[ctx: #30085]
en: Cache metadata TTL (days)
el_GR: Αποθήκευσε προσωρινά το αντικείμενο με τα μεταδεδομένα στο χρόνο-για-ζωντανά (μέρες)

[ctx: #30086]
en: Cache objects 'My list' TTL (minutes)
el_GR: Αποθήκευσε προσωρινά τα αντικείμενα της 'Λίστας μου' στο χρόνο-για-ζωντανά (λεπτά)

[ctx: #30087]
en: Contains {} and more...
el_GR: Περιέχει {} και περισσότερα...

[ctx: #30088]
en: Browse related content
el_GR: Περιήγηση σχετικού περιεχομένου

[ctx: #30089]
en: Browse subgenres
el_GR: Περιήγηση υποειδών

[ctx: #30090]
en: Browse through related video lists and discover more content.
el_GR: Περιήγηση μέσω σχετικών λιστών βίντεο και ανακαλυψτε περισσότερο περιεχόμενο.

[ctx: #30091]
en: Browse and manage contents that were exported to the Kodi library.
el_GR: Περιήγηση και διαχείριση ότι έχει εξαχθεί στην βιβλιοθήκη του Kodi.

[ctx: #30092]
en: Search for content and easily find what you want to watch.
el_GR: Αναζήτηση περιεχομένου και εύκολα βρείτε κάτι για να παρακολουθείστε.

[ctx: #30093]
en: Browse content by genre and easily discover related content.
el_GR: Περιήγηση περιεχομένου με βάση το είδος και εύκολα ανακαλυψτε σχετικό περιεχόμενο

[ctx: #30094]
en: Browse recommendations and pick up on something new you might like.
el_GR: Περιήγηση προτάσεων και επιλογή κάτι νέου που μπορεί να σας αρέσει.

[ctx: #30095]
en: All TV shows
el_GR: Όλες οι σειρές

[ctx: #30096]
en: All Movies
el_GR: Όλες οι ταινίες

[ctx: #30097]
en: Main Menu
el_GR: Κυρίως μενού

[ctx: #30098]
en: Enable HDR profiles
el_GR: Ενεργοποίηση προφίλ HDR

[ctx: #30099]
en: Enable DolbyVision profiles
el_GR: Ενεργοποίηση προφίλ Dolbyvision

[ctx: #30100]
en: Results for '{}'
el_GR: Αποτελέσματα για '{}'

[ctx: #30101]
en: Netflix returned an unknown error.
el_GR: Το Νέτφλιξ επέστρεψε ένα άγνωστο σφάλμα.

[ctx: #30102]
en: Netflix returned the following error:
el_GR: Το Νέτφλιξ επέστρεψε το ακόλουθο σφάλμα:

[ctx: #30103]
en: Error details have been written to the Kodi log file. If the error message does not provide guidance on how to resolve the issue or you continue to receive this error, please report it on GitHub by following the Readme instructions.
el_GR: Λεπτομέρεις για το σφάλμα έχουν γραφτεί στο αρχείο καταγραφής του Kodi. Εάν το σφάλμα δεν παρέχει οδηγίες για το πως θα προκύψει η επίλυση του η συνεχίζετε να λαμβάνετε αυτο το σφάλμα, παρακαλώ αναφέρετέ το μέσω του Github. Παρακαλώ όπως παρέχετε πλήρες το αρχείο καταγραφής σε επίπεδο αποσφαλμάτωσης στην αναφορά σας (Να ενεργοποιήσετε την Καταγραφή σφαλμάτων στις ρυθμίσεις του Kodi).

[ctx: #30104]
en: The add-on encountered the following error:
el_GR: Το πρόσθετο αντιμετώπισε το ακόλουθο σφάλμα:

[ctx: #30105]
en: Netflix Add-on Error
el_GR: Σφάλμα του προσθέτου Νετφλιξ

[ctx: #30106]
en: Invalid PIN
el_GR: Λανθασμένο ΠΙΝ

[ctx: #30107]
en: PIN protection is off.
el_GR: Η προστασία ΠΙΝ είναι απενεργοποιημένη.

