KODI Skins - en to ja_jp translation catalogue (46 entries)

[ctx: #31001]
en: View Options
ja_jp: 表示オプション

[ctx: #31004]
en: Debug
ja_jp: デバッグ

[ctx: #31033]
en: Hide Background Fanart
ja_jp: 背景のファンアートを隠す

[ctx: #31054]
en: Logo
ja_jp: ロゴ

[ctx: #31139]
en: Video decoder
ja_jp: ビデオデコーダー

[ctx: #31140]
en: Pixel format
ja_jp: ピクセル形式

[ctx: #31244]
en: Playing
ja_jp: 再生中

[ctx: #31250]
en: Current Selected
ja_jp: 現在選択中

[ctx: #31251]
en: Current Playlist
ja_jp: 現在のプレイリスト

[ctx: #31271]
en: Favourite
ja_jp: お気に入り

[ctx: #31275]
en: Multi Image
ja_jp: 複数イメージ

[ctx: #31277]
en: Item
ja_jp: アイテム

[ctx: #31279]
en: Save Playlist
ja_jp: プレイリストを保存

[ctx: #31281]
en: Items
ja_jp: アイテム

[ctx: #31282]
en: Poster Wrap
ja_jp: ポスターラップ

[ctx: #31284]
en: Single Image
ja_jp: 単一イメージ

[ctx: #31285]
en: List
ja_jp: リスト

[ctx: #31286]
en: Banner
ja_jp: カバーフロー

[ctx: #31289]
en: Files
ja_jp: ファイル

[ctx: #31291]
en: Landscape
ja_jp: ランドスケープ

[ctx: #31334]
en: Trailers
ja_jp: 予告編

[ctx: #31408]
en: Cinema Experience
ja_jp: シネマ体験

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
ja_jp: ローカルの字幕を利用できます

[ctx: #31415]
en: Square
ja_jp: 正方形

[ctx: #31423]
en: Author
ja_jp: 作者

[ctx: #31438]
en: Recent
ja_jp: 最近

[ctx: #31441]
en: Hide
ja_jp: 隠す

[ctx: #31446]
en: Fullscreen
ja_jp: フルスクリーン

[ctx: #31451]
en: Recommended
ja_jp: 推奨

[ctx: #31457]
en: Shortcuts
ja_jp: ショートカット

[ctx: #31460]
en: Games
ja_jp: ゲーム

[ctx: #31468]
en: Services
ja_jp: サーバー

[ctx: #31469]
en: Appearance
ja_jp: 外観

[ctx: #31484]
en: Order
ja_jp: 並べ替え

[ctx: #31601]
en: Live TV
ja_jp: ライブTV

[ctx: #31605]
en: Add Group
ja_jp: グループの追加

[ctx: #31606]
en: Rename Group
ja_jp: グループの名称変更

[ctx: #31607]
en: Delete Group
ja_jp: グループの削除

[ctx: #31608]
en: Hidden Channels
ja_jp: チャンネルを表示しない

[ctx: #31610]
en: Scheduled Time
ja_jp: タイマー予約時間

[ctx: #31702]
en: 36 Hour Forecast
ja_jp: 36時間予報

[ctx: #31704]
en: Clouds
ja_jp: 曇り

[ctx: #31706]
en: Maximum
ja_jp: 最大

[ctx: #31709]
en: Precipitation
ja_jp: 降雨量

[ctx: #31715]
en: Icon
ja_jp: アイコン

[ctx: #31717]
en: Precip
ja_jp: 降雨量
