KODI Skins - en to gl_ES translation catalogue (124 entries)

[ctx: #31001]
en: View Options
gl_ES: Ver opcións

[ctx: #31002]
en: Home Artwork
gl_ES: Ilustración da Pantalla Principal

[ctx: #31004]
en: Debug
gl_ES: Depurar

[ctx: #31005]
en: Enable auto scrolling for text that does not fit on-screen
gl_ES: Activar autodesprazamento do texto que non colle na pantalla

[ctx: #31006]
en: Shorter delay before auto scrolling
gl_ES: Agochado

[ctx: #31007]
en: ON
gl_ES: ACENDIDO

[ctx: #31009]
en: Browser
gl_ES: Buscador

[ctx: #31012]
en: Increase Star Rating
gl_ES: Aumentar a Valoración

[ctx: #31021]
en: Decrease Star Rating
gl_ES: Diminuír a Valoración

[ctx: #31024]
en: Icon Home layout
gl_ES: Disposición das Iconas da Pantalla Principal

[ctx: #31033]
en: Hide Background Fanart
gl_ES: Agochar o fondo do cartel

[ctx: #31034]
en: Enable Dynamic Weather Artwork
gl_ES: Activar Ilustracións Dinámicas do Tempo

[ctx: #31060]
en: Show Recently Added Items
gl_ES: Amosar Elementos Engadidos Recentemente

[ctx: #31108]
en: Enable Debug Mode
gl_ES: Habilitar o Modo de Depuración

[ctx: #31109]
en: Enable Debug Grid
gl_ES: Habilitar a Grella de Depuración

[ctx: #31118]
en: Filemanager
gl_ES: Xestor de ficheiros

[ctx: #31133]
en: Mute
gl_ES: Sen Son

[ctx: #31139]
en: Video decoder
gl_ES: Decodificador de vídeo

[ctx: #31183]
en: Viewtype
gl_ES: Tipo de Vista

[ctx: #31207]
en: Current
gl_ES: Actual

[ctx: #31208]
en: Last Updated:
gl_ES: Última Actualización:

[ctx: #31210]
en: Default Home layout
gl_ES: Disposición Predefinida da Pantalla Principal

[ctx: #31244]
en: Playing
gl_ES: A reproducir

[ctx: #31249]
en: System Music Files
gl_ES: Ficheiros de Música do Sistema

[ctx: #31250]
en: Current Selected
gl_ES: Seleccionado actualmente

[ctx: #31251]
en: Current Playlist
gl_ES: Listaxe de Reprodución Actual

[ctx: #31270]
en: Enable Custom Button
gl_ES: Habilitar Botón Personalizado

[ctx: #31271]
en: Favourite
gl_ES: Favorito

[ctx: #31275]
en: Multi Image
gl_ES: Multi imaxe

[ctx: #31277]
en: Item
gl_ES: elemento

[ctx: #31278]
en: Open Playlist
gl_ES: Abrir Listaxe de Reprodución

[ctx: #31279]
en: Save Playlist
gl_ES: Gardar Listaxe de Reprodución

[ctx: #31280]
en: Close Playlist
gl_ES: Pechar Listaxe de Reprodución

[ctx: #31281]
en: Items
gl_ES: Elementos

[ctx: #31282]
en: Poster Wrap
gl_ES: Envoltorio de cartel

[ctx: #31284]
en: Single Image
gl_ES: Imaxe única

[ctx: #31285]
en: List
gl_ES: Lista

[ctx: #31286]
en: Banner
gl_ES: Pancarta

[ctx: #31289]
en: Files
gl_ES: Arquivos

[ctx: #31291]
en: Landscape
gl_ES: Apaisado

[ctx: #31293]
en: Picture Grid
gl_ES: Grella de Fotos

[ctx: #31313]
en: Movie Set
gl_ES: Conxunto de Filmes

[ctx: #31319]
en: Default Lyrics script
gl_ES: Script Predefinido para as Letras

[ctx: #31324]
en: Home Options
gl_ES: Opcións da Pantalla Principal

[ctx: #31328]
en: Show Random Items
gl_ES: Amosar Elementos Ó Chou

[ctx: #31331]
en: Home Items
gl_ES: Elemento da Pantalla Principal

[ctx: #31334]
en: Trailers
gl_ES: Avances

[ctx: #31336]
en: Enable Kiosk mode
gl_ES: Habilitar o modo Quiosco

[ctx: #31341]
en: View information for your computer on such items as your network, graphics, hardware and storage space available
gl_ES: Ver a información do seu computador como a rede, gráficos, hardware e o espazo de almacenamento dispoñíbel

[ctx: #31342]
en: Create and modify multiple user profiles for Kodi so that each member of your household can have their own video or music library
gl_ES: Cree e modifique multiples perfís de usuario no Kodi de forma que cada membro da súa familia poida ter a súa propia biblioteca de vídeo e música

[ctx: #31343]
en: Action films usually include high energy, big-budget physical stunts and chases, possibly with rescues, battles, fights, escapes, destructive crises (floods, explosions, natural disasters, fires, etc.), non-stop motion, spectacular rhythm and pacing, and adventurous, often two-dimensional 'good-guy' heroes (or recently, heroines) battling 'bad guys' - all designed for pure audience escapism.
gl_ES: Os filmes de acción polo xeral inclúen moita enerxía, grandes presupostos e acrobacias físicas así como tamén persecucións, rescates, batallas, loitas e os desastres naturais (inundacións, lumes, etc), o ritmo vertixinoso e continuo, cheo de heroes (recentemente heroinas) loitando contra 'os malos' - feito para o público.