[ctx: #30108]
en: All content is protected by PIN.
el_GR: Όλο το περιεχόμενο είναι προστατευμένο από ΠΙΝ.

[ctx: #30109]
en: Login successful
el_GR: Είσοδος επιτυχής

[ctx: #30110]
en: Background services started
el_GR: Έναρξη υπηρεσιών εκτέλεσης στο παρασκήνιο

[ctx: #30111]
en: There is no contents
el_GR: Δεν υπάρχουν περιεχόμενα

[ctx: #30112]
en: You need to be logged in to use Netflix
el_GR: Θα πρέπει να είστε συνδεδεμένος προκειμένουν να κάνετε χρηση του Νέτφλιξ

[ctx: #30113]
en: Logout successful
el_GR: Αποσύνδεση επιτυχής

[ctx: #30114]
en: Keep 'My list' and Kodi Library in sync
el_GR: Κράτηση της Λίστας μου στην βιβλιοθήκη του Kodi σε συγχρονισμό

[ctx: #30115]
en: Content Profiles
el_GR: Προφίλ περιεχομένου

[ctx: #30116]
en: Advanced Add-on Configuration
el_GR: Ρυθμίσεις του προσθέτου για προχωρημένους

[ctx: #30117]
en: Cache
el_GR: Προσωρινή μνήμη

[ctx: #30118]
en: API operation failed: {}
el_GR: Αποτυχία εργασίας του API: {}

[ctx: #30119]
en: 'My list' operation successful
el_GR: Εργασία της Λίστας μου επιτυχής

[ctx: #30120]
en: Cannot automatically remove a season from Kodi library, please do it manually
el_GR: Αδυναμία αυτόματης αφαίρεσης της σεζόν από την βιβλιοθήκη του Kodi, παρακαλώ κάντε το χειροκίνητα

[ctx: #30121]
en: Perform full sync now
el_GR: Εκτέλεση πλήρους συγχρονισμού τώρα

[ctx: #30122]
en: Sync 'My list' to Kodi library
el_GR: Συγχρονισμός της Λίστας μου στην βιβλιοθήκη του Kodi

[ctx: #30123]
en: Do you want to continue?[CR]The full synchronization will delete all previously exported titles.[CR]If there are many titles this operation may take some time.
el_GR: Θέλετε να συνεχίσετε;[CR]Ο πλήρης συγχρονισμός θα διαγραψει όλα τα προηγούμενα εξηγμένους τίτλους.[CR]Εάν υπάρχουν πολλοί τίτλοι αυτή η διεργασία μπορεί να πάρει αρκετό χρόνο.

[ctx: #30124]
en: Do you want to remove this item from the library?
el_GR: Θέλετε να αφαιρέσετε αυτο το αντικείμενο;

[ctx: #30125]
en: Delete library contents
el_GR: Εκκαθάριση βιβλιοθήκης

[ctx: #30126]
en: Do you really want to purge your library?[CR]All exported items will be deleted.
el_GR: Θέλετε να κάνετε εκκαθάριση της βιβλιοθήκης;[CR]Όλα τα εξηχθημένα αντικείμενα θα διαγραφτούν.

