XBMC Addons - en to sv_se translation catalogue (19 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Python TMDB Movie Scraper
sv_se: TMDB Filmskrapa

[ctx: Addon Description]
en: themoviedb.org is a free and open movie database. It's completely user driven by people like you. TMDb is currently used by millions of people every month and with their powerful API, it is also used by many popular media centers like Kodi to retrieve Movie Metadata, Posters and Fanart to enrich the user's experience.
sv_se: themoviedb.org är en gratis och öppen filmdatabas. Den drivs helt av människor som du. TMDb används för närvarande av miljoner människor varje månad och med deras kraftfulla API används den även av många populära mediacenter som t.ex. Kodi för att hämta metadata om filmer, affischer och fanart för att berika användarens upplevelse.

[ctx: #30000]
en: Enable fanart from TMDb
sv_se: Aktivera fanart från TMDb

[ctx: #30001]
en: Prefer Trailer from HD-Trailers.net
sv_se: Aktivera trailers från HD-Trailers.net

[ctx: #30002]
en: Preferred Language
sv_se: Föredraget språk

[ctx: #30003]
en: Default Rating from
sv_se: Standardbetyg från

[ctx: #30004]
en: Enable Trailer (YouTube)
sv_se: Aktivera trailer (YouTube)

[ctx: #30005]
en: Keep Original Title
sv_se: Behåll orginaltitel

[ctx: #30006]
en: Preferred Certification Country
sv_se: Önskat certifieringsland

[ctx: #30007]
en: Add also IMDb ratings
sv_se: Lägg även till betyg från IMDb

[ctx: #30008]
en: Certification Prefix
sv_se: Prefix för certifikat

[ctx: #30009]
en: Add multiple studios
sv_se: Lägg till flera studior

[ctx: #30010]
en: Add also Trakt.tv ratings
sv_se: Lägg även till betyg från Trakt.tv

[ctx: #30011]
en: Add keywords as tags
sv_se: Lägg till nyckelord som taggar

[ctx: #30012]
en: Separate TMDb fanart with title to landscape
sv_se: Använd TMDb-fanart med titlar som landscape art

[ctx: #30013]
en: Search language
sv_se: Sök språk

[ctx: #30100]
en: Language for Fanart.tv artwork
sv_se: Språk för artwork från Fanart.tv

[ctx: #30101]
en: Fanart.tv personal API key (optional)
sv_se: Personlig API-nyckel för Fanart.tv (valfritt)

[ctx: #30102]
en: Enable artwork from Fanart.tv
sv_se: Aktivera artwork från Fanart.tv
