plugin.video.netflix - en to ro_RO translation catalogue (253 entries)

[ctx: Addon Description]
en: Netflix VOD Services Add-on
ro_RO: Add-on pentru servicii video la cerere Netflix

[ctx: Addon Disclaimer]
en: The use of this add-on may not be legal in your country of residence - please check with your local laws before installing.
ro_RO: Utilizarea acestui add-on ar putea fi ilegală în țara în care locuiți - vă rugăm să verificați legile locale înainte de instalare.

[ctx: #30001]
en: Recommendations
ro_RO: Recomandări

[ctx: #30002]
en: Enter PIN to watch restricted content
ro_RO: Introduceți cod pentru a vedea conținutul restricționat

[ctx: #30004]
en: Password
ro_RO: Parolă

[ctx: #30005]
en: E-mail
ro_RO: Adresă email

[ctx: #30006]
en: Enter PIN to access this profile
ro_RO: Introduceți cod pentru a accesa profilul

[ctx: #30007]
en: Parental Control PIN (4 digits)
ro_RO: Cod pentru control parental (4 cifre)

[ctx: #30008]
en: Login failed
ro_RO: Conectare eșuată

[ctx: #30009]
en: Please check your e-mail and password
ro_RO: Vă rugăm să verificați adresa email și parola

[ctx: #30010]
en: Lists of all kinds
ro_RO: Listă cu toate tipurile

[ctx: #30012]
en: Profiles options and parental control
ro_RO: Profiluri și control parental

[ctx: #30013]
en: In the profile list, open the context menu in the chosen profile
ro_RO: În lista de profiluri deschide meniul contextual pentru profilul ales

[ctx: #30014]
en: Account
ro_RO: Cont

[ctx: #30015]
en: Other options
ro_RO: Alte opțiuni

[ctx: #30017]
en: Logout
ro_RO: Deconectare

[ctx: #30018]
en: Export to library
ro_RO: Exportă în librărie

[ctx: #30019]
en: Rate on Netflix
ro_RO: Evaluează pe Netflix

[ctx: #30020]
en: Remove from 'My list'
ro_RO: Șterge din 'Lista mea'

[ctx: #30021]
en: Add to 'My list'
ro_RO: Adaugă în 'Lista mea'

[ctx: #30022]
en: (between 0 and 10)
ro_RO: (între 0 și 10)

[ctx: #30023]
en: Expert
ro_RO: Avansat

[ctx: #30024]
en: SSL verification
ro_RO: Verificare SSL

[ctx: #30025]
en: Library
ro_RO: Librărie

[ctx: #30026]
en: Enable custom library folder
ro_RO: Activează director personalizat în librărie

[ctx: #30027]
en: Custom library path
ro_RO: Cale personalizată pentru librărie

[ctx: #30028]
en: Playback error
ro_RO: Eroare de redare

[ctx: #30030]
en: Remove from library
ro_RO: Șterge din librărie

[ctx: #30033]
en: Enable Dolby Digital Plus (DDPlus HQ and Atmos on Premium)
ro_RO: Activează Dolby Digital Plus (DDPlus HQ și Atmos la abonament Premium)

[ctx: #30034]
en: Manual ESN
ro_RO: ESN manual

[ctx: #30035]
en: InputStream Adaptive settings...
ro_RO: Setări pentru InputStream Adaptive...

[ctx: #30037]
en: Views
ro_RO: Mod vizualizare

[ctx: #30038]
en: Enable custom views
ro_RO: Activează moduri personalizate de vizualizare

[ctx: #30039]
en: View for folders
ro_RO: Mod vizualizare pentru directoare

[ctx: #30040]
en: View for movies
ro_RO: Mod vizualizare pentru filme

[ctx: #30041]
en: View for shows
ro_RO: Mod vizualizare pentru seriale

[ctx: #30042]
en: View for seasons
ro_RO: Mod vizualizare pentru sezoane

[ctx: #30043]
en: View for episodes
ro_RO: Mod vizualizare pentru episoade

[ctx: #30044]
en: View for profiles
ro_RO: Mod vizualizare pentru profile

[ctx: #30045]
en: Thumb rating removed|You rated a thumb down|You rated a thumb up
ro_RO: Evaluare ștearsă|Evaluare negativă|Evaluare pozitivă

[ctx: #30046]
en: There is a problem with InputStream Adaptive add-on or the Widevine library. May be missing or not enabled, the operation will be cancelled.
ro_RO: A apărut o problemă cu add-on-ul InputStream Adaptive sau cu librăria Widevine. Ar putea lipsi sau nu este activ, operațiunea va fi anulată.

