XBMC Addons - en to nl_nl translation catalogue (18 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Python TMDB Movie Scraper
nl_nl: Python TMDb-filmscraper

[ctx: Addon Description]
en: themoviedb.org is a free and open movie database. It's completely user driven by people like you. TMDb is currently used by millions of people every month and with their powerful API, it is also used by many popular media centers like Kodi to retrieve Movie Metadata, Posters and Fanart to enrich the user's experience.
nl_nl: Themoviedb.org is een vrije en open filmdatabank. Gebruikers zoals jij vormen de motor van deze site. Op dit moment gebruiken elke maand miljoenen mensen TMDb. De krachtige API van de site laat mediacenters zoals Kodi toe om metadata, posters en fanart op te halen en zo de gebruikerservaring te verrijken.

[ctx: #30000]
en: Enable fanart from TMDb
nl_nl: Gebruik fanart van TMDb

[ctx: #30001]
en: Prefer Trailer from HD-Trailers.net
nl_nl: Voorkeur voor trailers van HD-Trailers.net inschakelen

[ctx: #30002]
en: Preferred Language
nl_nl: Voorkeurstaal

[ctx: #30003]
en: Default Rating from
nl_nl: Standaardwaardering van

[ctx: #30004]
en: Enable Trailer (YouTube)
nl_nl: Gebruik trailers (YouTube)

[ctx: #30005]
en: Keep Original Title
nl_nl: Behoud originele titel

[ctx: #30006]
en: Preferred Certification Country
nl_nl: Voorkeur voor certificeringsland

[ctx: #30007]
en: Add also IMDb ratings
nl_nl: Voeg ook IMDB-waarderingen toe

[ctx: #30008]
en: Certification Prefix
nl_nl: Certificatie-prefix

[ctx: #30009]
en: Add multiple studios
nl_nl: Voeg meerdere studio's toe

[ctx: #30010]
en: Add also Trakt.tv ratings
nl_nl: Voeg ook Trakt.tv-waarderingen toe

[ctx: #30011]
en: Add keywords as tags
nl_nl: Voeg sleutelwoorden als tags toe

[ctx: #30012]
en: Separate TMDb fanart with title to landscape
nl_nl: Aparte TMDb-fanart met titel als achtergrond

[ctx: #30100]
en: Language for Fanart.tv artwork
nl_nl: Taal voor fanart.tv-achtergrond

[ctx: #30101]
en: Fanart.tv personal API key (optional)
nl_nl: Fanart.tv persoonlijke API-sleutel (optioneel)

[ctx: #30102]
en: Enable artwork from Fanart.tv
nl_nl: Gebruik artwork van Fanart.tv