[ctx: #30127]
en: Awarded rating of {}
el_GR: Απονεμήθει βαθμολόγηση για {}

[ctx: #30128]
en: Select a profile
el_GR: Επιλέξτε ένα προφίλ

[ctx: #30129]
en: Enable Up Next integration
el_GR: Ενεργοποίηση ενσωμάτωσης επομένου

[ctx: #30131]
en: Check the logfile for detailed information
el_GR: Έλεγχος του αρχείου καταγραφής για λεπτομερείς πληροφορίες

[ctx: #30132]
en: Clear in-memory cache
el_GR: Εκκαθάριση κρυφής μνήμης

[ctx: #30133]
en: Clear in-memory and on-disk cache
el_GR: Εκκαθάριση κρυφής μνήμης και προσωρινής μνήμης στον δίσκο

[ctx: #30134]
en: Enable execution timing
el_GR: Ενεργοποίηση εκτελεστικού χρονισμού

[ctx: #30135]
en: Cache cleared
el_GR: Προσωρινή μνήμη εκκαθαρίστηκε

[ctx: #30137]
en: Enable VP9 profiles (disable if it causes artifacts)
el_GR: Ενεργοποίηση των VP9 προφίλ (απενεργοποιήστε σε περίπτωση προκαλείται οπτικός θόρυβος)

[ctx: #30138]
en: The background services may not yet be available if you just started Kodi/the add-on. In this case, try again in a moment.
el_GR: Οι υπηρεσίες παρασκηνίου μπορει να μην είναι ακόμη διαθέσιμες την στιγμή που εκκινείται το πρόσθετο στο Kodi. Σε αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να ξαναδοκιμάσετε εντός ολίγου.

[ctx: #30139]
en: Enable IPC over HTTP (use when Addon Signals timeout messages appear)
el_GR: Ενεργοποίηση του IPC πάνω απο HTTP (κάνε χρηση όταν εμφανιστούν τα μηνύματα λήξης χρόνου από το Addon Signals)

[ctx: #30140]
en: Import existing library
el_GR: Εισαγωγή υπάρχουσας βιβλιοθήκης

[ctx: #30141]
en: Disable startup notification
el_GR: Απενεργοποίηση της ειδοποίησης εκκίνησης

[ctx: #30142]
en: Custom
el_GR: Προσπαρμοσμένο

[ctx: #30143]
en: Custom view ID
el_GR: Προσαρμοσμένο ID όψης

[ctx: #30144]
en: Disable WebVTT subtitle support
el_GR: Απενεργοποίηση υποστήριξης υποτίτλων WebVTT

[ctx: #30145]
en: Recently added
el_GR: Προστέθηκαν πρόσφατα

[ctx: #30146]
en: Discover the latest content added.
el_GR: Ανακαλύψτε περιεχόμενο που προστέθηκε τελευταια.

[ctx: #30147]
en: Next page »
el_GR: Επόμενη σελίδα »

[ctx: #30148]
en: « Previous page
el_GR: « Προηγούμενη σελίδα

[ctx: #30149]
en: Sort results by
el_GR: Ταξινόμηση αποτελεσμάτων κατά

[ctx: #30150]
en: Alphabetical order (A-Z)
el_GR: Αλφαβητική ταξινόμηση (Α-Ω)

[ctx: #30151]
en: Alphabetical order (Z-A)
el_GR: Αλφαβητική ταξινόμηση (Ω-Α)

[ctx: #30152]
en: Suggestions for you
el_GR: Προτάσεις για εσάς

[ctx: #30153]
en: Year released
el_GR: Έτος ανακοίνωσης

[ctx: #30154]
en: Netflix configuration wizard
el_GR: Μάγος ρύθμισης του Νέτφλιξ

[ctx: #30155]
en: Do you have a Netflix Premium account?
el_GR: Έχετε πλήρη λογαριασμό του Νέτφλιξ;

[ctx: #30157]
en: The configuration has been completed
el_GR: Η ρύθμιση έχει ολοκληρωθεί

[ctx: #30158]
en: Run add-on configuration wizard
el_GR: Εκτέλεση μάγου ρύθμισης του προσθέτου

[ctx: #30159]
en: View for main menu
el_GR: Όψη για το κυρίως μενού

[ctx: #30160]
en: View for search
el_GR: Όψη για την αναζήτηση

[ctx: #30161]
en: View for exported
el_GR: Όψη για τα εξηχθημένα

[ctx: #30162]
en: Last used
el_GR: Τελεταία χρησιμοποιημένο

[ctx: #30163]
en: Audio description
el_GR: Περιγραφή ήχου

[ctx: #30164]
en: Browse contents with audio description.
el_GR: Περιήγηση περιεχομένων με ηχητική περιγραφή.

