KODI Main - en to ar_SA translation catalogue (22 entries)

[ctx: #30000]
en: Location
ar_SA: الموقع

[ctx: #30001]
en: Local Path (include Local Network)
ar_SA: مسار محلي (يتضمن الشبكة المحلية)

[ctx: #30002]
en: Remote Path (Internet address)
ar_SA: مسار بعيد (عنوان انترنت)

[ctx: #30010]
en: General
ar_SA: عام

[ctx: #30011]
en: M3U Play List Path
ar_SA: قائمة تشغيل M3U

[ctx: #30012]
en: M3U Play List URL
ar_SA: عنوانن قائمة تشغيل M3U

[ctx: #30013]
en: Numbering channels starts at
ar_SA: ترقيم القنوات يبدأ مت

[ctx: #30020]
en: EPG Settings
ar_SA: EPG اعدادات الدليل

[ctx: #30021]
en: XMLTV Path
ar_SA: مسار XMLTV

[ctx: #30022]
en: XMLTV URL
ar_SA: عنوان XMLTV

[ctx: #30023]
en: Apply Time Shift To All Channels
ar_SA: تطبيق التايم شيفت على جميع القنوات

[ctx: #30024]
en: EPG Time Shift (hours)
ar_SA: التايم شيفت للدليل (ساعات)

[ctx: #30025]
en: Cache m3u at local storage
ar_SA: تخزين مؤقت لملفات m3u في الذاكره المعلية

[ctx: #30026]
en: Cache XMLTV at local storage
ar_SA: تخزين مؤقت لملفات XMLTV في الذاكره المعلية

[ctx: #30030]
en: Channels Logos
ar_SA: شعارات القنوات

[ctx: #30031]
en: Channels Logos Folder
ar_SA: مجلد شعارات القنوات

[ctx: #30032]
en: Channels Logos Base URL
ar_SA: العنوان الأساسي لشعارات القنوات

[ctx: #30040]
en: XMLTV Logos Options
ar_SA: خيارات شعارات XMLTV

[ctx: #30041]
en: Channels Logos from XMLTV
ar_SA: شعارات القنوات من XMLTV

[ctx: #30042]
en: Ignore
ar_SA: تجاهل

[ctx: #30043]
en: Prefer M3U
ar_SA: M3U المفضل

[ctx: #30044]
en: Prefer XMLTV
ar_SA: XMLTV المفضل
