XBMC Addons - en to hr_hr translation catalogue (8 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Python TMDB Movie Scraper
hr_hr: TMDB filmski sakupljač informacija

[ctx: Addon Description]
en: themoviedb.org is a free and open movie database. It's completely user driven by people like you. TMDb is currently used by millions of people every month and with their powerful API, it is also used by many popular media centers like Kodi to retrieve Movie Metadata, Posters and Fanart to enrich the user's experience.
hr_hr: themoviedb.org je besplatna i otvorena baza filmskih podataka. TMDb trenutno koriste milijuni ljudi svaki mjesec uz pomoću njegovog snažnog API-ja, isto tako se koristi u mnogim popularnim medijskim centrima poput Kodi-a, kako bi mogli sakupljati informacije o filmovima, filmske postere, omote filmova i na kraju obogatili korisničko iskustvo.

[ctx: #30001]
en: Prefer Trailer from HD-Trailers.net
hr_hr: Preferiraj najave filmova s HD-Trailers.net

[ctx: #30002]
en: Preferred Language
hr_hr: Željeni jezik

[ctx: #30004]
en: Enable Trailer (YouTube)
hr_hr: Omogući najave filmova (YouTube)

[ctx: #30005]
en: Keep Original Title
hr_hr: Zadrži izvorni naslov

[ctx: #30006]
en: Preferred Certification Country
hr_hr: Željena država ovjere

[ctx: #30008]
en: Certification Prefix
hr_hr: Prefiks certifikata
