KODI Skins - en to lt_lt translation catalogue (278 entries)

[ctx: #31001]
en: View Options
lt_lt: Rodinio parinktys

[ctx: #31002]
en: Home Artwork
lt_lt: Pradžios lango iliustracijos

[ctx: #31004]
en: Debug
lt_lt: Derinimas

[ctx: #31005]
en: Enable auto scrolling for text that does not fit on-screen
lt_lt: Įjungti automatinį teksto, kuris netelpa ekrane, slinkimą

[ctx: #31006]
en: Shorter delay before auto scrolling
lt_lt: Trumpesnis užlaikymas prieš automatinį slinkimą

[ctx: #31007]
en: ON
lt_lt: ĮJUNGTA

[ctx: #31009]
en: Browser
lt_lt: Naršyklė

[ctx: #31012]
en: Increase Star Rating
lt_lt: Padidinti žvaigždučių įvertinimą

[ctx: #31013]
en: Select Weather icons
lt_lt: Pasirinkti orų piktogramas

[ctx: #31014]
en: Select Weather fanart
lt_lt: Pasirinkti orų Fanart

[ctx: #31015]
en: Select Studio Logo icons
lt_lt: Pasirinkti studijų logotipų piktogramas

[ctx: #31016]
en: Select Record Label icons
lt_lt: Pasirinkti įrašų studijų piktogramas

[ctx: #31017]
en: Select Language Flag icons
lt_lt: Pasirinkti kalbų vėliavų piktogramas

[ctx: #31018]
en: Show User Rating instead of scraped Rating in Media Flag
lt_lt: Rodyti vartotojų reitingą vietoje nuskaityto reitingo media vėliavose

[ctx: #31021]
en: Decrease Star Rating
lt_lt: Sumažinti žvaigždučių įvertinimą

[ctx: #31024]
en: Icon Home layout
lt_lt: Piktogramų pradžios ekrano išdėtymas

[ctx: #31025]
en: Horizontal Text Home layout
lt_lt: Horizontalaus teksto pradinio ekrano išdėstymas

[ctx: #31031]
en: Hide Movie Watched Status
lt_lt: Slėpti filmų peržiūros būseną

[ctx: #31032]
en: Hide TV Watched Status
lt_lt: Slėpti TV laidų peržiūros būseną

[ctx: #31033]
en: Hide Background Fanart
lt_lt: Slėpti fono Fanart

[ctx: #31034]
en: Enable Dynamic Weather Artwork
lt_lt: Įjungti dinamines orų liustracijas

[ctx: #31035]
en: Show Clean Library SubMenu items
lt_lt: Rodyti tuščios bibliotekos submeniu elementus

[ctx: #31036]
en: Hide Widgets until focused
lt_lt: Slėpti valdiklius, kai jie nepasirinkti

[ctx: #31037]
en: Stretch background fanart to fit into viewable area
lt_lt: Ištempti fono Fanart, kad atitiktų matomą plotą

[ctx: #31054]
en: Logo
lt_lt: Logotipas

[ctx: #31056]
en: Enable Video/Album Art overlay
lt_lt: Įjungti vaizdo įrašo/albumo iliustracijos perdangą

[ctx: #31057]
en: Enable Song Info text overlay
lt_lt: Įjungti dainos informacijos tekstinę perdangą

[ctx: #31060]
en: Show Recently Added Items
lt_lt: Rodyti vėliausiai pridėtus elementus

[ctx: #31108]
en: Enable Debug Mode
lt_lt: Įjungti derinimo režimą

[ctx: #31109]
en: Enable Debug Grid
lt_lt: Įjungti derinimo tinklelį

[ctx: #31118]
en: Filemanager
lt_lt: Failų tvarkyklė

[ctx: #31125]
en: Hide Video Root
lt_lt: Slėpti vaizdo įrašų šakninį katalogą

[ctx: #31126]
en: Extra Artwork Downloader
lt_lt: Papildomų iliustracijų siuntiklis

