XBMC Addons - en to es_es translation catalogue (33 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Universal Scraper for Artists
es_es: Scraper universal para Intérpretes

[ctx: Addon Description]
en: This scraper collects information from the following supported sites: TheAudioDb.com, MusicBrainz, last.fm, and allmusic.com, while grabs artwork from: fanart.tv, htbackdrops.com, last.fm and allmusic.com. It can be set field by field that from which site you want that specific information.[CR][CR]The initial search is always done on MusicBrainz. In case allmusic link is not added on the MusicBrainz site fields from allmusic.com cannot be fetched (very easy to add those missing links though).
es_es: Este scraper recopila información de las siguientes webs: TheAudioDb.com, MusicBrainz, last.fm y allmusic.com, mientras obtiene las imágenes de fanart.tv, htbackdrops.com, last.fm y allmusic.com. Permite especificar de qué web se quiere obtener la información específica. ⏎ ⏎ La búsqueda inicial se realiza siempre en MusicBrainz. En caso de que los enlaces a allmusic no estén añadidos en la web de MusicBrainz, no se podrán obtener los campos de información de este sitio (aunque es muy fácil añadir esos enlaces que faltan).

[ctx: #30000]
en: Enable Artist Fanarts from HTBackdrops.com
es_es: Activar fanarts de Intérpretes de HTBackdrops.com

[ctx: #30001]
en: Enable Artist Thumbs from allmusic.com
es_es: Activar Miniaturas de Intérprete de allmusic.com

[ctx: #30002]
en: Enable Artist Thumbs from last.fm
es_es: Activar Miniaturas de Intérprete de last.fm

[ctx: #30003]
en: Enable Artist Thumbs from HTBackdrops.com
es_es: Activar Miniaturas de Intérprete de HTBackdrops.com

[ctx: #30004]
en: Enable Artist Fanarts from fanart.tv
es_es: Activar Fanarts de Intérprete de fanart.tv

[ctx: #30005]
en: Enable Artist Thumbs from fanart.tv
es_es: Activar Miniaturas de Intérprete de fanart.tv

[ctx: #30006]
en: Get Artist Biography from
es_es: Obtener la Biografía del Intérprete de

[ctx: #30008]
en: Get Artist Discography from
es_es: Obtener la Discografía del Intérprete de

[ctx: #30009]
en: Get Artist Genres from
es_es: Obtener los Géneros del Intérprete de

[ctx: #30010]
en: Get Artist Styles from
es_es: Obtener los Estilos del Intérprete de

[ctx: #30011]
en: Get Artist Life-Span from
es_es: Obtener la Fecha de Debut del Intérprete de

[ctx: #30012]
en: Get Artist Moods from
es_es: Obtener los Estados de Ánimo del Intérprete de

[ctx: #30014]
en: Get Artist Years Active from
es_es: Obtener los Años en Activo del Intérprete de

[ctx: #30015]
en:      Preferred Language
es_es: Idioma preferido

[ctx: #30016]
en: Fallback to Artist Biography from
es_es: Alternativa a la Biografía del Intérprete de

[ctx: #30017]
en: Fallback to Artist Discography from
es_es: Alternativa a la Discografía del Intérprete de

[ctx: #30018]
en: Fallback to Artist Genres from
es_es: Alternativa al Género del Intérprete de

[ctx: #30019]
en: Fallback to Artist Styles from
es_es: Alternativa al Estilos del Intérprete de

[ctx: #30020]
en: Fallback to Artist Life-Span from
es_es: Alternativa a la Fecha de debut del Intérprete de

[ctx: #30021]
en: Fallbacks
es_es: Alternativas

[ctx: #30022]
en: Enable Artist Thumbs from theaudiodb.com
es_es: Activar miniaturas de Intérprete desde theaudiodb.com

[ctx: #30023]
en: Enable Artist Fanarts from theaudiodb.com
es_es: Activar Fanarts de Intérprete de theaudiodb.com

[ctx: #30024]
en: Fallback to Artist Moods from
es_es: Alternativa a los Estados de Ánimo del Intérprete de

[ctx: #30025]
en: MB Mirror
es_es: Espejo MB

[ctx: #30026]
en: MusicBrainz Mirror
es_es: Espejo MusicBrainz

[ctx: #30027]
en: Enable Artist Clearlogo from fanart.tv
es_es: Activar Clearlogo de Intérprete de fanart.tv

[ctx: #30028]
en: Enable Artist Banner from fanart.tv
es_es: Activar Pancarta de Intérprete de fanart.tv

[ctx: #30029]
en: Enable Artist Clearlogo from theaudiodb.com
es_es: Activar Clearlogo de Intérprete de theaudiodb.com

[ctx: #30030]
en: Enable Artist Clearart from theaudiodb.com
es_es: Activar ClearArt de Intérprete de theaudiodb.com

[ctx: #30031]
en: Enable Artist Landscape from theaudiodb.com
es_es: Activar Paisaje de Intérprete de theaudiodb.com

[ctx: #30032]
en: Enable Artist Banner from theaudiodb.com
es_es: Activar Pancarta de Intérprete de theaudiodb.com