[ctx: #30165]
en: View for 'My list'
el_GR: Όψη για την λίστα μου

[ctx: #30166]
en: Main menu items
el_GR: Αντικείμενα κυρίως μενού

[ctx: #30167]
en: My list
el_GR: Η Λίστα μου

[ctx: #30168]
en: Continue watching
el_GR: Συνέχιση παρακολούθησης

[ctx: #30169]
en: Top picks
el_GR: Κορυφαίες επιλογές

[ctx: #30170]
en: New releases
el_GR: Νέες κυκλοφορίες

[ctx: #30171]
en: Trending now
el_GR: Τάσεις της στιγμής

[ctx: #30172]
en: Popular on Netflix
el_GR: Δημοφιλή στο Νέτφλιξ

[ctx: #30173]
en: Netflix Originals
el_GR: Τα πρωτότυπα του Νέτφλιξ

[ctx: #30174]
en: TV show genres
el_GR: Είδη τηλεοπτικών σειρών

[ctx: #30175]
en: Movie genres
el_GR: Είδη ταινιών

[ctx: #30176]
en: Enable STRM resume workaround
el_GR: Ενεργοποίηση ελιγμού για την συνέχιση

[ctx: #30177]
en: Ask to resume the video
el_GR: Ερώτηση για την συνέχιση του βίντεο

[ctx: #30178]
en: Open Up Next add-on settings
el_GR: Άνοιγμα των ρυθμίσεων του προσθέτου για το Επόμενο

[ctx: #30179]
en: Show trailers and more
el_GR: Δείξε τα τρέιλερ & περισσότερα

[ctx: #30180]
en: There has been a problem with login, it is possible that your account has not been confirmed or reactivated.
el_GR: Υπάρχει πρόβλημα με την είσοδο σας, ενδεχομένως ο λογαριασμός σας να μην έχει (επάν)ενεργοποιηθεί

[ctx: #30181]
en: Always show the subtitles when the preferred audio language is not available
el_GR: Δείχνε πάντα τους υποτίτλους όταν η επιλεγμένη γλώσσα ήχου δεν είναι διαθέσιμη

[ctx: #30182]
en: Export NFO files
el_GR: Εξαγωγή των αρχείων NFO

[ctx: #30183]
en: Do you want to export NFO files for the {}?
el_GR: Θέλετε να εξάγετε σε αρχεία NFO για το {};

[ctx: #30184]
en: NFO Files
el_GR: Αρχεία NFO

[ctx: #30185]
en: Enable NFO files export
el_GR: Ενεργοποίηση εξαγωγής σε αρχεία NFO

[ctx: #30186]
en: For Movies
el_GR: Για ταινίες

[ctx: #30187]
en: For TV show
el_GR: Για τηλεοπτικές σειρές

[ctx: #30188]
en: Ask
el_GR: Ερώτηση

[ctx: #30189]
en: movie
el_GR: ταινία

[ctx: #30190]
en: TV show
el_GR: Τηλεοπτική σειρά

[ctx: #30192]
en: [CR]These files are used by the provider information scrapers to integrate movies and TV shows info, useful with bonus episodes or director's cut
el_GR: [CR]Αυτά τα αρχεία χρησιμοποιούνται από τους φιλτραριστές παρόχων πληροφοριών για την ενσωμάτωση πληροφοριών σε ταινίες και τηλεοπτικές σειρές, χρήσιμο για έξτρα επεισόδια ή τις περικοπές του σκηνοθέτη

[ctx: #30193]
en: Include all information in NFO files (use only with 'Local Information' scraper)
el_GR: Συμπεριέλαβε όλες τις πληροφορίες στα αρχεία NFO (χρησιμοποίησε τα μόνο με τον τοπικό φιλτραριστή 'Local Information')

