XBMC Addons - en to cy_gb translation catalogue (8 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Python TMDB Movie Scraper
cy_gb: Crafwr Ffilmiau TMDB

[ctx: Addon Description]
en: themoviedb.org is a free and open movie database. It's completely user driven by people like you. TMDb is currently used by millions of people every month and with their powerful API, it is also used by many popular media centers like Kodi to retrieve Movie Metadata, Posters and Fanart to enrich the user's experience.
cy_gb: Mae themoviedb.org yn gronfa ddata ffilmiau rhydd ac agored. Mae'n cael ei yrru gan ddefnyddwyr fel chi. Mae TMDb yn cael ei ddefnyddio gan filiynau o bobl bob mis a gyda'i API pwerus, mae'n cael ei ddefnyddio gan lawer o'r canolfannau cyfrwng fel Kodi i estyn metadata ffilmiau, posteri a chelf er mwyn cyfoethogi profiad defnyddwyr.

[ctx: #30001]
en: Prefer Trailer from HD-Trailers.net
cy_gb: Dewis Cyflwyniadau o HD-Trailers.net

[ctx: #30002]
en: Preferred Language
cy_gb: Dewis Iaith

[ctx: #30004]
en: Enable Trailer (YouTube)
cy_gb: Galluogi Cyflwyniadau (YouTube)

[ctx: #30005]
en: Keep Original Title
cy_gb: Cadw'r Teitl Gwreiddiol

[ctx: #30006]
en: Preferred Certification Country
cy_gb: Gwlad Tysytysgrifo Dewisol

[ctx: #30008]
en: Certification Prefix
cy_gb: Rhagosodiad Tystysgrifo
