XBMC Addons - en to my translation catalogue (14 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Universal Scraper for Artists
my: အနုပညာရှင်များအတွက် Universal Scraper

[ctx: Addon Description]
en: This scraper collects information from the following supported sites: TheAudioDb.com, MusicBrainz, last.fm, and allmusic.com, while grabs artwork from: fanart.tv, htbackdrops.com, last.fm and allmusic.com. It can be set field by field that from which site you want that specific information.[CR][CR]The initial search is always done on MusicBrainz. In case allmusic link is not added on the MusicBrainz site fields from allmusic.com cannot be fetched (very easy to add those missing links though).
my: ဒီ Scraper သည် အချက်အလက်များကို အောက်ဖော်ပြပါ ထောက်ပံ့ထားသော ဆိုဒ်များမှ စုဆောင်းပါသည်။ ထိုဆိုဒ်များမှာ TheAudioDb.com,MusicBrainz,last..fm, နှင့် allmusic.com တို့ဖြစ်သည်။

[ctx: #30000]
en: Enable Artist Fanarts from HTBackdrops.com
my: HTBackdrops.com မှ Artist Fanarts ကိုဖွင့်ထားမည်

[ctx: #30001]
en: Enable Artist Thumbs from allmusic.com
my: allmusic.com မှ အနုပညာရှင် Thumbs ကိုဖွင့်မည်

[ctx: #30002]
en: Enable Artist Thumbs from last.fm
my: last.fm မှ အနုပညာရှင် Thumbs ကိုဖွင့်မည်

[ctx: #30003]
en: Enable Artist Thumbs from HTBackdrops.com
my: HTBackdrops.com မှ အနုပညာရှင် Thumbs ကိုဖွင့်မည်

[ctx: #30004]
en: Enable Artist Fanarts from fanart.tv
my: fanart.tv မှArtist Fanarts ကိုဖွင့်ထားမည်

[ctx: #30005]
en: Enable Artist Thumbs from fanart.tv
my: fanart.tv မှ အနုပညာရှင် Thumbs ကိုဖွင့်မည်

[ctx: #30006]
en: Get Artist Biography from
my: အနုပညာရှင် အတ္ထုပတ္တိကိုရယူရန်

[ctx: #30007]
en: Artwork
my: အနုပညာလက်ရာ

[ctx: #30010]
en: Get Artist Styles from
my: အနုပညာရှင်စတိုင်များရယူရန်

[ctx: #30015]
en:      Preferred Language
my: သင့်လျှော်သော ဘာသာစကား

[ctx: #30022]
en: Enable Artist Thumbs from theaudiodb.com
my: theaudiodb.com မှ အနုပညာရှင် Thumb များဖွင့်ထားမည်

[ctx: #30023]
en: Enable Artist Fanarts from theaudiodb.com
my: theaudiodb.com မှ Artist Fanarts ကိုဖွင့်ထားမည်
