XBMC Addons - en to fi_fi translation catalogue (20 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Python TMDB Movie Scraper
fi_fi: The Movie Database (TMDB) Python -tietolähde elokuville

[ctx: Addon Description]
en: themoviedb.org is a free and open movie database. It's completely user driven by people like you. TMDb is currently used by millions of people every month and with their powerful API, it is also used by many popular media centers like Kodi to retrieve Movie Metadata, Posters and Fanart to enrich the user's experience.
fi_fi: The Movie Database (TMDB) on yhteisön ylläpitämä, ilmainen ja avoin tietokanta elokuville ja televisiosarjoille. Palvelulla on miljoonia kuukausittaisia käyttäjiä ja sen tehokkaan rajapinnan avulla Kodi ja monet muut mediasovellukset voivat hyödyntää palvelun metatietoja ja mediakuvituksia käyttökokemuksen parantamiseen. Tietokannan vahva painotus kansaivälisyyteen ja kattava tietomäärä on suurelta osin ylivertainen ja olemme tästä erittäin ylpeitä. Yksinkertaisesti sanoen, elämme ja hengitämme yhteisönä ja juuri se tekee meistä erilaisia.

[ctx: #30000]
en: Enable fanart from TMDb
fi_fi: Käytä fanart-kuvia TMDB-palvelusta

[ctx: #30001]
en: Prefer Trailer from HD-Trailers.net
fi_fi: Suosi trailereita HD-Trailers.net-palvelusta

[ctx: #30002]
en: Preferred Language
fi_fi: Ensisijainen kieli

[ctx: #30003]
en: Default Rating from
fi_fi: Oletusarvio lähteestä

[ctx: #30004]
en: Enable Trailer (YouTube)
fi_fi: Käytä trailereita YouTube-palvelusta

[ctx: #30005]
en: Keep Original Title
fi_fi: Säilytä alkuperäinen nimi

[ctx: #30006]
en: Preferred Certification Country
fi_fi: Ensisijainen sisältöluokitusten maa

[ctx: #30007]
en: Add also IMDb ratings
fi_fi: Nouda myös IMDb-arviot

[ctx: #30008]
en: Certification Prefix
fi_fi: Sisältöluokituksen etuliite

[ctx: #30009]
en: Add multiple studios
fi_fi: Nouda useita studioita

[ctx: #30010]
en: Add also Trakt.tv ratings
fi_fi: Nouda myös Trakt.tv-arviot

[ctx: #30011]
en: Add keywords as tags
fi_fi: Lisää avainsanat tunnisteina

[ctx: #30012]
en: Separate TMDb fanart with title to landscape
fi_fi: Luokittele tekstiä sisältävät TMDB fanart -kuvat landscape-kuviksi

[ctx: #30013]
en: Search language
fi_fi: Hakukieli

[ctx: #30100]
en: Language for Fanart.tv artwork
fi_fi: Fanart.tv-mediakuvitusten kieli

[ctx: #30101]
en: Fanart.tv personal API key (optional)
fi_fi: Henkilökohtainen Fanart.tv API -avain (valinnainen)

[ctx: #30102]
en: Enable artwork from Fanart.tv
fi_fi: Nouda mediakuvitukset Fanart.tv-palvelusta

[ctx: #30103]
en: Prioritize Fanart.TV artworks over preferred language
fi_fi: Painota Fanart.tv-mediakuvituksia ensisijaista kieltä enemmän