[ctx: #30047]
en: Library update in progress
ro_RO: Actualizare bibliotecă în curs

[ctx: #30048]
en: Exported
ro_RO: Exportat

[ctx: #30049]
en: Library
ro_RO: Librărie

[ctx: #30051]
en: Profile set for playback from the library
ro_RO: Profil ales pentru redare din librărie

[ctx: #30052]
en: Set for library playback
ro_RO: Ales pentru redarea librăriei

[ctx: #30053]
en: Remove for playback from library
ro_RO: Elimină pentru redarea din librăriei

[ctx: #30054]
en: Profile set to auto-selection
ro_RO: Profil ales pentru auto-selectare

[ctx: #30055]
en: Set for auto-selection
ro_RO: Configurat pentru auto-selectare

[ctx: #30056]
en: Remove auto-selection
ro_RO: Șterge auto-selectarea profilului

[ctx: #30059]
en: Be careful, you are about to update many titles {}.[CR]This may cause service problems or temporary ban of the account.[CR]Do you want to continue?
ro_RO: Atenție, urmează să actualizați multe titluri {}.[CR]Aceasta poate cauza probleme cu serviciul sau banare temporară a contului.[CR]Doriți să continuați?

[ctx: #30060]
en: Enable HEVC profiles (4k for Android/HDR/DolbyVision)
ro_RO: Activează profilele HEVC (4K pentru Android/HDR/Dolby Vision

[ctx: #30061]
en: Update inside library
ro_RO: Actualizează în interiorul librăriei

[ctx: #30062]
en: Parental controls
ro_RO: Control parental

[ctx: #30063]
en: An update is already in progress
ro_RO: O actualizare este deja în desfășurare

[ctx: #30064]
en: Perform auto-update
ro_RO: Execută auto-actualizare

[ctx: #30065]
en: Auto-update for TV shows seasons and episodes
ro_RO: Auto-actualizare pentru sezoanele și episoadele serialelor

[ctx: #30066]
en: Debug logging level
ro_RO: Nivel de jurnal depanare

[ctx: #30067]
en: daily
ro_RO: Zilnic

[ctx: #30068]
en: every other day
ro_RO: O dată la câteva zile

[ctx: #30069]
en: every 5 days
ro_RO: La fiecare 5 zile

[ctx: #30070]
en: weekly
ro_RO: Săptămânal

[ctx: #30071]
en: Time of Day
ro_RO: Ora din zi

[ctx: #30072]
en: Only start after 5 minutes of idle
ro_RO: Pornește doar după 5 minute de inactivitate

[ctx: #30073]
en: Always show codec information during video playback
ro_RO: Arată mereu informații despre codec în timpul redării

[ctx: #30074]
en: View for exported
ro_RO: Mod vizualizare pentru exporturi

[ctx: #30075]
en: Ask to skip intro and recap
ro_RO: Întreabă dacă se dorește să se deruleze peste intro și recapitulare

[ctx: #30076]
en: Skip intro
ro_RO: Derulează peste intro

[ctx: #30077]
en: Skip recap
ro_RO: Derulează peste recapitulare

[ctx: #30078]
en: Playback
ro_RO: Redare

[ctx: #30079]
en: Skip automatically
ro_RO: Derulează în mod automat

[ctx: #30080]
en: Pause when skipping
ro_RO: Pauză la derulare

[ctx: #30081]
en: Force HDCP 2.2 video streams
ro_RO: Forțează utilizarea de fluxuri video HDCP 2.2

[ctx: #30082]
en: Remember audio / subtitle preferences
ro_RO: Memorează preferințele audio / pentru subtitrare

[ctx: #30083]
en: Force the display of forced subtitles only with the audio language set
ro_RO: Forțează afișarea de titrări forțate doar când este configurată limba pentru audio

[ctx: #30084]
en: Cache objects TTL (minutes)
ro_RO: Păstrează obiecte în cache pentru (minute)

[ctx: #30085]
en: Cache metadata TTL (days)
ro_RO: Păstrează metadate în cache pentru (zile)

[ctx: #30086]
en: Cache objects 'My list' TTL (minutes)
ro_RO: Păstrează 'Lista mea' în cache pentru (minute)

[ctx: #30087]
en: Contains {} and more...
ro_RO: Conține {} și mai multe...

