XBMC Addons - en to pl_pl translation catalogue (20 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Python TMDB Movie Scraper
pl_pl: Ekstraktor filmowy TMDB

[ctx: Addon Description]
en: themoviedb.org is a free and open movie database. It's completely user driven by people like you. TMDb is currently used by millions of people every month and with their powerful API, it is also used by many popular media centers like Kodi to retrieve Movie Metadata, Posters and Fanart to enrich the user's experience.
pl_pl: themoviedb.org jest wolną i otwartą filmową bazą danych. Jest ona całkowicie zarządzana przez osoby takie jak Ty. Obecnie odwiedzają ją miliony osób miesięcznie, a dzięki dostępności interfejsu programistycznego jest używana przez wiele centrów multimedialnych, takich jak Kodi, do pobierania informacji o filmach, plakatów i fototapet.

[ctx: #30000]
en: Enable fanart from TMDb
pl_pl: Włącz fototapety z TMDb

[ctx: #30001]
en: Prefer Trailer from HD-Trailers.net
pl_pl: Preferuj zwiastuny z serwisu HD-Trailers.net

[ctx: #30002]
en: Preferred Language
pl_pl: Preferowany język

[ctx: #30003]
en: Default Rating from
pl_pl: Ocena domyślna od

[ctx: #30004]
en: Enable Trailer (YouTube)
pl_pl: Włącz zwiastuny (YouTube)

[ctx: #30005]
en: Keep Original Title
pl_pl: Zachowuj tytuł oryginalny

[ctx: #30006]
en: Preferred Certification Country
pl_pl: Preferowany kraj kategorii wiekowej

[ctx: #30007]
en: Add also IMDb ratings
pl_pl: Dodaj również oceny IMDb

[ctx: #30008]
en: Certification Prefix
pl_pl: Prefiks certyfikacji

[ctx: #30009]
en: Add multiple studios
pl_pl: Dodaj wiele studiów

[ctx: #30010]
en: Add also Trakt.tv ratings
pl_pl: Dodaj także oceny Trakt.tv

[ctx: #30011]
en: Add keywords as tags
pl_pl: Dodaj słowa kluczowe jako znaczniki

[ctx: #30012]
en: Separate TMDb fanart with title to landscape
pl_pl: Oddzielne fototapety TMDb z tytułem do krajobrazu

[ctx: #30013]
en: Search language
pl_pl: Język wyszukiwania

[ctx: #30100]
en: Language for Fanart.tv artwork
pl_pl: Język grafiki Fanart.tv

[ctx: #30101]
en: Fanart.tv personal API key (optional)
pl_pl: Osobisty klucz API Fanart.tv (opcjonalnie)

[ctx: #30102]
en: Enable artwork from Fanart.tv
pl_pl: Włącz grafikę z Fanart.tv

[ctx: #30103]
en: Prioritize Fanart.TV artworks over preferred language
pl_pl: Traktuj priorytetowo grafiki Fanart.TV wobec preferowanego języka
