XBMC Addons - en to pl_pl translation catalogue (30 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Fetch TV Show metadata from themoviedb.org
pl_pl: Pobieraj metadane programów telewizyjnch z themoviedb.org

[ctx: Addon Description]
en: The Movie Database (TMDb) is a community built movie and TV database. Every piece of data has been added by our amazing community dating back to 2008. TMDb's strong international focus and breadth of data is largely unmatched and something we're incredibly proud of. Put simply, we live and breathe community and that's precisely what makes us different.
pl_pl: The Movie Database (TMDb) to baza filmów i programów telewizyjnych zbudowana przez społeczność. Każdy element danych został dodany przez naszą niesamowitą społeczność od 2008 roku. Silna międzynarodowa koncentracja TMDb i zakres danych są w dużej mierze niezrównane i jesteśmy z tego niesamowicie dumni. Mówiąc prościej, żyjemy i oddychamy wspólnotą i właśnie to nas wyróżnia.

[ctx: #30000]
en: Preferred language
pl_pl: Preferowany język

[ctx: #30001]
en: Preferred certification country
pl_pl: Preferowany kraj certyfikacji

[ctx: #30002]
en: Include certification prefix
pl_pl: Dołącz prefiks certyfikacji

[ctx: #30003]
en: Prefix
pl_pl: Prefiks

[ctx: #30004]
en: Keep original title
pl_pl: Zachowaj oryginalny tytuł

[ctx: #30005]
en: Categorize fanart with text as landscape art
pl_pl: Kategoryzuj fototapety z tekstem jako sztukę krajobrazu

[ctx: #30006]
en: Include country code with studio
pl_pl: Dołącz kod kraju ze studiem

[ctx: #30101]
en: Client key (optional)
pl_pl: Klucz klienta (opcjonalnie)

[ctx: #30102]
en: Enable fanart
pl_pl: Włącz fototapety

[ctx: #30103]
en: Enable poster
pl_pl: Włącz plakat

[ctx: #30104]
en: Enable banner
pl_pl: Włącz baner

[ctx: #30105]
en: Enable clearlogo
pl_pl: Włącz clearlogo

[ctx: #30106]
en: Enable clearart
pl_pl: Włącz clearart

[ctx: #30107]
en: Enable landscape
pl_pl: Włącz krajobraz

[ctx: #30108]
en: Enable character art
pl_pl: Włącz grafikę postaci

[ctx: #30109]
en: Include art from fanart.tv
pl_pl: Dołącz grafikę z fanart.tv

[ctx: #30150]
en: Enable season poster
pl_pl: Włącz plakat sezonu

[ctx: #30151]
en: Enable season banner
pl_pl: Włącz baner sezonu

[ctx: #30152]
en: Enable season landscape
pl_pl: Włącz krajobraz sezonu

[ctx: #30200]
en: Advanced
pl_pl: Zaawansowane

[ctx: #30201]
en: Verbose debug logging
pl_pl: Pełne rejestrowanie debugowania

[ctx: #30300]
en: Ratings
pl_pl: Oceny

[ctx: #30301]
en: Default rating from
pl_pl: Ocena domyślna od

[ctx: #30302]
en: Also add IMDb ratings
pl_pl: Dodaj także oceny IMDb

[ctx: #30303]
en: Also add Trakt.tv ratings
pl_pl: Dodaj także oceny Trakt.tv

[ctx: #30304]
en: Also add TMDb ratings
pl_pl: Dodaj także oceny TMDb

[ctx: #30305]
en: Enable Trailer
pl_pl: Włącz zwiastun

[ctx: #30306]
en: Addon Player
pl_pl: Odtwarzacz dodatku
