KODI Main - en to ca_es translation catalogue (16 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Default Controller
ca_es: Comandament per defecte

[ctx: Addon Description]
en: The default media center controller is based on the Xbox 360 controller.
ca_es: El comandament predeterminat del centre multimèdia es basa en el comandament d'Xbox 360.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
ca_es: Crèdit de la imatge: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30005]
en: Start
ca_es: Inicia

[ctx: #30006]
en: Back
ca_es: Enrere

[ctx: #30007]
en: Guide
ca_es: Guia

[ctx: #30008]
en: Left Stick
ca_es: Stick esquerre

[ctx: #30009]
en: Right Stick
ca_es: Stick dret

[ctx: #30010]
en: Up
ca_es: Amunt

[ctx: #30011]
en: Down
ca_es: A baix

[ctx: #30012]
en: Right
ca_es: Dreta

[ctx: #30013]
en: Left
ca_es: Esquerra

[ctx: #30014]
en: Left Shoulder
ca_es: Shoulder esquerra

[ctx: #30015]
en: Right Shoulder
ca_es: Shoulder dret

[ctx: #30016]
en: Left Trigger
ca_es: Disparador esquerre

[ctx: #30017]
en: Right Trigger
ca_es: Disparador dret