[ctx: #30194]
en: Limit video stream resolution to
el_GR: Περιορισμός ανάλυσης ροής βίντεο σε

[ctx: #30195]
en: Export new episodes
el_GR: Εξαγωγή νέων επεισοδίων

[ctx: #30196]
en: Exclude from auto update
el_GR: Απέκλεισε από την αυτόματη ενημέρωση

[ctx: #30197]
en: Include in auto update
el_GR: Συμπεριέλαβε στην αυτόματη ενημέρωση

[ctx: #30198]
en: Exporting new episodes
el_GR: Εξαγωγή νέων επεισοδίων

[ctx: #30199]
en: Shared library (Kodi MySQL server is required)
el_GR: Μοιρασμένη βιβλιοθήκη (Απαιτείται ο εξυπηρετητής Kodi MySQL)

[ctx: #30200]
en: Use shared library MySQL-database
el_GR: Χρησιμοποιήσε την μοιρασμένη βάση δεδομένων βιβλιοθήκης MySQL

[ctx: #30201]
en: Username
el_GR: Όνομα χρήστη

[ctx: #30202]
en: Connection to the MySQL-database was successful
el_GR: Η σύνδεση στην βάση δεδομένων MySQL ήταν επιτυχής

[ctx: #30203]
en: Host IP
el_GR: IP φιλοξενητή

[ctx: #30204]
en: Port
el_GR: Θύρα

[ctx: #30205]
en: Test database connection
el_GR: Δοκιμή σύνδεσης σε βάση δεδομένων

[ctx: #30206]
en: ERROR: The MySQL-database is not reachable - the local database will be used
el_GR: ΣΦΑΛΜΑ: Η βάση δεδομένων MySQL δεν είναι προσβάσιμη - θα χρησιμοποιηθεί η τοπική βάση δεδομένων

[ctx: #30207]
en: Set this device as main auto-updates manager
el_GR: Εφαρμόστε αυτήν την συσκευή ως τον διαχειριστή αυτόματων ενημερώσεων

[ctx: #30208]
en: Check if this device is the main auto-update manager
el_GR: Ελέγξτε εάν αυτή η συσκευή είναι ο διαχειριστής των αυτόματων ενημερώσεων

[ctx: #30209]
en: This device now handles the auto-updates of the shared library
el_GR: Αυτή η συσκευή πλέον διαχειρίζεται τις αυτόματες ενημερώσεις της μοιρασμένης-βιβλιοθήκης

[ctx: #30210]
en: This device handles the auto-updates of the shared library
el_GR: Αυτή η συσκευή διαχειρίζεται τις αυτόματες ενημερώσεις της μοιρασμένης-βιβλιοθήκης

[ctx: #30211]
en: Another device handles the auto-updates of the shared library
el_GR: Άλλη συσκευή διαχειρίζεται τις αυτόματες ενημερώσεις της μοιρασμένης-βιβλιοθήκης

[ctx: #30212]
en: There is no device that handles the auto-updates of the shared library
el_GR: Δεν υπάρχει συσκευή που να διαχειρίζεται τις αυτόματες ενημερώσεις της μοιρασμένης-βιβλιοθήκης

[ctx: #30213]
en: InputStream Helper settings...
el_GR: Ρυθμίσεις βοηθού InputStream

[ctx: #30214]
en: Force refresh
el_GR: Επιβολή ανανέωσης

[ctx: #30215]
en: Color of the titles included in 'My list'
el_GR: Επισήμανε τίτλους συμπεριλαμβανομένους στην λίστα μου με ενα χρώμα

[ctx: #30216]
en: Show ESN in use
el_GR: Δείξε την χρήση του ESN

[ctx: #30217]
en: Reset ESN
el_GR: Επαναφορά ESN

[ctx: #30218]
en: Are you sure you want to reset the ESN?[CR]If you confirm, wait until you receive the login message.
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να επαναφέρετε το ESN;[CR]Eάν το επιβεβαιώσετε, περιμένετε μέχρι να λάβετε το μήνυμα εισόδου.

