XBMC Addons - en to hi translation catalogue (22 entries)

[ctx: #30000]
en: Source of slideshow images
hi: स्लीडेशो चित्रो का सोर्स

[ctx: #30001]
en: Folder
hi: फोल्डर

[ctx: #30002]
en: Video Fanart
hi: वीडियो फ़ानर्ट

[ctx: #30003]
en: Music Fanart
hi: म्यूज़िक फ़ानर्ट

[ctx: #30004]
en: Image Folder
hi: चित्र फ़ानर्ट

[ctx: #30005]
en: Dim level
hi: डिम का ताल

[ctx: #30006]
en: Effect
hi: एफेक्ट

[ctx: #30007]
en: Slide
hi: 	परिकलन

[ctx: #30008]
en: Crossfade
hi: क्रॉसफेड

[ctx: #30009]
en: Pan and zoom
hi: पएन और ज़ूम करे

[ctx: #30010]
en: Amount of seconds to display each image
hi: प्रतेक चित्र को प्रदर्शन करने मे सेकेंड्स की मात्रा

[ctx: #30011]
en: Scale images fullscreen
hi: चित्रो को फुलस्क्रीन मे नापे

[ctx: #30012]
en: Display image name
hi: चित्र के नाम का प्रदर्सन करे

[ctx: #30013]
en: Disabled
hi: विकलांग

[ctx: #30014]
en: Use filename
hi: फाइलनेम का प्रयोग करे

[ctx: #30015]
en: Use foldername
hi: फोल्डर के नेम का प्रयोग करे

[ctx: #30016]
en: Display images in random order
hi: चित्रो को यादृच्छिक तरीके से प्रदर्सन करे

[ctx: #30021]
en: Display picture date
hi: चित्र के दिनांक का प्रदर्सन करे

[ctx: #30022]
en: Display additional picture tags
hi: अतिरिक्त पिक्चर टॅग्स का प्रदर्सन करे

[ctx: #30023]
en: Display music info during audio playback
hi: ऑडियो प्लेबॅक के दौरान गाने की जानकारी दिखाए

[ctx: #30024]
en: Basic
hi: बुनियादी

[ctx: #30025]
en: Additional
hi: अतिरिक्त