[ctx: #30088]
en: Browse related content
ro_RO: Navighează conținut similar

[ctx: #30089]
en: Browse subgenres
ro_RO: Navighează subgenuri

[ctx: #30090]
en: Browse through related video lists and discover more content.
ro_RO: Navighează liste cu conținut similar și descoperă conținut suplimentar.

[ctx: #30091]
en: Browse and manage contents that were exported to the Kodi library.
ro_RO: Navighează și gestionează conținut care a fost exportat în librăria Kodi

[ctx: #30092]
en: Search for content and easily find what you want to watch.
ro_RO: Căută conținut și descoperă ușor ce dorești să vezi.

[ctx: #30093]
en: Browse content by genre and easily discover related content.
ro_RO: Navighează conținut după gen și descoperiți ușor conținut similar.

[ctx: #30094]
en: Browse recommendations and pick up on something new you might like.
ro_RO: Navighează recomandări și alegeți ceva nou de urmărit.

[ctx: #30095]
en: All TV shows
ro_RO: Toate serialele TV

[ctx: #30096]
en: All Movies
ro_RO: Toate filmele

[ctx: #30097]
en: Main Menu
ro_RO: meniu principal

[ctx: #30098]
en: Enable HDR profiles
ro_RO: Activează profile HDR

[ctx: #30099]
en: Enable DolbyVision profiles
ro_RO: Activează profilele Dolby Vision

[ctx: #30100]
en: Results for '{}'
ro_RO: Rezultate pentru '{}'

[ctx: #30101]
en: Netflix returned an unknown error.
ro_RO: Netflix a întâlnit o eroare necunoscută.

[ctx: #30102]
en: Netflix returned the following error:
ro_RO: Netflix a dat de următoarea eroare:

[ctx: #30103]
en: Error details have been written to the Kodi log file. If the error message does not provide guidance on how to resolve the issue or you continue to receive this error, please report it on GitHub by following the Readme instructions.
ro_RO: Detalii despre eroare au fost scrise în jurnalul Kodi. Dacă mesajul de eroare nu ajută la rezolvarea problemei sau dacă continuați să primiți această eroare, vă rugăm să raportați pe GitHub folosind instrucțiunile din Readme.

[ctx: #30104]
en: The add-on encountered the following error:
ro_RO: Add-on-ul a întâlnit următoarea eroare:

[ctx: #30105]
en: Netflix Add-on Error
ro_RO: Eroare add-on Netflix

[ctx: #30106]
en: Invalid PIN
ro_RO: Cod invalid

[ctx: #30107]
en: PIN protection is off.
ro_RO: Protecția cu cod este dezactivată.

[ctx: #30108]
en: All content is protected by PIN.
ro_RO: Tot conținutul este protejat cu cod.

[ctx: #30109]
en: Login successful
ro_RO: Conectare reușită

[ctx: #30110]
en: Background services started
ro_RO: Servicii pornite în fundal

[ctx: #30111]
en: There is no contents
ro_RO: Nu există conținut

[ctx: #30112]
en: You need to be logged in to use Netflix
ro_RO: Trebuie să fiți autentificat pentru a folosi Netflix

[ctx: #30113]
en: Logout successful
ro_RO: Deconectare reușită

[ctx: #30114]
en: Keep 'My list' and Kodi Library in sync
ro_RO: Păstrează sincronizate 'Lista mea' și librăria Kodi

[ctx: #30115]
en: Content Profiles
ro_RO: Profiluri de conținut

[ctx: #30116]
en: Advanced Add-on Configuration
ro_RO: Configurare avansată pentru add-on

[ctx: #30117]
en: Cache
ro_RO: Gestionare cache

[ctx: #30118]
en: API operation failed: {}
ro_RO: Operațiune API eșuată: {}

[ctx: #30119]
en: 'My list' operation successful
ro_RO: Operațiune reușită pe 'Lista mea'

[ctx: #30120]
en: Cannot automatically remove a season from Kodi library, please do it manually
ro_RO: Nu se poate șterge automat un sezon din librăria Kodi, vă rugăm s-o faceți manual

