XBMC Addons - en to ro_ro translation catalogue (8 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Python TMDB Movie Scraper
ro_ro: Scraper de filme TMDb

[ctx: Addon Description]
en: themoviedb.org is a free and open movie database. It's completely user driven by people like you. TMDb is currently used by millions of people every month and with their powerful API, it is also used by many popular media centers like Kodi to retrieve Movie Metadata, Posters and Fanart to enrich the user's experience.
ro_ro: themoviedb.org este o bază de date de filme gratuită și deschisă. Este actualizată de oameni ca și tine. TMDb este curent folosită de milioane de oameni în fiecare lună și datorită API-ului puternic, este de asemena folosită de multe centre media populare ca Kodi pentru a obține informații despre filme, afișe și imagini produse de fani (Fanart) care îmbogățesc experiența utilizatorului.

[ctx: #30001]
en: Prefer Trailer from HD-Trailers.net
ro_ro: Activează trailere de la HD-Trailers.net

[ctx: #30002]
en: Preferred Language
ro_ro: Limbă preferată

[ctx: #30004]
en: Enable Trailer (YouTube)
ro_ro: Activează trailer (YouTube)

[ctx: #30005]
en: Keep Original Title
ro_ro: Păstrează titlul original

[ctx: #30006]
en: Preferred Certification Country
ro_ro: Ţară certificare preferată

[ctx: #30008]
en: Certification Prefix
ro_ro: Prefix certificare
