XBMC Addons - en to it_it translation catalogue (8 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Python TMDB Movie Scraper
it_it: Ricercatore per TMDB Movie

[ctx: Addon Description]
en: themoviedb.org is a free and open movie database. It's completely user driven by people like you. TMDb is currently used by millions of people every month and with their powerful API, it is also used by many popular media centers like Kodi to retrieve Movie Metadata, Posters and Fanart to enrich the user's experience.
it_it: themoviedb.org è un database libero e aperto. E' gestito da utenti e persone come te. Viene usato correntemente da millioni di persone ogni mese e con le sue potenti API, è anche utilizzato da molti popolari media centers come Kodi per ottenere Metadati, Posters e Fanart di film per arricchire la loro esperienza utente.

[ctx: #30001]
en: Prefer Trailer from HD-Trailers.net
it_it: Preferire i Trailers provenienti da HD-Trailers.net

[ctx: #30002]
en: Preferred Language
it_it: Lingua preferita

[ctx: #30004]
en: Enable Trailer (YouTube)
it_it: Abilita Trailer (YouTube)

[ctx: #30005]
en: Keep Original Title
it_it: Mantieni Titolo Originale

[ctx: #30006]
en: Preferred Certification Country
it_it: Paese di Certificazione Preferito

[ctx: #30008]
en: Certification Prefix
it_it: Prefisso certificazione