[ctx: #30121]
en: Perform full sync now
ro_RO: Efectuează acum o sincronizare completă

[ctx: #30122]
en: Sync 'My list' to Kodi library
ro_RO: Sincronizează 'Lista mea' cu librăria Kodi

[ctx: #30123]
en: Do you want to continue?[CR]The full synchronization will delete all previously exported titles.[CR]If there are many titles this operation may take some time.
ro_RO: Doriți să continuați?[CR]Sincronizarea completă va șterge toate titlurile exportate anterior.[CR]Dacă sunt multe tituri operațiunea ar putea dura considerabil.

[ctx: #30124]
en: Do you want to remove this item from the library?
ro_RO: Doriți să ștergeți acest element din librărie?

[ctx: #30125]
en: Delete library contents
ro_RO: Golește librăria

[ctx: #30126]
en: Do you really want to purge your library?[CR]All exported items will be deleted.
ro_RO: Doriți cu adevărat să goliți librăria dumneavoastră?[CR]Toate elementele exportate vor fi șterse.

[ctx: #30127]
en: Awarded rating of {}
ro_RO: Ați evaluat cu {}

[ctx: #30128]
en: Select a profile
ro_RO: Alegeți un profil

[ctx: #30129]
en: Enable Up Next integration
ro_RO: Activează integrarea cu 'Up Next'

[ctx: #30131]
en: Check the logfile for detailed information
ro_RO: Verifică jurnalul de erori pentru informații detaliate

[ctx: #30132]
en: Clear in-memory cache
ro_RO: Șterge memoria cache

[ctx: #30133]
en: Clear in-memory and on-disk cache
ro_RO: Șterge cache din memorie și de pe disc

[ctx: #30134]
en: Enable execution timing
ro_RO: Activează timpul de execuție

[ctx: #30135]
en: Cache cleared
ro_RO: Memoria cache golită

[ctx: #30137]
en: Enable VP9 profiles (disable if it causes artifacts)
ro_RO: Activează profilele VP9 (dezactivați-le dacă produc artefacte)

[ctx: #30138]
en: The background services may not yet be available if you just started Kodi/the add-on. In this case, try again in a moment.
ro_RO: Serviciile de fundal ar putea să nu fie disponibile dacă tocmai ați pornit Kodi/add-on-ul. În acest caz, încercați din nou mai târziu.

[ctx: #30139]
en: Enable IPC over HTTP (use when Addon Signals timeout messages appear)
ro_RO: Activează IPC prin HTTP (folosiți-l atunci când apar mesaje legate de Addon Signals)

[ctx: #30140]
en: Import existing library
ro_RO: Importă librăria existentă

[ctx: #30141]
en: Disable startup notification
ro_RO: Dezactivează notificarea de la pornire

[ctx: #30142]
en: Custom
ro_RO: Personalizat

[ctx: #30143]
en: Custom view ID
ro_RO: ID vizualizare personalizată

[ctx: #30144]
en: Disable WebVTT subtitle support
ro_RO: Dezactivează suportul WebVTT pentru subtitrări

[ctx: #30145]
en: Recently added
ro_RO: Adăugate recent

[ctx: #30146]
en: Discover the latest content added.
ro_RO: Descoperă conținut adăugat recent.

[ctx: #30147]
en: Next page »
ro_RO: Pagina următoare »

[ctx: #30148]
en: « Previous page
ro_RO: « Pagina anterioară

[ctx: #30149]
en: Sort results by
ro_RO: Sortează rezultatele

[ctx: #30150]
en: Alphabetical order (A-Z)
ro_RO: În ordine alfabetică (A-Z)

[ctx: #30151]
en: Alphabetical order (Z-A)
ro_RO: În ordine inversă alfabetică (Z-A)

[ctx: #30152]
en: Suggestions for you
ro_RO: Sugestii pentru dumneavoastră

[ctx: #30153]
en: Year released
ro_RO: Anul lansării

[ctx: #30154]
en: Netflix configuration wizard
ro_RO: Asistent configurare Netflix

[ctx: #30155]
en: Do you have a Netflix Premium account?
ro_RO: Aveți un cont premium Netflix?

