XBMC Addons - en to cs_cz translation catalogue (29 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Fetch TV Show metadata from themoviedb.org
cs_cz: Získat metadata pro seriály z themoviedb.org

[ctx: Addon Description]
en: The Movie Database (TMDb) is a community built movie and TV database. Every piece of data has been added by our amazing community dating back to 2008. TMDb's strong international focus and breadth of data is largely unmatched and something we're incredibly proud of. Put simply, we live and breathe community and that's precisely what makes us different.
cs_cz: The Movie Database (TMDb) je komunitní databáze filmů a seriálů. Každý kousek dat byl přidán naší úžasnou komunitou sahající až do roku 2008. Silné mezinárodní zaměření a rozsah dat TMDb jsou do značné míry bezkonkurenční a jsme na ně nesmírně hrdí. Jednoduše řečeno, žijeme a dýcháme komunitou, a to je přesně to, co nás odlišuje.

[ctx: #30000]
en: Preferred language
cs_cz: Upřednostňovaný jazyk

[ctx: #30001]
en: Preferred certification country
cs_cz: Upřednostňovaný stát poskytující certifikaci

[ctx: #30002]
en: Include certification prefix
cs_cz: Zahrnout certifikační prefix

[ctx: #30004]
en: Keep original title
cs_cz: Ponechat původní název

[ctx: #30005]
en: Categorize fanart with text as landscape art
cs_cz: Zařazení fanartu s textem do kategorie grafika na šířku

[ctx: #30006]
en: Include country code with studio
cs_cz: Zahrnout kód země se studiem

[ctx: #30101]
en: Client key (optional)
cs_cz: Klientský klíč (nepovinné)

[ctx: #30102]
en: Enable fanart
cs_cz: Povolit Fanart

[ctx: #30103]
en: Enable poster
cs_cz: Povolit plakát

[ctx: #30104]
en: Enable banner
cs_cz: Povolit banner

[ctx: #30105]
en: Enable clearlogo
cs_cz: Povolit clearlogo

[ctx: #30106]
en: Enable clearart
cs_cz: Povolit cleanart

[ctx: #30107]
en: Enable landscape
cs_cz: Povolit na šířku

[ctx: #30108]
en: Enable character art
cs_cz: Povolit grafiku postavy

[ctx: #30109]
en: Include art from fanart.tv
cs_cz: Zahrnout grafiku z fanart.tv

[ctx: #30150]
en: Enable season poster
cs_cz: Povolit plakáty sezóny

[ctx: #30151]
en: Enable season banner
cs_cz: Povolit banner sezóny

[ctx: #30152]
en: Enable season landscape
cs_cz: Povolit sezónní na šířku

[ctx: #30200]
en: Advanced
cs_cz: Rozšířené

[ctx: #30201]
en: Verbose debug logging
cs_cz: Podrobné ladící informace

[ctx: #30300]
en: Ratings
cs_cz: Hodnocení

[ctx: #30301]
en: Default rating from
cs_cz: Výchozí hodnocení z

[ctx: #30302]
en: Also add IMDb ratings
cs_cz: Přidat také hodnocení z IMDb

[ctx: #30303]
en: Also add Trakt.tv ratings
cs_cz: Přidat také hodnocení z Trakt.tv

[ctx: #30304]
en: Also add TMDb ratings
cs_cz: Přidat také hodnocení z TMDb

[ctx: #30305]
en: Enable Trailer
cs_cz: Povolit upoutávku

[ctx: #30306]
en: Addon Player
cs_cz: Doplněk přehrávače
