KODI Main - en to nl_nl translation catalogue (15 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Default Controller
nl_nl: Standaard Controller

[ctx: Addon Description]
en: The default media center controller is based on the Xbox 360 controller.
nl_nl: De standaard media centrum controller is gebaseerd op de Xbox 360 controller.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
nl_nl: Bron afbeelding: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30006]
en: Back
nl_nl: Terug

[ctx: #30007]
en: Guide
nl_nl: Gids

[ctx: #30008]
en: Left Stick
nl_nl: Linker Stick

[ctx: #30009]
en: Right Stick
nl_nl: Rechter Stick

[ctx: #30010]
en: Up
nl_nl: Omhoog

[ctx: #30011]
en: Down
nl_nl: Beneden

[ctx: #30012]
en: Right
nl_nl: Rechts

[ctx: #30013]
en: Left
nl_nl: Resterend

[ctx: #30014]
en: Left Shoulder
nl_nl: Linker Schouder

[ctx: #30015]
en: Right Shoulder
nl_nl: Rechter Schouder

[ctx: #30016]
en: Left Trigger
nl_nl: Linker Trigger

[ctx: #30017]
en: Right Trigger
nl_nl: Rechter Trigger
