XBMC Addons - en to tr_tr translation catalogue (17 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Python TMDB Movie Scraper
tr_tr: Python TMDB Film Bilgi Sağlayıcısı

[ctx: Addon Description]
en: themoviedb.org is a free and open movie database. It's completely user driven by people like you. TMDb is currently used by millions of people every month and with their powerful API, it is also used by many popular media centers like Kodi to retrieve Movie Metadata, Posters and Fanart to enrich the user's experience.
tr_tr: themoviedb.org ücretsiz ve herkese açık bir film veri tabanıdır. Tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmakta ve yönetilmektedir. TMDb her ay milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmakta ve güçlü API'si sayesinde Kodi gibi bir çok popüler medya merkezi tarafından Film Veritabanı, Poster ve Fanart bilgilerini kullanarak kullanıcı deneyimini zenginleştirmektedir.

[ctx: #30000]
en: Enable fanart from TMDb
tr_tr: TMDb fanartlarını etkinleştir

[ctx: #30001]
en: Prefer Trailer from HD-Trailers.net
tr_tr: Fragmanlar için HD-Trailers.net sitesini tercih et

[ctx: #30002]
en: Preferred Language
tr_tr: Tercih Edilen Dil

[ctx: #30003]
en: Default Rating from
tr_tr: Derecelendirmenin alınacağı yer:

[ctx: #30004]
en: Enable Trailer (YouTube)
tr_tr: Fragmanı Etkinleştir (YouTube)

[ctx: #30005]
en: Keep Original Title
tr_tr: Özgün Başlığı Koru

[ctx: #30006]
en: Preferred Certification Country
tr_tr: Tercih Edilen Sertifika Ülkesi

[ctx: #30007]
en: Add also IMDb ratings
tr_tr: IMDb derecelendirmesini de ekle

[ctx: #30008]
en: Certification Prefix
tr_tr: Sertifika Öneki

[ctx: #30009]
en: Add multiple studios
tr_tr: Birden çok stüdyo ekle

[ctx: #30010]
en: Add also Trakt.tv ratings
tr_tr: Trakt.tv derecelendirmesini de ekle

[ctx: #30011]
en: Add keywords as tags
tr_tr: Anahtar kelimeleri etiket olarak ekle

[ctx: #30100]
en: Language for Fanart.tv artwork
tr_tr: Fanart.tv resim dili

[ctx: #30101]
en: Fanart.tv personal API key (optional)
tr_tr: Fanart.tv kişisel API anahtarı (isteğe bağlı)

[ctx: #30102]
en: Enable artwork from Fanart.tv
tr_tr: Fanart.tv resimlerini etkinleştir
