XBMC Addons - en to ru_ru translation catalogue (19 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Python TMDB Movie Scraper
ru_ru: Инфоресурс на базе TMDB

[ctx: Addon Description]
en: themoviedb.org is a free and open movie database. It's completely user driven by people like you. TMDb is currently used by millions of people every month and with their powerful API, it is also used by many popular media centers like Kodi to retrieve Movie Metadata, Posters and Fanart to enrich the user's experience.
ru_ru: themoviedb.org — это бесплатная и открытая база данных фильмов. Она полностью поддерживается обычными людьми. В данный момент сайт TMDb используют миллионы людей каждый месяц, и благодаря мощному API его могут использовать различные популярные медиацентры, такие как Kodi, чтобы получать метаданные, постеры и фанарт для фильмов с целью красивого оформления интерфейса.

[ctx: #30000]
en: Enable fanart from TMDb
ru_ru: Разрешить фанарт с TMDb

[ctx: #30001]
en: Prefer Trailer from HD-Trailers.net
ru_ru: Использовать трейлеры с HD-Trailers.net

[ctx: #30002]
en: Preferred Language
ru_ru: Предпочтительный язык

[ctx: #30003]
en: Default Rating from
ru_ru: Рейтинг (по умолчанию) от

[ctx: #30004]
en: Enable Trailer (YouTube)
ru_ru: Включить трейлеры (YouTube)

[ctx: #30005]
en: Keep Original Title
ru_ru: Использовать оригинальные названия

[ctx: #30006]
en: Preferred Certification Country
ru_ru: Страна сертификации

[ctx: #30007]
en: Add also IMDb ratings
ru_ru: Добавить рейтинг от IMDb

[ctx: #30008]
en: Certification Prefix
ru_ru: Префикс сертификации

[ctx: #30009]
en: Add multiple studios
ru_ru: Добавлять несколько студий

[ctx: #30010]
en: Add also Trakt.tv ratings
ru_ru: Добавить рейтинг от Trakt.tv

[ctx: #30011]
en: Add keywords as tags
ru_ru: Использовать теги

[ctx: #30012]
en: Separate TMDb fanart with title to landscape
ru_ru: Фанарт TMDb с названием – как landscape

[ctx: #30013]
en: Search language
ru_ru: Язык для поиска

[ctx: #30100]
en: Language for Fanart.tv artwork
ru_ru: Выбрать язык для иллюстраций с Fanart.tv

[ctx: #30101]
en: Fanart.tv personal API key (optional)
ru_ru: Персональный API-ключ Fanart.tv (необязательно)

[ctx: #30102]
en: Enable artwork from Fanart.tv
ru_ru: Разрешить иллюстрации с Fanart.tv
