XBMC Addons - en to da_dk translation catalogue (20 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Python TMDB Movie Scraper
da_dk: Python TMDB scraper til film

[ctx: Addon Description]
en: themoviedb.org is a free and open movie database. It's completely user driven by people like you. TMDb is currently used by millions of people every month and with their powerful API, it is also used by many popular media centers like Kodi to retrieve Movie Metadata, Posters and Fanart to enrich the user's experience.
da_dk: themoviedb.org er en gratis og åben filmdatabase. Den er helt og aldeles brugerdrevet af folk som dig. TMDb bruges i øjeblikket af millioner af mennesker hver måned, og med deres kraftfulde API bruges den også af mange populære mediecentre såsom Kodi til at hente filmmetadata, plakater og fankunst for at berige brugerens oplevelse.

[ctx: #30000]
en: Enable fanart from TMDb
da_dk: Aktiver fankunst fra TMDb

[ctx: #30001]
en: Prefer Trailer from HD-Trailers.net
da_dk: Foretræk trailer fra HD-Trailers.net

[ctx: #30002]
en: Preferred Language
da_dk: Foretrukket sprog

[ctx: #30003]
en: Default Rating from
da_dk: Standard-bedømmelse fra

[ctx: #30004]
en: Enable Trailer (YouTube)
da_dk: Aktivér trailer (YouTube)

[ctx: #30005]
en: Keep Original Title
da_dk: Behold original titel

[ctx: #30006]
en: Preferred Certification Country
da_dk: Foretrukket land til aldersvejledninger

[ctx: #30007]
en: Add also IMDb ratings
da_dk: Tilføj også IMDb-bedømmelser

[ctx: #30008]
en: Certification Prefix
da_dk: Præfiks til aldersvejledninger

[ctx: #30009]
en: Add multiple studios
da_dk: Tilføj flere filmselskaber

[ctx: #30010]
en: Add also Trakt.tv ratings
da_dk: Tilføj også Trakt.tv-bedømmelser

[ctx: #30011]
en: Add keywords as tags
da_dk: Tilføj nøgleord som mærkater

[ctx: #30012]
en: Separate TMDb fanart with title to landscape
da_dk: Separer TMDb-fankunst med titel til landskab

[ctx: #30013]
en: Search language
da_dk: Søg efter sprog

[ctx: #30100]
en: Language for Fanart.tv artwork
da_dk: Sprog til Fanart.tv-illustrationer

[ctx: #30101]
en: Fanart.tv personal API key (optional)
da_dk: Fanart.tv personlig API-nøgle (valgfri)

[ctx: #30102]
en: Enable artwork from Fanart.tv
da_dk: Aktivér illustrationer fra Fanart.tv

[ctx: #30103]
en: Prioritize Fanart.TV artworks over preferred language
da_dk: Prioriter illustrationer fra fanart.tv frem for foretrukne sprog