[ctx: #31127]
en: TvTunes Downloader
lt_lt: TvTunes atsiuntiklis

[ctx: #31133]
en: Mute
lt_lt: Išjungti garsą

[ctx: #31136]
en: Video Info
lt_lt: Vaizdo informacija

[ctx: #31137]
en: Audio Info
lt_lt: Garso informacija

[ctx: #31138]
en: System Info
lt_lt: Sistemos informacija

[ctx: #31139]
en: Video decoder
lt_lt: Vaizdo dekoderis

[ctx: #31140]
en: Pixel format
lt_lt: Pikselio formatas

[ctx: #31141]
en: Audio channels
lt_lt: Garso kanalai

[ctx: #31142]
en: CPU used
lt_lt: CPU greitis

[ctx: #31143]
en: Memory used
lt_lt: Naudojama atminties

[ctx: #31159]
en: ffx2
lt_lt: >> x2

[ctx: #31160]
en: ffx4
lt_lt: >> x4

[ctx: #31161]
en: ffx8
lt_lt: >> x8

[ctx: #31162]
en: ffx16
lt_lt: >> x16

[ctx: #31163]
en: ffx32
lt_lt: >> x32

[ctx: #31164]
en: rwx2
lt_lt: << x2

[ctx: #31165]
en: rwx4
lt_lt: << x4

[ctx: #31166]
en: rwx8
lt_lt: << x8

[ctx: #31167]
en: rwx16
lt_lt: << x16

[ctx: #31168]
en: rwx32
lt_lt: << x32

[ctx: #31183]
en: Viewtype
lt_lt: Rodinio tipas

[ctx: #31207]
en: Current
lt_lt: Dabartinis

[ctx: #31208]
en: Last Updated:
lt_lt: Paskutinis atnaujinimas:

[ctx: #31210]
en: Default Home layout
lt_lt: Numatytasis pradžios ekrano išdėstymas

[ctx: #31211]
en: Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
lt_lt: Nustatyti veiksmus, kurie gali būti naudojami atkūrimo metu · Konfigūruoti media turinio atkūrimą

[ctx: #31212]
en: Manage your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv · Modify add-on settings
lt_lt: Tvarkyti įdiegtus priedus · naršyti ir įdiegti priedus iš kodi.tv · Modifikuoti priedų nustatymus

[ctx: #31213]
en: Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving · Configure logging
lt_lt: Konfigūruoti ekraną · Konfigūruoti garsą · Konfigūruoti interneto prieigą · Konfigūruoti energijos taupymą · Konfigūruoti žurnalo rašymą

[ctx: #31216]
en: Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
lt_lt: Konfigūruoti teminę išvaizdą · Konfigūruoti regioną · Konfigūruoti valdymą · Konfigūruoti teminę išvaizdą · Konfigūruoti valdytojo užraktą

[ctx: #31218]
en: Configure & manage media sharing services · Configure & manage the weather service
lt_lt: Konfigūruoti ir tvarkyti media įrašų bendrinimo paslaugas · Konfigūruoti ir tvarkyti orų paslaugą

[ctx: #31220]
en: Configure TV settings · Change full screen info · Manage EPG data settings
lt_lt: Konfigūruoti TV nustatymus · Pakeisti viso ekrano informaciją · Valdyti EPG duomenų nustatymus

[ctx: #31221]
en: Configure library sources · Show the media lists display content · Configure how library lists are navigated
lt_lt: Konfigūruoti bibliotekos šaltinius · Rodyti media sąrašų atvaizdavimo turinį · Konfigūruoti bibliotekos sąrašų naršymą

[ctx: #31244]
en: Playing
lt_lt: Atkuriama

[ctx: #31249]
en: System Music Files
lt_lt: Sistemos muzikos failai

[ctx: #31250]
en: Current Selected
lt_lt: Dabartinis pasirinktas

[ctx: #31251]
en: Current Playlist
lt_lt: Dabartinis grojaraštis

[ctx: #31270]
en: Enable Custom Button
lt_lt: Įjungti savą mygtuką

[ctx: #31271]
en: Favourite
lt_lt: Mėgstamas

[ctx: #31275]
en: Multi Image
lt_lt: Keletas atvaizdų

[ctx: #31277]
en: Item
lt_lt: Elementas

[ctx: #31278]
en: Open Playlist
lt_lt: Atidaryti grojaraštį

[ctx: #31279]
en: Save Playlist
lt_lt: Išsaugoti grojaraštį

[ctx: #31280]
en: Close Playlist
lt_lt: Uždaryti grojaraštį

[ctx: #31281]
en: Items
lt_lt: Elementai

[ctx: #31282]
en: Poster Wrap
lt_lt: Apgaubtas plakatas

[ctx: #31283]
en: Poster Fixed
lt_lt: Fiksuotas plakatas

[ctx: #31284]
en: Single Image
lt_lt: Vienas atvaizdas

[ctx: #31285]
en: List
lt_lt: Sąrašas

[ctx: #31286]
en: Banner
lt_lt: Baneris

[ctx: #31289]
en: Files
lt_lt: Failai

[ctx: #31291]
en: Landscape
lt_lt: Gulsčias

[ctx: #31293]
en: Picture Grid
lt_lt: Paveikslėlių tinklelis

[ctx: #31298]
en: Panel Square
lt_lt: Skydelio plotas

[ctx: #31313]
en: Movie Set
lt_lt: Filmų rinkinys

[ctx: #31319]
en: Default Lyrics script
lt_lt: Numatytasis dainų žodžių scenarijus

