XBMC Addons - en to da_dk translation catalogue (32 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Universal Scraper for Artists
da_dk: Universel scraper til kunstnere

[ctx: Addon Description]
en: This scraper collects information from the following supported sites: TheAudioDb.com, MusicBrainz, last.fm, and allmusic.com, while grabs artwork from: fanart.tv, htbackdrops.com, last.fm and allmusic.com. It can be set field by field that from which site you want that specific information.[CR][CR]The initial search is always done on MusicBrainz. In case allmusic link is not added on the MusicBrainz site fields from allmusic.com cannot be fetched (very easy to add those missing links though).
da_dk: Denne scraper samler information fra følgende sider: TheAudioDb.com, MusicBrainz, last.fm, og allmusic.com, og henter illustrationer fra: fanart.tv, htbackdrops.com, last.fm og allmusic.com. Det kan vælges felt for felt, fra hvilke sider du ønsker, at få de pågældende informationer fra.[CR][CR]Den første søgning er altid på MusicBrainz. Hvis ikke allmusic linket er tilføjet på MusicBrainz side, kan felter fra allmusic.com ikke hentes (men det er helt enkelt at tilføje de manglende links).

[ctx: #30000]
en: Enable Artist Fanarts from HTBackdrops.com
da_dk: Aktiver fankunst til kunstnere fra HTBackdrops.com

[ctx: #30001]
en: Enable Artist Thumbs from allmusic.com
da_dk: Aktiver miniaturebilleder af kunstnere fra allmusic.com

[ctx: #30002]
en: Enable Artist Thumbs from last.fm
da_dk: Aktiver miniaturebilleder af kunstnere fra last.fm

[ctx: #30003]
en: Enable Artist Thumbs from HTBackdrops.com
da_dk: Aktiver miniaturebilleder af kunstnere fra HTBackdrops.com

[ctx: #30004]
en: Enable Artist Fanarts from fanart.tv
da_dk: Aktiver fankunst til kunstnere fra fanart.tv

[ctx: #30005]
en: Enable Artist Thumbs from fanart.tv
da_dk: Aktiver miniaturebilleder af kunstnere fra fanart.tv

[ctx: #30006]
en: Get Artist Biography from
da_dk: Hent kunstnerbiografi fra

[ctx: #30007]
en: Artwork
da_dk: Illustrationer

[ctx: #30008]
en: Get Artist Discography from
da_dk: Hent kunstnerdiskografi fra

[ctx: #30009]
en: Get Artist Genres from
da_dk: Hent kunstnergenrer fra

[ctx: #30010]
en: Get Artist Styles from
da_dk: Hent kunstner-stilarter fra

[ctx: #30011]
en: Get Artist Life-Span from
da_dk: Hent kunstners levetid fra

[ctx: #30012]
en: Get Artist Moods from
da_dk: Hent kunstner-stemninger fra

[ctx: #30014]
en: Get Artist Years Active from
da_dk: Hent kunstners aktive år fra

[ctx: #30015]
en:      Preferred Language
da_dk:      Foretrukket sprog

[ctx: #30016]
en: Fallback to Artist Biography from
da_dk: Reserve til kunstnerbiografi fra

[ctx: #30017]
en: Fallback to Artist Discography from
da_dk: Reserve til kunstnerdiskografi fra

[ctx: #30018]
en: Fallback to Artist Genres from
da_dk: Reserve til kunstnergenrer fra

[ctx: #30019]
en: Fallback to Artist Styles from
da_dk: Reserve til kunstner-stilarter fra

[ctx: #30020]
en: Fallback to Artist Life-Span from
da_dk: Reserve til kunstners levetid fra

[ctx: #30021]
en: Fallbacks
da_dk: Reserver

[ctx: #30022]
en: Enable Artist Thumbs from theaudiodb.com
da_dk: Aktiver miniaturebilleder af kunstnere fra theaudiodb.com

[ctx: #30023]
en: Enable Artist Fanarts from theaudiodb.com
da_dk: Aktiver fankunst til kunstnere fra theaudiodb.com

[ctx: #30024]
en: Fallback to Artist Moods from
da_dk: Reserve til kunstner-stemninger fra

[ctx: #30027]
en: Enable Artist Clearlogo from fanart.tv
da_dk: Aktiver clearlogo til kunstnere fra fanart.tv

[ctx: #30028]
en: Enable Artist Banner from fanart.tv
da_dk: Aktiver banner til kunstnere fra fanart.tv

[ctx: #30029]
en: Enable Artist Clearlogo from theaudiodb.com
da_dk: Aktiver clearlogo til kunstnere fra theaudiodb.com

[ctx: #30030]
en: Enable Artist Clearart from theaudiodb.com
da_dk: Aktiver clearart til kunstnere fra theaudiodb.com

[ctx: #30031]
en: Enable Artist Landscape from theaudiodb.com
da_dk: Aktiver landskab til kunstnere fra theaudiodb.com

[ctx: #30032]
en: Enable Artist Banner from theaudiodb.com
da_dk: Aktiver banner til kunstnere fra theaudiodb.com
