XBMC Addons - en to fi_fi translation catalogue (34 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Universal Scraper for Artists
fi_fi: Universaali tietolähde esittäjille

[ctx: Addon Description]
en: This scraper collects information from the following supported sites: TheAudioDb.com, MusicBrainz, last.fm, and allmusic.com, while grabs artwork from: fanart.tv, htbackdrops.com, last.fm and allmusic.com. It can be set field by field that from which site you want that specific information.[CR][CR]The initial search is always done on MusicBrainz. In case allmusic link is not added on the MusicBrainz site fields from allmusic.com cannot be fetched (very easy to add those missing links though).
fi_fi: Noutaa tietoja TheAudioDB.com, MusicBrainz, Last.fm ja AllMusic -verkkopalveluista ja mediakuvituksia Fanart.tv, HTBackdrops.com ja AllMusic -palveluista. Voit valita, mistä palveluista tietoja noudetaan.[CR][CR]Ensimmäinen nouto tehdään aina MusicBrainz-palvelusta ja jollei MusicBrainz tarjoa AllMusic-linkkiä, ei sen tukemien kenttien nouto onnistu (joskin puuttuvat linkit on varsin helppo lisätä itsekin).

[ctx: #30000]
en: Enable Artist Fanarts from HTBackdrops.com
fi_fi: Nouda esittäjien fanart-kuvia HTBackdrops.com-palvelusta

[ctx: #30001]
en: Enable Artist Thumbs from allmusic.com
fi_fi: Nouda esittäjien pienoiskuvia AllMusic-palvelusta

[ctx: #30002]
en: Enable Artist Thumbs from last.fm
fi_fi: Nouda esittäjien pienoiskuvia Last.fm-palvelusta

[ctx: #30003]
en: Enable Artist Thumbs from HTBackdrops.com
fi_fi: Nouda esittäjien pienoiskuvia HTBackdrops.com-palvelusta

[ctx: #30004]
en: Enable Artist Fanarts from fanart.tv
fi_fi: Nouda esittäjien fanart-kuvia Fanart.tv-palvelusta

[ctx: #30005]
en: Enable Artist Thumbs from fanart.tv
fi_fi: Nouda esittäjien pienoiskuvia Fanart.tv-palvelusta

[ctx: #30006]
en: Get Artist Biography from
fi_fi: Nouda esittäjien elämäkerrat lähteestä

[ctx: #30007]
en: Artwork
fi_fi: Mediakuvitukset

[ctx: #30008]
en: Get Artist Discography from
fi_fi: Nouda esittäjien diskografiat lähteestä

[ctx: #30009]
en: Get Artist Genres from
fi_fi: Nouda esittäjien lajityypit lähteestä

[ctx: #30010]
en: Get Artist Styles from
fi_fi: Nouda esittäjien tyylit lähteestä

[ctx: #30011]
en: Get Artist Life-Span from
fi_fi: Nouda esittäjien elinkaaret lähteestä

[ctx: #30012]
en: Get Artist Moods from
fi_fi: Nouda esittäjien tunnelmat lähteestä

[ctx: #30014]
en: Get Artist Years Active from
fi_fi: Nouda esittäjien aktiiviset vuodet lähteestä

[ctx: #30015]
en:      Preferred Language
fi_fi:      Ensisijainen kieli

[ctx: #30016]
en: Fallback to Artist Biography from
fi_fi: Varmista esittäjien elämäkerrat lähteestä

[ctx: #30017]
en: Fallback to Artist Discography from
fi_fi: Varmista esittäjien diskografiat lähteestä

[ctx: #30018]
en: Fallback to Artist Genres from
fi_fi: Varmista esittäjien lajityypit lähteestä

[ctx: #30019]
en: Fallback to Artist Styles from
fi_fi: Varmista esittäjien tyylit lähteestä

[ctx: #30020]
en: Fallback to Artist Life-Span from
fi_fi: Varmista esittäjien elinkaaret lähteestä

[ctx: #30021]
en: Fallbacks
fi_fi: Varalähteet

[ctx: #30022]
en: Enable Artist Thumbs from theaudiodb.com
fi_fi: Nouda esittäjien pienoiskuvia TheAudioDB-palvelusta

[ctx: #30023]
en: Enable Artist Fanarts from theaudiodb.com
fi_fi: Nouda esittäjien fanart-kuvia TheAudioDB-palvelusta

[ctx: #30024]
en: Fallback to Artist Moods from
fi_fi: Varmista esittäjien tunnelmat lähteestä

[ctx: #30025]
en: MB Mirror
fi_fi: MB-peilipalvelin

[ctx: #30026]
en: MusicBrainz Mirror
fi_fi: MusicBrainz-peilipalvelin

[ctx: #30027]
en: Enable Artist Clearlogo from fanart.tv
fi_fi: Nouda esittäjien clearart-kuvia Fanart.tv-palvelusta

[ctx: #30028]
en: Enable Artist Banner from fanart.tv
fi_fi: Nouda esittäjien bannereita Fanart.tv-palvelusta

[ctx: #30029]
en: Enable Artist Clearlogo from theaudiodb.com
fi_fi: Nouda esittäjien clearlogo-kuvia TheAudioDB-palvelusta

[ctx: #30030]
en: Enable Artist Clearart from theaudiodb.com
fi_fi: Nouda esittäjien clearart-kuvia TheAudioDB-palvelusta

[ctx: #30031]
en: Enable Artist Landscape from theaudiodb.com
fi_fi: Nouda esittäjien landscape-kuvia TheAudioDB-palvelusta

[ctx: #30032]
en: Enable Artist Banner from theaudiodb.com
fi_fi: Nouda esittäjien bannereita TheAudioDB-palvelusta
