XBMC Addons - en to ca translation catalogue (13 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Universal Scraper for Albums
ca: Arreplegador universal per àlbums

[ctx: Addon Description]
en: This scraper collects information from the following supported sites: MusicBrainz, last.fm, allmusic.com and amazon.de, while grabs artwork from: fanart.tv, last.fm and allmusic.com. It can be set field by field that from which site you want that specific information.[CR][CR]The initial search is always done on MusicBrainz. In case allmusic and/or amazon.de links are not added on the MusicBrainz site, fields from allmusic.com and/or amazon.de cannot be fetched (very easy to add those missing links though).
ca: Aquest arreplegador recull informació dels següents llocs: MusicBrainz, last.fm, allmusic.com i amazon.de, alhora que agafa art de: fanart.tv, last.fm i allmusic.com. Es pot configurar camp a camp des de quin lloc voleu aquella informació específica. [CR][CR]La cerca inicial es realitza sempre a MusicBrainz. En el cas que els enllaços d'allmusic i amazon.de no s'afegeixin al lloc MusicBrainz els camps d'allmusic i amazon.de i/o amazon.com no es poden obtenir (tot i que són fàcils d'afegir aquests enllaços restants).

[ctx: #30000]
en: Grab Album Thumbs from fanart.tv
ca: Obté les miniatures de l'àlbum de fanart.tv

[ctx: #30001]
en: Grab Album Thumbs from Last.fm
ca: Obté les miniatures de l'àlbum de Last.fm

[ctx: #30002]
en: Get Album Review from
ca: Obté l'anàlisi d'àlbums des de

[ctx: #30003]
en:      Preferred Language
ca: Idioma preferit

[ctx: #30004]
en: Get Album Rating from
ca: Obté la qualificació de l'àlbum de

[ctx: #30005]
en: Get Album Styles from
ca: Obté els estils de l'àlbum de

[ctx: #30006]
en: Get Album Moods from
ca: Obté els estats d'ànim de l'àlbums de

[ctx: #30007]
en: Get Album Themes from
ca: Obté el temes dels àlbums des de

[ctx: #30008]
en: Grab Album Thumbs from allmusic.com
ca: Obté les miniatures de l'àlbum de allmusic.com

[ctx: #30009]
en: Artwork
ca: Il·lustracions

[ctx: #30010]
en: Grab Album Thumbs from theaudiodb.com
ca: Obté les miniatures de l'àlbum de theaudiodb.com