[ctx: #30157]
en: The configuration has been completed
ro_RO: Configurarea s-a terminat

[ctx: #30158]
en: Run add-on configuration wizard
ro_RO: Rulează asistentul de configurare al add-on-ului

[ctx: #30159]
en: View for main menu
ro_RO: Mod vizualizare pentru meniul principal

[ctx: #30160]
en: View for search
ro_RO: Mod vizualizare pentru căutare

[ctx: #30161]
en: View for exported
ro_RO: Mod vizualizare pentru exportări

[ctx: #30162]
en: Last used
ro_RO: Folosit ultima dată

[ctx: #30163]
en: Audio description
ro_RO: Descriere audio

[ctx: #30164]
en: Browse contents with audio description.
ro_RO: Navighează conținut cu descriere audio.

[ctx: #30165]
en: View for 'My list'
ro_RO: Mod vizualizare pentru 'Lista mea'

[ctx: #30166]
en: Main menu items
ro_RO: Elemente meniu principal

[ctx: #30167]
en: My list
ro_RO: Lista mea

[ctx: #30168]
en: Continue watching
ro_RO: Continuă vizionarea

[ctx: #30169]
en: Top picks
ro_RO: Alegeri de top

[ctx: #30170]
en: New releases
ro_RO: Noutăți

[ctx: #30171]
en: Trending now
ro_RO: Titlurile momentului

[ctx: #30172]
en: Popular on Netflix
ro_RO: Popular pe Netflix

[ctx: #30173]
en: Netflix Originals
ro_RO: Programe originale Netflix

[ctx: #30174]
en: TV show genres
ro_RO: Genuri seriale TV

[ctx: #30175]
en: Movie genres
ro_RO: Genuri filme

[ctx: #30176]
en: Enable STRM resume workaround
ro_RO: Activează truc STRM

[ctx: #30177]
en: Ask to resume the video
ro_RO: Cere ca redarea să fie reluată

[ctx: #30178]
en: Open Up Next add-on settings
ro_RO: Deschide setările add-on-ului Up Next

[ctx: #30179]
en: Show trailers and more
ro_RO: Arată trailere și altele

[ctx: #30180]
en: There has been a problem with login, it is possible that your account has not been confirmed or reactivated.
ro_RO: A apărut o problemă cu conectarea, este posibil ca contul să nu fi fost confirmat sau reactivat

[ctx: #30181]
en: Always show the subtitles when the preferred audio language is not available
ro_RO: Arată mereu subtitrări când limba preferată pentru audio nu este disponibilă

[ctx: #30182]
en: Export NFO files
ro_RO: Exportă fișierele cu informații

[ctx: #30183]
en: Do you want to export NFO files for the {}?
ro_RO: Doriți să exportați fișierele cu informații pentru {}?

[ctx: #30184]
en: NFO Files
ro_RO: Fișiere cu informații

[ctx: #30185]
en: Enable NFO files export
ro_RO: Activează exportul fișierelor cu informații

[ctx: #30186]
en: For Movies
ro_RO: Pentru filme

[ctx: #30187]
en: For TV show
ro_RO: Pentru seriale TV

[ctx: #30188]
en: Ask
ro_RO: Întreabă

[ctx: #30189]
en: movie
ro_RO: film

[ctx: #30190]
en: TV show
ro_RO: serial TV

[ctx: #30192]
en: [CR]These files are used by the provider information scrapers to integrate movies and TV shows info, useful with bonus episodes or director's cut
ro_RO: [CR]Aceste fișiere sunt utilizare de furnizorii de informații pentru a integra informații despre seriale TV și filme, folositoare pentru conținut bonus sau versiunea regizorului

[ctx: #30193]
en: Include all information in NFO files (use only with 'Local Information' scraper)
ro_RO: Include toate informațiile în fișierele cu informații (folosiți doar cu instrumentul 'Local Information')

[ctx: #30194]
en: Limit video stream resolution to
ro_RO: Limitează rezoluția fluxului video la

[ctx: #30195]
en: Export new episodes
ro_RO: Exportă noile episoade

[ctx: #30196]
en: Exclude from auto update
ro_RO: Exclude din actualizarea automată

[ctx: #30197]
en: Include in auto update
ro_RO: Include în actualizarea automată

[ctx: #30198]
en: Exporting new episodes
ro_RO: Se exportă noile episoade

[ctx: #30199]
en: Shared library (Kodi MySQL server is required)
ro_RO: Librărie partajată (este nevoie de server MySQL Kodi)

