XBMC Addons - en to nl_nl translation catalogue (13 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Universal Scraper for Albums
nl_nl: Universele Scraper voor Albums

[ctx: Addon Description]
en: This scraper collects information from the following supported sites: MusicBrainz, last.fm, allmusic.com and amazon.de, while grabs artwork from: fanart.tv, last.fm and allmusic.com. It can be set field by field that from which site you want that specific information.[CR][CR]The initial search is always done on MusicBrainz. In case allmusic and/or amazon.de links are not added on the MusicBrainz site, fields from allmusic.com and/or amazon.de cannot be fetched (very easy to add those missing links though).
nl_nl: Deze scraper verzamelt informatie van de volgende ondersteunde sites: MusicBrainz, Last.fm, allmusic.com en amazon.de. Afbeeldingen worden verzameld van de volgende sites: fanart.tv, Last.fm en allmusic.com. Per veld kan aangegeven worden van welke site je de specifieke informatie wil halen. De initiële zoekopdracht wordt altijd gedaan van MusicBrainz.[CR][CR]In het geval dat links naar allmusic en/of amazon.de niet zijn toegevoegd op de MusicBrainz site, kunnen velden niet worden opgehaald bij deze sites. (Het is niet moeilijk om de ontbrekende links toe te voegen.)

[ctx: #30000]
en: Grab Album Thumbs from fanart.tv
nl_nl: Haal Albumminiaturen van fanart.tv

[ctx: #30001]
en: Grab Album Thumbs from Last.fm
nl_nl: Haal Albumminiaturen van Last.fm

[ctx: #30002]
en: Get Album Review from
nl_nl: Haal Albumreview van

[ctx: #30003]
en:      Preferred Language
nl_nl: Voorkeurstaal

[ctx: #30004]
en: Get Album Rating from
nl_nl: Haal albumwaardering van

[ctx: #30005]
en: Get Album Styles from
nl_nl: Haal albumstijlen van

[ctx: #30006]
en: Get Album Moods from
nl_nl: Haal albumstemmingen van

[ctx: #30007]
en: Get Album Themes from
nl_nl: Haal albumthema's van

[ctx: #30008]
en: Grab Album Thumbs from allmusic.com
nl_nl: Haal albumminiaturen van allmusic.com

[ctx: #30010]
en: Grab Album Thumbs from theaudiodb.com
nl_nl: Haal Albumminiaturen van theaudiodb.com

[ctx: #30011]
en: MB Mirror
nl_nl: MB spiegel