[ctx: #30219]
en: Disable notification for synchronization completed
el_GR: Απενεργοποίηση ειδοποίησης για ολοκλήρωση συγχρονισμού

[ctx: #30220]
en: The Kodi library has been updated
el_GR: Η βιβλιοθήκη του Kodi έχει ενημερωθεί

[ctx: #30221]
en: Owner account
el_GR: Λογαριασμός ιδιοκτήτη

[ctx: #30222]
en: Kid account
el_GR: Λογαριασμός παιδικός

[ctx: #30224]
en: Auto update mode
el_GR: Λειτουργία αυτόματης ενημέρωσης

[ctx: #30225]
en: Manual
el_GR: Χειροκίνητα

[ctx: #30226]
en: Scheduled
el_GR: Προγραμματισμένα

[ctx: #30227]
en: Synchronize Kodi library with 'My list'
el_GR: Συγχρονισμός της βιβλιοθήκης του Kodi με την Λίστα μου

[ctx: #30228]
en: Set a profile for synchronization
el_GR: Εφαρμογή προφίλ για συγχρονισμό

[ctx: #30230]
en: Check for updates now
el_GR: Ελέγξε για ενημερώσεις τώρα

[ctx: #30231]
en: Do you want to check update now?
el_GR: Θέλετε να ελέγξετε τώρα για ενημερώσεις;

[ctx: #30232]
en: Profile maturity rating for {}
el_GR: Προφίλ βαθμολόγησης ωριμότητας για το {}

[ctx: #30233]
en: Only show titles rated [B]{}[/B].
el_GR: Δείξε μόνο τίτλους βαθμολογημένοι [B]{}[/B].

[ctx: #30234]
en: Install Up Next add-on
el_GR: Εγκατάσταση του προσθέτου για τα επόμενα

[ctx: #30235]
en: Synchronize the watched status of the videos with Netflix
el_GR: Συγχρονισμός της κατάστασης προβολής των βίντεο με το Νέτφλιξ

[ctx: #30236]
en: Change watched status (locally)
el_GR: Αλλαγή κατάστασης προβολής (τοπικά)

[ctx: #30237]
en: Marked as watched|Marked as unwatched|Restored Netflix watched status
el_GR: Σημείωση ως προβληθέν|Σημείωση ως μη προβληθέν|Ανάκτηση κατάστασης προβληθέντων απο Νέτφλιξ

[ctx: #30238]
en: Up Next notifications (watch next video)
el_GR: Ειδοποιήσεις επομένου (δείτε το επόμενο βίντεο)

[ctx: #30239]
en: Color of supplemental plot info
el_GR: Χρωματισμός συμπληρωματικών πληροφοριών πλάνου

[ctx: #30240]
en: The background services cannot be started due to this problem:[CR]{}
el_GR: Οι υπηρεσίες παρασκηνίου δεν μπορούν να εκτελεστούν λόγω αυτού του προβήματος:[CR]{}

[ctx: #30241]
en: Open Connect CDN (the lower index is better)
el_GR: Άνοιγμα του CDN Connect (ο χαμηλότερος δείκτης είναι καλύτερος)

[ctx: #30242]
en: Top 10
el_GR: Κορυφαία 10

[ctx: #30243]
en: Select first unwatched TV show episode
el_GR: Επιλογή του πρώτου μη-παρακολουθημένου επεισοδίου σειράς

[ctx: #30244]
en: Force Widevine security level L3
el_GR: Επιβολή ασφαλείας Widevine επιπέδου L3

[ctx: #30245]
en: Deleting files exported to the library
el_GR: Διαγραφή αρχείων εξηγμένων στην βιβλιοθήκη