[ctx: #30200]
en: Use shared library MySQL-database
ro_RO: Folosește baza de date MySQL pentru librăria partajată

[ctx: #30201]
en: Username
ro_RO: Nume utilizator

[ctx: #30202]
en: Connection to the MySQL-database was successful
ro_RO: Conectarea la baza de date MySQL a reușit

[ctx: #30203]
en: Host IP
ro_RO: IP gazdă

[ctx: #30205]
en: Test database connection
ro_RO: Testează conexiunea cu baza de date

[ctx: #30206]
en: ERROR: The MySQL-database is not reachable - the local database will be used
ro_RO: EROARE: Baza de date MySQL n-a putut fi contactată - va fi utilizată baza de date locală

[ctx: #30207]
en: Set this device as main auto-updates manager
ro_RO: Configurează acest dispozitiv pentru gestiunea actualizărilor automate

[ctx: #30208]
en: Check if this device is the main auto-update manager
ro_RO: Verifică dacă acest dispozitiv gestionează actualizările automate

[ctx: #30209]
en: This device now handles the auto-updates of the shared library
ro_RO: Acest dispozitiv gestionează acum actualizările automate ale librăriei partajate

[ctx: #30210]
en: This device handles the auto-updates of the shared library
ro_RO: Acest dispozitiv gestionează actualizările automate ale librăriei partajate

[ctx: #30211]
en: Another device handles the auto-updates of the shared library
ro_RO: Alt dispozitiv gestionează actualizările automate ale librăriei partajate

[ctx: #30212]
en: There is no device that handles the auto-updates of the shared library
ro_RO: Nu există dispozitiv care să gestioneze actualizările automate ale librăriei partajate

[ctx: #30213]
en: InputStream Helper settings...
ro_RO: Setări add-on InputStream Helper...

[ctx: #30214]
en: Force refresh
ro_RO: Forțează actualizarea

[ctx: #30215]
en: Color of the titles included in 'My list'
ro_RO: Culoarea titlurilor incluse în 'Lista mea'

[ctx: #30216]
en: Show ESN in use
ro_RO: Arată ESN utilizat

[ctx: #30217]
en: Reset ESN
ro_RO: Resetează ESN

[ctx: #30218]
en: Are you sure you want to reset the ESN?[CR]If you confirm, wait until you receive the login message.
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să resetați ESN?[CR]Dacă da, așteptați până când primiți mesajul de autentificare.

[ctx: #30219]
en: Disable notification for synchronization completed
ro_RO: Dezactivează notificarea pentru completarea sincronizării

[ctx: #30220]
en: The Kodi library has been updated
ro_RO: Librăria Kodi a fost actualizată

[ctx: #30221]
en: Owner account
ro_RO: Cont principal

[ctx: #30222]
en: Kid account
ro_RO: Cont copil

[ctx: #30224]
en: Auto update mode
ro_RO: Mod auto actualizare

[ctx: #30226]
en: Scheduled
ro_RO: Programat

[ctx: #30227]
en: Synchronize Kodi library with 'My list'
ro_RO: Sincronizează librăria Kodi cu 'Lista mea'

[ctx: #30228]
en: Set a profile for synchronization
ro_RO: Alege un profil pentru sincronizare

[ctx: #30230]
en: Check for updates now
ro_RO: Verifică acum dacă există actualizări

[ctx: #30231]
en: Do you want to check update now?
ro_RO: Doriți să verificați acum dacă există actualizări?

[ctx: #30232]
en: Profile maturity rating for {}
ro_RO: Clasificarea maturității pentru profilul {}

[ctx: #30233]
en: Only show titles rated [B]{}[/B].
ro_RO: Arată doar titluri cu clasificarea [B]{}[/B].

