XBMC Addons - en to th_th translation catalogue (8 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Python TMDB Movie Scraper
th_th: ตัวรับข้อมูลภาพยนต์ TMDB

[ctx: Addon Description]
en: themoviedb.org is a free and open movie database. It's completely user driven by people like you. TMDb is currently used by millions of people every month and with their powerful API, it is also used by many popular media centers like Kodi to retrieve Movie Metadata, Posters and Fanart to enrich the user's experience.
th_th: themoviedb.org เป็นฐานข้อมูลภาพยนตร์ที่ฟรีและเปิดกว้าง. มันถูกขับเคลื่อนจากผู้ใช้ โดยคนเช่นคุณ. TMDb ปัจจุบันมีการใช้โดยคนนับล้านในแต่ละเดือน และมีประสิทธิภาพด้วย API ของพวกเขา , มันยังถูกใช้โดยหลายศูนย์สื่อที่นิยมเช่น Kodi เพื่อดึง อธิบายข้อมูลภาพยนตร์, โปสเตอร์และ แฟนอาร์ต เพื่อเพิ่มประสบการณ์ของผู้ใช้

[ctx: #30001]
en: Prefer Trailer from HD-Trailers.net
th_th: เรียกใฃ้ ตัวอย่างภาพยนตร์ จาก HD-Trailers.net

[ctx: #30002]
en: Preferred Language
th_th: ภาษา ที่ต้องการ

[ctx: #30004]
en: Enable Trailer (YouTube)
th_th: เปิดใช้ ตัวอย่างภาพยนตร์ (YouTube)

[ctx: #30005]
en: Keep Original Title
th_th: คงไว้ซึ่ง ชื่อต้นฉบับ

[ctx: #30006]
en: Preferred Certification Country
th_th: การรับรองจากประเทศ ที่ต้องการ

[ctx: #30008]
en: Certification Prefix
th_th: คำนำหน้าการรับรอง
