XBMC Addons - en to es_ar translation catalogue (8 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Python TMDB Movie Scraper
es_ar: Scraper de Películas de TheMovieDB

[ctx: Addon Description]
en: themoviedb.org is a free and open movie database. It's completely user driven by people like you. TMDb is currently used by millions of people every month and with their powerful API, it is also used by many popular media centers like Kodi to retrieve Movie Metadata, Posters and Fanart to enrich the user's experience.
es_ar: themovieDB.org es una base de datos de películas gratuita y abierta. Está formada con contenido subido por usuarios como vos. TMDb es actualmente utilizada por millones de personas cada mes y, gracias a su poderosa API, es usada por muchos programas populares como Kodi para descargar Información de Películas, Posters y Fanart para enriquecer la experiencia de usar Kodi.

[ctx: #30001]
en: Prefer Trailer from HD-Trailers.net
es_ar: Activar Trailers de HD-Trailers.net

[ctx: #30002]
en: Preferred Language
es_ar: Idioma Preferido

[ctx: #30004]
en: Enable Trailer (YouTube)
es_ar: Activar Trailer (Youtube)

[ctx: #30005]
en: Keep Original Title
es_ar: Mantener Título Original

[ctx: #30006]
en: Preferred Certification Country
es_ar: País de Certificación Preferido

[ctx: #30008]
en: Certification Prefix
es_ar: Prefijo de la clasificación