[ctx: #30246]
en: There are {} titles that cannot be imported.[CR]Do you want to delete these files?
el_GR: Υπάρχουν {} τίτλοι με αδυναμία εισαγωγής.[CR]Θέλετε να διαγράψετε τα αρχεία τους;

[ctx: #30247]
en: Results per page (in case of timeout error decrease it)
el_GR: Αποτελέσματα ανά σελίδα (σε περίπτωση σφάλματος από λήξη χρόνου μειώστε τα)

[ctx: #30300]
en: Do you want to remove watched status of '{}'?[CR][CR]The operation could take up to 24h, therefore the title may still appear in the list.
el_GR: Θέλετε να αφαιρέσετε την κατάσταση παρακολούθησης για το '{}';[CR][CR]Η ενέργεια μπορεί να πάρει μέχρι και 24 ώρες για την εκτέλεσή της, με αποτέλεσμα ο τίτλος να βρίσκεται ακόμα στην λίστα.

[ctx: #30301]
en: Include Kodi library (only sending data)
el_GR: Συμπεριέλαβε στην βιβλιοθήκη του Kodi (μόνο αποστολή δεδομένων)

[ctx: #30340]
en: Choose the login method[CR](if the login with E-Mail/Password always returns "incorrect password", then use Authentication key, instructions in the GitHub ReadMe)
el_GR: Επιλέξτε την μέθοδο εισόδου[CR](εάν η είσοδος με E-mail/Κωδικό επιστρέφει πάντα "λανθασμένος κωδικός", πάντα να χρησιμοποιείτε το Κλειδί ταυτοποίησης, οδηγίες στο GitHub Readme)

[ctx: #30341]
en: E-Mail/Password
el_GR: E-mail/Κωδικός

[ctx: #30342]
en: Authentication key
el_GR: Κλειδί ταυτοποίησης

[ctx: #30343]
en: The selected file is not compatible or corrupted
el_GR: Το επιλεγμένο αρχείο δεν είναι συμβατό ή έχει καταστραφεί

[ctx: #30344]
en: The authentication key file is expired
el_GR: Το αρχείο κλειδιού ταυτοποίησης έχει λήξει

[ctx: #30345]
en: Enter PIN
el_GR: Εισαγωγή PIN

[ctx: #30399]
en: Sort history by
el_GR: Ταξινόμιση ιστορικού από

[ctx: #30400]
en: Search
el_GR: Αναζήτηση

[ctx: #30401]
en: Type of search
el_GR: Τύπος αναζήτησης

[ctx: #30402]
en: Search titles, people, genres
el_GR: Αναζήτηση τίτλων, ανθρώπων, ειδών

[ctx: #30403]
en: New search...
el_GR: Νέα αναζήτηση...

[ctx: #30404]
en: Clear search history
el_GR: Καθαρισμός ιστορικού αναζήτησης

[ctx: #30405]
en: Select the language
el_GR: Επιλογή της γλώσσας

[ctx: #30406]
en: Do you want to delete the entire contents?
el_GR: Θέλετε να διαγράψετε όλα τα περιεχόμενα;

[ctx: #30407]
en: No matches found
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα

[ctx: #30410]
en: By term
el_GR: Μέσω όρου

[ctx: #30411]
en: By audio language
el_GR: Μέσω γλώσσας ήχου

[ctx: #30412]
en: By subtitles language
el_GR: Μέσω γλώσσας υποτίτλων

[ctx: #30413]
en: By genre/subgenre ID
el_GR: Μέσω είδους/ID υπόειδους

[ctx: #30500]
en: Prefer the audio/subtitle language with country code (if available)
el_GR: Προτίμηση της γλώσσας ήχων/υποτίτλων με κωδικό χώρας (εάν είναι διαθέσιμοι)

[ctx: #30501]
en: Prefer stereo audio tracks by default
el_GR: Προτίμηση των στέρεο ηχητικών κλιπ εξ'ορισμού
