XBMC Addons - en to sv_se translation catalogue (29 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Fetch TV Show metadata from themoviedb.org
sv_se: Hämta metadata för TV-serier från themoviedb.org

[ctx: Addon Description]
en: The Movie Database (TMDb) is a community built movie and TV database. Every piece of data has been added by our amazing community dating back to 2008. TMDb's strong international focus and breadth of data is largely unmatched and something we're incredibly proud of. Put simply, we live and breathe community and that's precisely what makes us different.
sv_se: The Movie Database (TMDb) är en communitybyggd film- och TV-databas. All data har lagts till av våra fantastiska medlemmar ända sen 2008. TMDbs starka internationella fokus och bredd är i stort sett oöverträffad och något vi är väldigt stolta över. Communityn är hjärtat i det hela och det är det som skiljer oss från mängden.

[ctx: #30000]
en: Preferred language
sv_se: Föredraget språk

[ctx: #30001]
en: Preferred certification country
sv_se: Föredraget certifieringsland

[ctx: #30002]
en: Include certification prefix
sv_se: Inkludera certifieringsprefix

[ctx: #30004]
en: Keep original title
sv_se: Behåll orginaltitel

[ctx: #30005]
en: Categorize fanart with text as landscape art
sv_se: Kategorisera fanart med text som landscape art

[ctx: #30006]
en: Include country code with studio
sv_se: Inkludera landskod med studio

[ctx: #30101]
en: Client key (optional)
sv_se: Klientnyckel (valfritt)

[ctx: #30102]
en: Enable fanart
sv_se: Aktivera fanart

[ctx: #30103]
en: Enable poster
sv_se: Aktivera posters

[ctx: #30104]
en: Enable banner
sv_se: Aktivera banners

[ctx: #30105]
en: Enable clearlogo
sv_se: Aktivera clearlogos

[ctx: #30106]
en: Enable clearart
sv_se: Aktivera clearart

[ctx: #30107]
en: Enable landscape
sv_se: Aktivera landscape art

[ctx: #30108]
en: Enable character art
sv_se: Aktivera character art

[ctx: #30109]
en: Include art from fanart.tv
sv_se: Inkludera artwork från Fanart.tv

[ctx: #30150]
en: Enable season poster
sv_se: Aktivera säsongposters

[ctx: #30151]
en: Enable season banner
sv_se: Aktivera säsongbanners

[ctx: #30152]
en: Enable season landscape
sv_se: Aktivera säsong-landscape art

[ctx: #30200]
en: Advanced
sv_se: Avancerat

[ctx: #30201]
en: Verbose debug logging
sv_se: Detaljerad debug-logg

[ctx: #30300]
en: Ratings
sv_se: Betyg

[ctx: #30301]
en: Default rating from
sv_se: Standardbetyg från

[ctx: #30302]
en: Also add IMDb ratings
sv_se: Lägg även till betyg från IMDb

[ctx: #30303]
en: Also add Trakt.tv ratings
sv_se: Lägg även till betyg från Trakt.tv

[ctx: #30304]
en: Also add TMDb ratings
sv_se: Lägg även till betyg från TMDb

[ctx: #30305]
en: Enable Trailer
sv_se: Aktivera trailers

[ctx: #30306]
en: Addon Player
sv_se: Tilläggsspelare
