KODI Main - en to be_by translation catalogue (16 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Default Controller
be_by: Прадвызначаны кантролер

[ctx: Addon Description]
en: The default media center controller is based on the Xbox 360 controller.
be_by: Прадвызначаны кантролер на аснове кантролера Xbox 360.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
be_by: Крыніца выяў: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30005]
en: Start
be_by: Старт

[ctx: #30006]
en: Back
be_by: Назад

[ctx: #30007]
en: Guide
be_by: Дапаможнік

[ctx: #30008]
en: Left Stick
be_by: Левы міні-джойсцік

[ctx: #30009]
en: Right Stick
be_by: Правы міні-джойсцік

[ctx: #30010]
en: Up
be_by: Уверх

[ctx: #30011]
en: Down
be_by: Уніз

[ctx: #30012]
en: Right
be_by: Управа

[ctx: #30013]
en: Left
be_by: Улева

[ctx: #30014]
en: Left Shoulder
be_by: Левая бакавая кнопка

[ctx: #30015]
en: Right Shoulder
be_by: Правая бакавая кнопка

[ctx: #30016]
en: Left Trigger
be_by: Левы трыгер

[ctx: #30017]
en: Right Trigger
be_by: Правы трыгер
