XBMC Addons - en to be_by translation catalogue (20 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Python TMDB Movie Scraper
be_by: Сродак для атрымання звестак пра фільмы на аснове TMDB

[ctx: Addon Description]
en: themoviedb.org is a free and open movie database. It's completely user driven by people like you. TMDb is currently used by millions of people every month and with their powerful API, it is also used by many popular media centers like Kodi to retrieve Movie Metadata, Posters and Fanart to enrich the user's experience.
be_by: themoviedb.org - бясплатная і адкрытая база даных фільмаў. Яна напаўняецца і падтрымліваецца карыстальнікамі. TMDb штомесяц карыстаюцца мільёны людзей, а дзякуючы магутнаму API базу могуць выкарыстоўваць папулярныя медыяцэнтры накшталт Kodi, якія бяруць адтуль метаданыя, постары і ілюстрацыі.

[ctx: #30000]
en: Enable fanart from TMDb
be_by: Дазволіць аматарскія ілюстрацыі з TMDb

[ctx: #30001]
en: Prefer Trailer from HD-Trailers.net
be_by: Аддаваць перавагу трэйлерам з HD-Trailers.net

[ctx: #30002]
en: Preferred Language
be_by: Пераважная мова

[ctx: #30003]
en: Default Rating from
be_by: Прадвызначаная крыніца рэйтынгу

[ctx: #30004]
en: Enable Trailer (YouTube)
be_by: Дазволіць трэйлеры (YouTube)

[ctx: #30005]
en: Keep Original Title
be_by: Выкарыстоўваць арыгінальныя назвы

[ctx: #30006]
en: Preferred Certification Country
be_by: Пераважная краіна сертыфікацыі

[ctx: #30007]
en: Add also IMDb ratings
be_by: Дадаць рэйтынг з IMDb

[ctx: #30008]
en: Certification Prefix
be_by: Прэфікс сертыфікацыі

[ctx: #30009]
en: Add multiple studios
be_by: Дадаць некалькі студый

[ctx: #30010]
en: Add also Trakt.tv ratings
be_by: Дадаць рэйтынг з Trakt.tv

[ctx: #30011]
en: Add keywords as tags
be_by: Выкарыстоўваць ключавыя словы як пазнакі

[ctx: #30012]
en: Separate TMDb fanart with title to landscape
be_by: Пейзажы пад асобнай назвай з TMDb

[ctx: #30013]
en: Search language
be_by: Мова пошуку

[ctx: #30100]
en: Language for Fanart.tv artwork
be_by: Мова для ілюстрацый з Fanart.tv

[ctx: #30101]
en: Fanart.tv personal API key (optional)
be_by: Асабісты ключ API з Fanart.tv (неабавязкова)

[ctx: #30102]
en: Enable artwork from Fanart.tv
be_by: Дазволіць ілюстрацыі з Fanart.tv

[ctx: #30103]
en: Prioritize Fanart.TV artworks over preferred language
be_by: Аддаваць перавагу ілюстрацыям з Fanart.TV з пераважнай мовай