[ctx: #31344]
en: Adventure films are usually exciting stories, with new experiences or exotic locales, very similar to or often paired with the action film genre. They can include traditional swashbucklers, serialized films, and historical spectacles, searches or expeditions for lost continents, "jungle" and "desert" epics, treasure hunts, disaster films, or searches for the unknown.
gl_ES: Os filmes de aventuras son polo xeral historias emocionantes en localizacións exóticas, moitas veces semellantes aos filmes de acción. Poden ter ao típico farfallán, espectáculos historicos, expedicións a continentes perdidos, busca de tesouros, desastres, aventuras no "deserto" ou a "xungla" o ir na busca do descoñecido, tamén poden vir de series de TV.

[ctx: #31345]
en: Action and Adventure movies are in most cases a cross over of each other. They usually have a continuous high level of energy, complicated stunts and other activities of such nature, chases, battles, disasters of all natures, explosions, historical figures, explorations, conquests, etc; and last, but not least, heroes.
gl_ES: Os filmes de acción e aventuras moitas veces poden ser a mistura de ambolos dous. Polo xeral conteñen unha boa dose de adrenalina, acrobacias e outras actividades como, persecucións, batallas, desastres naturais, explosións, figuras historicas, exploracións e conquistas, etc; e ao final, aínda que non sempre, un heroe.

[ctx: #31346]
en: This genre really began in 1970 as a sub-genre of Drama. They are films which explain human social and sexual values on a scale that only people over the age of 17 can really understand.
gl_ES: Este xénero comezou realmente no 1970 como un subxénero do Drama. Estes filmes amosan os valores humanos e sexuais nunha escala na que só a xente de máis de 17 anos pode entender.

[ctx: #31347]
en: Animations are not a strictly-defined genre category, but rather a film technique, noted for frame-by-frame creation. This includes claymation (use of clay objects), anime (a style of animation with its roots in Japanese comic books, usually adult-oriented sci-fi and fantasy) or CGI (computer-generated animation). Animated films are often considered kid or family-oriented films, although they may be enjoyed by all ages.
gl_ES: A animación non é un xénero propiamente dito, senón máis ben unha técnica, coñecida pola súa creación fotograma a fotograma. Inclúe a animación de arxila (uso de obxectos de arxila), anime (un estilo de animación baseado nos libros de banda deseñada xaponeses, normalmente para adultos, ciencia ficción e fantasia) ou CGI (animación xerada por computador). Aínda que considerados para nenos e familia, pódenos gozar calquera.

[ctx: #31348]
en: Anime, or Japanese animation, covers a much wider range of genres than can be found in most Western animation. There is anime for all age groups, and, while much of it fits into the same genres as any TV show or movie (comedy, romance, horror and action), there are several terms that are particular to anime.
gl_ES: O amine ou animación xaponesa, abrangue un amplo abano de xéneros que poden ser atopados en moita da animación occidental. Hai anime para todas as idades, e, mentres que moitos entran dentro dos mesmos xéneros que as series de TV ou os filmes (comedia, amor, terror e acción), hai algúns que lle son exclusivos.

[ctx: #31401]
en: Hide Clock
gl_ES: Agochar o Reloxo

[ctx: #31402]
en: Use Plot Summary in other views
gl_ES: Usar o Sumario da Sinopse noutras vistas

[ctx: #31403]
en: Hide Media Flags
gl_ES: Agochar as Etiquetas de Medio

[ctx: #31404]
en: Hide Rating and Studio Flags
gl_ES: Agochar Puntuación e as Etiquetas dos Estudios

[ctx: #31407]
en: *Press UP for full cast and photos*
gl_ES: *Premer ARRIBA para ver todo o reparto e as fotos*

[ctx: #31408]
en: Cinema Experience
gl_ES: Cinema experience

[ctx: #31409]
en: Finish
gl_ES: Rematar

[ctx: #31410]
en: Prefer Landscape to Fanart (except background)
gl_ES: Preferir Apaisado a Fanart (excepto o fondo)

[ctx: #31411]
en: *Press DOWN to exit*
gl_ES: *Premer ABAIXO para saír*

[ctx: #31412]
en: *Press UP to select a profile*
gl_ES: *Premer ARRIBA para seleccionar un perfil*

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
gl_ES: subtítulos locais dispoñíbeis

