XBMC Addons - en to da_dk translation catalogue (30 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Fetch TV Show metadata from themoviedb.org
da_dk: Hent metadata til tv-shows fra themoviedb.org

[ctx: Addon Description]
en: The Movie Database (TMDb) is a community built movie and TV database. Every piece of data has been added by our amazing community dating back to 2008. TMDb's strong international focus and breadth of data is largely unmatched and something we're incredibly proud of. Put simply, we live and breathe community and that's precisely what makes us different.
da_dk: The Movie Database (TMDb) er en community-bygget film- og tv-database. Hvert stykke data er blevet tilføjet af vores fantastiske community, der går tilbage til 2008. TMDbs stærke internationale fokus og bredde af data er stort set uovertruffen, og noget vi er utroligt stolte af. Enkelt sagt, vi lever og ånder community, og det er netop det, der gør os forskellige.

[ctx: #30000]
en: Preferred language
da_dk: Foretrukket sprog

[ctx: #30001]
en: Preferred certification country
da_dk: Foretrukket land til aldersvejledninger

[ctx: #30002]
en: Include certification prefix
da_dk: Inkluder præfiks til aldersvejledning

[ctx: #30003]
en: Prefix
da_dk: Præfiks

[ctx: #30004]
en: Keep original title
da_dk: Behold original titel

[ctx: #30005]
en: Categorize fanart with text as landscape art
da_dk: Kategoriser fankunst med tekst som landskabsillustrationer

[ctx: #30006]
en: Include country code with studio
da_dk: Inkluder landekode med studio

[ctx: #30101]
en: Client key (optional)
da_dk: Klientnøgle (valgfri)

[ctx: #30102]
en: Enable fanart
da_dk: Aktiver fankunst

[ctx: #30103]
en: Enable poster
da_dk: Aktiver plakat

[ctx: #30104]
en: Enable banner
da_dk: Aktiver banner

[ctx: #30105]
en: Enable clearlogo
da_dk: Aktiver clearlogo

[ctx: #30106]
en: Enable clearart
da_dk: Aktiver clearart

[ctx: #30107]
en: Enable landscape
da_dk: Aktiver landskab

[ctx: #30108]
en: Enable character art
da_dk: Aktiver karakterkunst

[ctx: #30109]
en: Include art from fanart.tv
da_dk: Inkluder illustrationer fra fanart.tv

[ctx: #30150]
en: Enable season poster
da_dk: Aktiver sæsonplakater

[ctx: #30151]
en: Enable season banner
da_dk: Aktiver sæsonbannere

[ctx: #30152]
en: Enable season landscape
da_dk: Aktiver sæson-landskabsillustrationer

[ctx: #30200]
en: Advanced
da_dk: Avanceret

[ctx: #30201]
en: Verbose debug logging
da_dk: Omfattende fejlfindingslogføring

[ctx: #30300]
en: Ratings
da_dk: Bedømmelser

[ctx: #30301]
en: Default rating from
da_dk: Standard-bedømmelse fra

[ctx: #30302]
en: Also add IMDb ratings
da_dk: Tilføj også IMDb-bedømmelser

[ctx: #30303]
en: Also add Trakt.tv ratings
da_dk: Tilføj også Trakt.tv-bedømmelser

[ctx: #30304]
en: Also add TMDb ratings
da_dk: Tilføj også TMDb-bedømmelser

[ctx: #30305]
en: Enable Trailer
da_dk: Aktiver trailer

[ctx: #30306]
en: Addon Player
da_dk: Addon-afspiller