[ctx: #30234]
en: Install Up Next add-on
ro_RO: Instalaează add-on-ul Up Next

[ctx: #30235]
en: Synchronize the watched status of the videos with Netflix
ro_RO: Sincronizează statutul conținutului urmărit cu Netflix

[ctx: #30236]
en: Change watched status (locally)
ro_RO: Schimbă statutul conținutului urmărit (doar local)

[ctx: #30237]
en: Marked as watched|Marked as unwatched|Restored Netflix watched status
ro_RO: Marchează ca văzut|Marchează ca nevăzut|Statutul conținutul restabilit din Netflix

[ctx: #30238]
en: Up Next notifications (watch next video)
ro_RO: Notificări Up Next (redă următorul video)

[ctx: #30239]
en: Color of supplemental plot info
ro_RO: Culoare pentru informațiile suplimentare legate de intrigă

[ctx: #30240]
en: The background services cannot be started due to this problem:[CR]{}
ro_RO: Serviciile nu pot fi pornite în fundal din cauza acestei probleme:[CR]{}

[ctx: #30241]
en: Open Connect CDN (the lower index is better)
ro_RO: Open Connect CDN (indicele mai mic este mai bun)

[ctx: #30243]
en: Select first unwatched TV show episode
ro_RO: Selectează primul episod neurmărit

[ctx: #30244]
en: Force Widevine security level L3
ro_RO: Forțează nivel securitate L3 pentru Widevine

[ctx: #30245]
en: Deleting files exported to the library
ro_RO: Se șterg fișiere exportate în librărie

[ctx: #30246]
en: There are {} titles that cannot be imported.[CR]Do you want to delete these files?
ro_RO: Există {} titluri care nu au putut fi importate.[CR]Doriți să ștergeți aceste fișiere?

[ctx: #30247]
en: Results per page (in case of timeout error decrease it)
ro_RO: Rezultate pe pagină (în caz de eroare micșorați numărul de rezultate)

[ctx: #30300]
en: Do you want to remove watched status of '{}'?[CR][CR]The operation could take up to 24h, therefore the title may still appear in the list.
ro_RO: Doriți să ștergeți '{}' din lista de vizualizare?[CR][CR]Operațiunea poate lua până la 24 de ore, timp în care titul ar putea să mai apară în listă.

[ctx: #30301]
en: Include Kodi library (only sending data)
ro_RO: Include librăria Kodi (doar trimite date)

[ctx: #30340]
en: Choose the login method[CR](if the login with E-Mail/Password always returns "incorrect password", then use Authentication key, instructions in the GitHub ReadMe)
ro_RO: Alegeți metoda de conectare[CR](dacă conectarea cu adresă email/parolă returnează mereu "parolă incorectă", atunci folosiți cheia de autentificare, instrucțiunile se găsesc în ReadMe pe GitHub)

[ctx: #30341]
en: E-Mail/Password
ro_RO: Adresă email/parolă

[ctx: #30342]
en: Authentication key
ro_RO: Cheie de autentificare

[ctx: #30343]
en: The selected file is not compatible or corrupted
ro_RO: Fișierul selectat este incompatibil sau este corupt

[ctx: #30344]
en: The authentication key file is expired
ro_RO: Fișierul cu cheia de autentificare a expirat

[ctx: #30345]
en: Enter PIN
ro_RO: Introduceți cod

[ctx: #30399]
en: Sort history by
ro_RO: Sortează istoricul după

[ctx: #30400]
en: Search
ro_RO: Căutare

[ctx: #30401]
en: Type of search
ro_RO: Tip de căutare

[ctx: #30402]
en: Search titles, people, genres
ro_RO: Caută titluri, oameni, genuri

[ctx: #30403]
en: New search...
ro_RO: Căutare nouă...

[ctx: #30404]
en: Clear search history
ro_RO: Șterge istoricul de căutare

[ctx: #30405]
en: Select the language
ro_RO: Alege limba

[ctx: #30406]
en: Do you want to delete the entire contents?
ro_RO: Doriți să ștergeți întreg conținutul?

[ctx: #30407]
en: No matches found
ro_RO: Nu s-a găsit nimic

[ctx: #30410]
en: By term
ro_RO: După termen

[ctx: #30411]
en: By audio language
ro_RO: După limba vorbită

[ctx: #30412]
en: By subtitles language
ro_RO: După limba subtitrării

[ctx: #30413]
en: By genre/subgenre ID
ro_RO: După gen/subgen

[ctx: #30500]
en: Prefer the audio/subtitle language with country code (if available)
ro_RO: Preferă limba pentru audio/subtitări cu codul de țară (dacă este disponibil)

[ctx: #30501]
en: Prefer stereo audio tracks by default
ro_RO: Preferă în mod implicit sunet stereo
