XBMC Addons - en to be_by translation catalogue (30 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Fetch TV Show metadata from themoviedb.org
be_by: Атрымліваць метаданыя серыялаў з themoviedb.org

[ctx: Addon Description]
en: The Movie Database (TMDb) is a community built movie and TV database. Every piece of data has been added by our amazing community dating back to 2008. TMDb's strong international focus and breadth of data is largely unmatched and something we're incredibly proud of. Put simply, we live and breathe community and that's precisely what makes us different.
be_by: The Movie Database (TMDb) - база даных фільмаў і серыялаў, створаная супольнасцю. Усе даныя дадавалі ўдзельнікі гэтай цудоўнай супольнасці, пачынаючы з 2008. Шматнацыянасць і разнастайнасць даных - тое, чым мы вельмі ганарымся. Калі сказаць прасцей, то мы жывем супольнасцю, і гэта адрознівае нас ад іншых.

[ctx: #30000]
en: Preferred language
be_by: Пераважная мова

[ctx: #30001]
en: Preferred certification country
be_by: Пераважная краіна сертыфікацыі

[ctx: #30002]
en: Include certification prefix
be_by: Выкарыстоўваць прэфікс сертыфікацыі

[ctx: #30003]
en: Prefix
be_by: Прэфікс

[ctx: #30004]
en: Keep original title
be_by: Захоўваць арыгінальную назву

[ctx: #30005]
en: Categorize fanart with text as landscape art
be_by: Вызначаць ілюстрацыі з тэкстам як пейзаж

[ctx: #30006]
en: Include country code with studio
be_by: Уключаць код краіны разам са студыяй

[ctx: #30101]
en: Client key (optional)
be_by: Ключ кліента (неабавязкова)

[ctx: #30102]
en: Enable fanart
be_by: Дазволіць аматарскія ілюстрацыі

[ctx: #30103]
en: Enable poster
be_by: Дазволіць постары

[ctx: #30104]
en: Enable banner
be_by: Дазволіць банеры

[ctx: #30105]
en: Enable clearlogo
be_by: Дазволіць лагатыпы

[ctx: #30106]
en: Enable clearart
be_by: Дазволіць ілюстрацыі

[ctx: #30107]
en: Enable landscape
be_by: Дазволіць пейзажы

[ctx: #30108]
en: Enable character art
be_by: Уключыць выявы персанажаў

[ctx: #30109]
en: Include art from fanart.tv
be_by: Выкарыстоўваць ілюстрацыі з fanart.tv

[ctx: #30150]
en: Enable season poster
be_by: Дазволіць постары да сезонаў

[ctx: #30151]
en: Enable season banner
be_by: Дазволіць банеры для сезонаў

[ctx: #30152]
en: Enable season landscape
be_by: Дазволіць пейзажы да сезонаў

[ctx: #30200]
en: Advanced
be_by: Дадаткова

[ctx: #30201]
en: Verbose debug logging
be_by: Журнал адладкі

[ctx: #30300]
en: Ratings
be_by: Рэйтынгі

[ctx: #30301]
en: Default rating from
be_by: Прадвызначаны рэйтынг з

[ctx: #30302]
en: Also add IMDb ratings
be_by: Таксама дадаваць рэйтынг IMDb

[ctx: #30303]
en: Also add Trakt.tv ratings
be_by: Таксама дадаваць рэйтынг з Trakt.tv

[ctx: #30304]
en: Also add TMDb ratings
be_by: Таксама дадаваць рэйтынг з TMDb

[ctx: #30305]
en: Enable Trailer
be_by: Дазволіць трэйлеры

[ctx: #30306]
en: Addon Player
be_by: Прайгравальнік
