XBMC Addons - en to da_dk translation catalogue (17 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Universal Scraper for Albums
da_dk: Universel scraper til albummer

[ctx: Addon Description]
en: This scraper collects information from the following supported sites: MusicBrainz, last.fm, allmusic.com and amazon.de, while grabs artwork from: fanart.tv, last.fm and allmusic.com. It can be set field by field that from which site you want that specific information.[CR][CR]The initial search is always done on MusicBrainz. In case allmusic and/or amazon.de links are not added on the MusicBrainz site, fields from allmusic.com and/or amazon.de cannot be fetched (very easy to add those missing links though).
da_dk: Denne scraper samler information fra følgende sider: MusicBrainz, last.fm, allmusic.com og amazon.de og henter illustrationer fra: fanart.tv, last.fm og allmusic.com. Det kan vælges felt for felt, hvilke sider du ønsker, at få den pågældende information fra.[CR][CR]Den første søgning er altid på MusicBrainz. Hvis ikke allmusic og/eller amazon.de linksene er tilføjet på MusicBrainz side, kan felter fra allmusic.com og/eller amazon.de ikke hentes (men det er helt enkelt at tilføje de manglende links).

[ctx: #30000]
en: Grab Album Thumbs from fanart.tv
da_dk: Hent miniaturebilleder til albummer fra fanart.tv

[ctx: #30001]
en: Grab Album Thumbs from Last.fm
da_dk: Hent miniaturebilleder til albummer fra Last.fm

[ctx: #30002]
en: Get Album Review from
da_dk: Hent albumanmeldelse fra

[ctx: #30003]
en:      Preferred Language
da_dk:      Foretrukket sprog

[ctx: #30004]
en: Get Album Rating from
da_dk: Hent albumbedømmelse fra

[ctx: #30005]
en: Get Album Styles from
da_dk: Hent albumstilarter fra

[ctx: #30006]
en: Get Album Moods from
da_dk: Hent albumstemninger fra

[ctx: #30007]
en: Get Album Themes from
da_dk: Hent albumtemaer fra

[ctx: #30008]
en: Grab Album Thumbs from allmusic.com
da_dk: Hent miniaturebilleder til albummer fra allmusic.com

[ctx: #30009]
en: Artwork
da_dk: Illustrationer

[ctx: #30010]
en: Grab Album Thumbs from theaudiodb.com
da_dk: Hent miniaturebilleder til albummer fra theaudiodb.com

[ctx: #30013]
en: Grab Album Discart from fanart.tv
da_dk: Hent album disc-billeder fra fanart.tv

[ctx: #30014]
en: Grab Album Back Cover from theaudiodb.com
da_dk: Hent album-cover til bagsiden fra theaudiodb.com

[ctx: #30015]
en: Grab Album Discart from theaudiodb.com
da_dk: Hent album disc-billeder fra theaudiodb.com

[ctx: #30016]
en: Grab Album Spine from theaudiodb.com
da_dk: Hent billede af albummets ryg fra theaudiodb.com
