XBMC Addons - en to da_dk translation catalogue (31 entries)

[ctx: #32000]
en: Slideshow
da_dk: Diasshow

[ctx: #32001]
en: Storage
da_dk: Lager

[ctx: #32002]
en: Images
da_dk: Billeder

[ctx: #32003]
en: Album Info
da_dk: Albuminformation

[ctx: #32004]
en: Artist Bio
da_dk: Kunstner-biografi

[ctx: #32005]
en: Similar Artists
da_dk: Lignende kunstnere

[ctx: #32006]
en: Advanced
da_dk: Avanceret

[ctx: #32101]
en: Download images from fanart.tv
da_dk: Hent billeder fra fanart.tv

[ctx: #32102]
en: Download images from theaudiodb.com
da_dk: Hent billeder fra theaudiodb.com

[ctx: #32103]
en: Download album info from the audiodb.com
da_dk: Hent albuminformation fra theaudiodb.com

[ctx: #32104]
en: Download album info from the last.fm
da_dk: Hent albuminformation fra last.fm

[ctx: #32105]
en: Download artist bio from theaudiodb.com
da_dk: Hent kunstner-biografi fra theaudiodb.com

[ctx: #32106]
en: Download artist bio from last.fm
da_dk: Hent kunstner-biografi fra last.fm

[ctx: #32107]
en: Download similar artists from last.fm
da_dk: Hent lignende kunstnere fra last-fm

[ctx: #32108]
en: - Download all images regardless of resolution
da_dk: - Hent alle billeder uanset opløsning

[ctx: #32109]
en: - Client API key
da_dk: - Klientens API-nøgle

[ctx: #32110]
en: - I donate to this service
da_dk: - Jeg donerer til denne tjeneste

[ctx: #32111]
en: Use fallback slideshow
da_dk: Anvend reserve-diasshow

[ctx: #32113]
en: - Custom location
da_dk: - Brugerdefineret placering

[ctx: #32114]
en: Include Kodi artist fanart
da_dk: Inkludér kunstner-fankunst fra Kodi

[ctx: #32115]
en: Include Kodi album fanart
da_dk: Inkludér album-fankunst fra Kodi

[ctx: #32117]
en: -- Maximum cache size (in megabytes)
da_dk: -- Maksimal cache-størrelse (i megabyte)

[ctx: #32118]
en: -- Alternate name for local fanart folder
da_dk: -- Alternativt navn til mappen til lokal fankunst

[ctx: #32119]
en: Enable debug logging
da_dk: Aktivér fejlfindingslogføring

[ctx: #32120]
en: Disable secondary and featured artist images
da_dk: Deaktiver sekundære og fremhævede kunstnerbilleder

[ctx: #32121]
en: Store artist images in
da_dk: Gem kunstnerbilleder i

[ctx: #32122]
en: addon_data folder
da_dk: mappe til addon_data

[ctx: #32123]
en: Kodi artist information folder
da_dk: Mappe til Kodi kunstnerinformation

[ctx: #32124]
en: - Priority
da_dk: - Prioritet

[ctx: #32125]
en: Store artist information in
da_dk: Gem kunstnerinformation i

[ctx: #32126]
en: Preferred language for artist bio
da_dk: Foretrukket sprog til kunstnerbiografi
