KODI Main - en to pt_br translation catalogue (16 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Default Controller
pt_br: Controlador Padrão

[ctx: Addon Description]
en: The default media center controller is based on the Xbox 360 controller.
pt_br: O controlador do media center padrão é baseado no controlador do Xbox 360.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
pt_br: Crédito da imagem: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30005]
en: Start
pt_br: Iniciar

[ctx: #30006]
en: Back
pt_br: Voltar

[ctx: #30007]
en: Guide
pt_br: Guia

[ctx: #30008]
en: Left Stick
pt_br: Stick Esquerdo

[ctx: #30009]
en: Right Stick
pt_br: Stick Direito

[ctx: #30010]
en: Up
pt_br: Acima

[ctx: #30011]
en: Down
pt_br: Abaixo

[ctx: #30012]
en: Right
pt_br: Direita

[ctx: #30013]
en: Left
pt_br: Esquerdo

[ctx: #30014]
en: Left Shoulder
pt_br: Shoulder Esquerdo

[ctx: #30015]
en: Right Shoulder
pt_br: Shoulder Direito

[ctx: #30016]
en: Left Trigger
pt_br: Gatilho Esquerdo

[ctx: #30017]
en: Right Trigger
pt_br: Gatilho Direito
