XBMC Addons - en to et_ee translation catalogue (20 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Python TMDB Movie Scraper
et_ee: Python TMDB filmikaabits

[ctx: Addon Description]
en: themoviedb.org is a free and open movie database. It's completely user driven by people like you. TMDb is currently used by millions of people every month and with their powerful API, it is also used by many popular media centers like Kodi to retrieve Movie Metadata, Posters and Fanart to enrich the user's experience.
et_ee: themoviedb.org on tasuta ja avatud filmide andmebaas. See on täielikult kasutajate poolt hooldatud. TMDb-d kasutavad igal kuul miljonid inimesed. Seda kasutatakse kasutajakogemuse rikastamiseks paljudes teistes populaarsetes programmides, nagu Kodi, laadides alla filmiteavet, plakateid ja fännikunsti.

[ctx: #30000]
en: Enable fanart from TMDb
et_ee: Luba fännipildid allikast TMDb

[ctx: #30001]
en: Prefer Trailer from HD-Trailers.net
et_ee: Eelista HD-Trailers.net treilerit

[ctx: #30002]
en: Preferred Language
et_ee: Eelistatud keel

[ctx: #30003]
en: Default Rating from
et_ee: Vaikehinne allikast

[ctx: #30004]
en: Enable Trailer (YouTube)
et_ee: Luba treiler (YouTube)

[ctx: #30005]
en: Keep Original Title
et_ee: Säilita algne pealkiri

[ctx: #30006]
en: Preferred Certification Country
et_ee: Eelistatud sertifitseerimisriik

[ctx: #30007]
en: Add also IMDb ratings
et_ee: Lisa ka IMDb hinded

[ctx: #30008]
en: Certification Prefix
et_ee: Sertifikaadi prefiks

[ctx: #30009]
en: Add multiple studios
et_ee: Lisa mitu stuudiot

[ctx: #30010]
en: Add also Trakt.tv ratings
et_ee: Kaasa ka Trakt.tv hinded

[ctx: #30011]
en: Add keywords as tags
et_ee: Lisa märksõnad siltidena

[ctx: #30012]
en: Separate TMDb fanart with title to landscape
et_ee: Eralda TMDb fännipildid pealkirjaga landscape horisontaalpildil

[ctx: #30013]
en: Search language
et_ee: Otsingu keel

[ctx: #30100]
en: Language for Fanart.tv artwork
et_ee: Fanart.tv piltide keel

[ctx: #30101]
en: Fanart.tv personal API key (optional)
et_ee: Fanart.tv isiklik API võti (valikuline)

[ctx: #30102]
en: Enable artwork from Fanart.tv
et_ee: Luba fännipildid allikast fanart.tv

[ctx: #30103]
en: Prioritize Fanart.TV artworks over preferred language
et_ee: Eelista Fanart.TV pilte eelistatud keelele