[ctx: #31414]
en: Gallery
gl_ES: Galeria

[ctx: #31417]
en: *help text*
gl_ES: *texto de axuda*

[ctx: #31418]
en: Hide all
gl_ES: Agochar todo

[ctx: #31419]
en: Music Settings
gl_ES: Configuracións da Música

[ctx: #31420]
en: Video Settings
gl_ES: Configuracións do Vídeo

[ctx: #31421]
en: Video OSD: Show ClearArt/Logo
gl_ES: OSD de Vídeo: Amosar ClearArt/Logo

[ctx: #31423]
en: Author
gl_ES: Autor

[ctx: #31424]
en: Poster & Fanart
gl_ES: Póster e Fanart

[ctx: #31427]
en: Next Episode
gl_ES: Seguinte Episodio

[ctx: #31428]
en: TV Guide
gl_ES: Guía de TV

[ctx: #31436]
en: Use Slim Seekbar
gl_ES: Usar Barra de Busca Simple

[ctx: #31437]
en: Enable TV Tunes script
gl_ES: Activar o script de Sintonización de TV

[ctx: #31438]
en: Recent
gl_ES: Recente

[ctx: #31439]
en: Banner & Poster
gl_ES: Pancarta e Póster

[ctx: #31440]
en: View Types
gl_ES: Ver Tipos

[ctx: #31441]
en: Hide
gl_ES: Ocultar

[ctx: #31442]
en: Banner & Fanart
gl_ES: Pancarta e Fanart

[ctx: #31444]
en: Auto Login
gl_ES: Inicio Automático de Sesión

[ctx: #31445]
en: Picture Settings
gl_ES: Configuración das Imaxes

[ctx: #31446]
en: Fullscreen
gl_ES: Pantalla completa

[ctx: #31447]
en: Use Realistic Weather Icons
gl_ES: Usar Iconas Realistas para o Tempo

[ctx: #31448]
en: Show Plot only in Info dialog
gl_ES: Amosar a Sinopse só no diálogo de Info.

[ctx: #31449]
en: Show Recommended Items
gl_ES: Amosar Elementos Recomendados

[ctx: #31450]
en:  - changing the options below requires a restart -
gl_ES: - o troco das opcións de abaixo require que se reinicie -

[ctx: #31451]
en: Recommended
gl_ES: Recomendado

[ctx: #31453]
en: Show Date instead of Day of Week
gl_ES: Amosar a Data no canto do Día da Semana

[ctx: #31457]
en: Shortcuts
gl_ES: Atallos

[ctx: #31458]
en: Set Timer
gl_ES: Estabelecer Temporizador

[ctx: #31459]
en: Cancel Timer
gl_ES: Cancelar Temporizador

[ctx: #31460]
en: Games
gl_ES: Xogos

[ctx: #31464]
en: Show Plot in Fullscreen Info
gl_ES: Amosar a Info. da Sinopse a pantalla completa

[ctx: #31465]
en: Clean Library
gl_ES: Limpar Biblioteca

[ctx: #31468]
en: Services
gl_ES: Servizos

[ctx: #31469]
en: Appearance
gl_ES: Apariencia

[ctx: #31471]
en: Show Status
gl_ES: Amosar Estado

[ctx: #31472]
en: Ended
gl_ES: Rematado

[ctx: #31484]
en: Order
gl_ES: Orde

[ctx: #31600]
en: Enable Live TV (PVR) support
gl_ES: Habilitar o soporte para a TV ao vivo (PVR)

[ctx: #31601]
en: Live TV
gl_ES: TV en directo

[ctx: #31605]
en: Add Group
gl_ES: Engadir Grupo

[ctx: #31606]
en: Rename Group
gl_ES: Renomear Grupo

[ctx: #31607]
en: Delete Group
gl_ES: Eliminar Grupo

[ctx: #31608]
en: Hidden Channels
gl_ES: Canles Agochadas

[ctx: #31610]
en: Scheduled Time
gl_ES: Hora programada

[ctx: #31700]
en: 7 Day Forecast
gl_ES: Predición de 7 días

[ctx: #31701]
en: 12 Hour Forecast
gl_ES: Predición de 12 horas

[ctx: #31702]
en: 36 Hour Forecast
gl_ES: Predición de 36 horas

[ctx: #31703]
en: Pressure
gl_ES: Presión

[ctx: #31704]
en: Clouds
gl_ES: Nubes

[ctx: #31705]
en: Average
gl_ES: Media

[ctx: #31706]
en: Maximum
gl_ES: Máxima

[ctx: #31707]
en: Minimum
gl_ES: Mínimo

[ctx: #31708]
en: Moon Phase
gl_ES: Fase da lúa

[ctx: #31709]
en: Precipitation
gl_ES: Precipitación

[ctx: #31711]
en: Show weather forecast on home screen
gl_ES: Amosar a predición do tempo na pantalla principal

[ctx: #31715]
en: Icon
gl_ES: Icona

[ctx: #31716]
en: Wallpaper
gl_ES: Imaxe de fondo
