XBMC Addons - en to cs_cz translation catalogue (20 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Python TMDB Movie Scraper
cs_cz: Zdroj zisku dat k filmům TMDB

[ctx: Addon Description]
en: themoviedb.org is a free and open movie database. It's completely user driven by people like you. TMDb is currently used by millions of people every month and with their powerful API, it is also used by many popular media centers like Kodi to retrieve Movie Metadata, Posters and Fanart to enrich the user's experience.
cs_cz: themoviedb.org je otevřená a svobodná databáze filmů. Je řízena uživateli, tedy lidmi jako vy. TMDB je každý měsíc používána milióny lidí a se svým výborným API je také používano mnoha populárními mediálními centry jako je Kodi, k získávání metadat, plagátů a fanartu filmů pro obohacení uživatelského zážitku.

[ctx: #30000]
en: Enable fanart from TMDb
cs_cz: Povolit fanart z TMDb

[ctx: #30001]
en: Prefer Trailer from HD-Trailers.net
cs_cz: Upřednostňovat upoutávku z HD-Trailers.net

[ctx: #30002]
en: Preferred Language
cs_cz: Upřednostňovaný jazyk

[ctx: #30003]
en: Default Rating from
cs_cz: Výchozí hodnocení z

[ctx: #30004]
en: Enable Trailer (YouTube)
cs_cz: Povolit upoutávku (YouTube)

[ctx: #30005]
en: Keep Original Title
cs_cz: Ponechat původní název

[ctx: #30006]
en: Preferred Certification Country
cs_cz: Upřednostňovaný stát poskytující certifikaci

[ctx: #30007]
en: Add also IMDb ratings
cs_cz: Přidat také hodnocení z IMDb

[ctx: #30008]
en: Certification Prefix
cs_cz: Prefix certifikace

[ctx: #30009]
en: Add multiple studios
cs_cz: Přidat více studií

[ctx: #30010]
en: Add also Trakt.tv ratings
cs_cz: Přidat také hodnocení z Trakt.tv

[ctx: #30011]
en: Add keywords as tags
cs_cz: Přidat klíčová slova jako štítky

[ctx: #30012]
en: Separate TMDb fanart with title to landscape
cs_cz: Oddělený fanart z TMDb s názvem na šířku

[ctx: #30013]
en: Search language
cs_cz: Jazyk vyhledávání

[ctx: #30100]
en: Language for Fanart.tv artwork
cs_cz: Jazyk pro grafiku z Fanart.tv

[ctx: #30101]
en: Fanart.tv personal API key (optional)
cs_cz: Fanart.tv osobní API klíč (nepovinné)

[ctx: #30102]
en: Enable artwork from Fanart.tv
cs_cz: Povolit grafiku z Fanart.tv

[ctx: #30103]
en: Prioritize Fanart.TV artworks over preferred language
cs_cz: Upřednostnit grafiku z Fanart.TV před upřednostněným jazykem
