KODI Main - en to is_is translation catalogue (16 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Default Controller
is_is: Sjálfgefin stýring

[ctx: Addon Description]
en: The default media center controller is based on the Xbox 360 controller.
is_is: Sjálfgefin stýring margmiðlunarmiðstöðvar er byggð á Xbox 360 stýringunni.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
is_is: Mynd frá: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30005]
en: Start
is_is: Byrja

[ctx: #30006]
en: Back
is_is: Til baka

[ctx: #30007]
en: Guide
is_is: Leiðbeiningar

[ctx: #30008]
en: Left Stick
is_is: Vinstri stýripinni

[ctx: #30009]
en: Right Stick
is_is: Hægri stýripinni

[ctx: #30010]
en: Up
is_is: Upp

[ctx: #30011]
en: Down
is_is: Niður

[ctx: #30012]
en: Right
is_is: Hægri

[ctx: #30013]
en: Left
is_is: Vinstri

[ctx: #30014]
en: Left Shoulder
is_is: Vinstri öxl

[ctx: #30015]
en: Right Shoulder
is_is: Hægri öxl

[ctx: #30016]
en: Left Trigger
is_is: Vinstri gikkur

[ctx: #30017]
en: Right Trigger
is_is: Hægri gikkur