[ctx: #31322]
en: Show Media Totals
lt_lt: Rodyti media įrašų sumas

[ctx: #31324]
en: Home Options
lt_lt: Pradžios ekrano parinktys

[ctx: #31325]
en: Image Resources
lt_lt: Atvaizdų šaltiniai

[ctx: #31328]
en: Show Random Items
lt_lt: Rodyti atsitiktinius elementus

[ctx: #31329]
en: Select item to set up:
lt_lt: Pasirinkti elementą nustatymui:

[ctx: #31330]
en: Scripts/Extras
lt_lt: Scenarijai/Papildiniai

[ctx: #31331]
en: Home Items
lt_lt: Pradžios ekrano elementai

[ctx: #31332]
en: Enable Extra Fanart
lt_lt: Įjungti Extra FanArt

[ctx: #31334]
en: Trailers
lt_lt: Filmų anonsai

[ctx: #31336]
en: Enable Kiosk mode
lt_lt: Įjungti kiosko režimą

[ctx: #31337]
en: Disable destructive Shutdown items
lt_lt: Išjungti desturktyvius išjungimo elementus

[ctx: #31338]
en: Use simple Media Filter
lt_lt: Naudoti paprastą media filtrą

[ctx: #31341]
en: View information for your computer on such items as your network, graphics, hardware and storage space available
lt_lt: Peržiūrėti kompiuterio informaciją, tokią kaip tinklas, grafika, aparatinė įranga ir galima talpyklos vieta

[ctx: #31342]
en: Create and modify multiple user profiles for Kodi so that each member of your household can have their own video or music library
lt_lt: Sukurti ir keisti skirtingus Kodi vartotojų profilius tam, kad kiekvienas namų ūkio narys galėtų turėti savo vaizdo ir muzikos bibliotekas

[ctx: #31343]
en: Action films usually include high energy, big-budget physical stunts and chases, possibly with rescues, battles, fights, escapes, destructive crises (floods, explosions, natural disasters, fires, etc.), non-stop motion, spectacular rhythm and pacing, and adventurous, often two-dimensional 'good-guy' heroes (or recently, heroines) battling 'bad guys' - all designed for pure audience escapism.
lt_lt: Veiksmo filmuose paprastai yra energingi, didelio biudžeto fiziniai triukai ir gaudynės, galimai su gelbėjimo, mūšių, kovų, pabėgimų, griaunančių krizių (potvynių, sprogimų, stichinių nelaimių, gaisrų ir t.t.), nepertraukiamo veiksmo scenomis, įspūdingi ritmai ir stimuliavimas, dažnai dvimačiai "geriečiai" herojai (ar pastaruoju metu, herojės) kovojantys prieš "blogiukus" - viskas sukurta grynam auditorijos atitrūkimui nuo tikrovės.

[ctx: #31344]
en: Adventure films are usually exciting stories, with new experiences or exotic locales, very similar to or often paired with the action film genre. They can include traditional swashbucklers, serialized films, and historical spectacles, searches or expeditions for lost continents, "jungle" and "desert" epics, treasure hunts, disaster films, or searches for the unknown.
lt_lt: Nuotykiniai filmai paprastai yra jaudinanti istorija su naujais išgyvenimais ar egzotiškom vietovėm, labai dažnai panašūs arba dažnai tapatinami su veiksmo filmų žanru. Šis žanras gali apjungti tradicinius herojinius filmus, serijinius filmus, istorinius vaizdus, dingusių kontinentų paieškas ar ekspedicijas į juos, "džiunglių" ir "dykumų" epus, lobių medžioklę, katastrofų filmus ar nežinomybės paieškas.

[ctx: #31345]
en: Action and Adventure movies are in most cases a cross over of each other. They usually have a continuous high level of energy, complicated stunts and other activities of such nature, chases, battles, disasters of all natures, explosions, historical figures, explorations, conquests, etc; and last, but not least, heroes.
lt_lt: Veiksmo ir nuotykių filmai dažniausiai perdengia vienas kitą. Jie paprastai turi nuolatinius, energingus, aukšto lygio triukus ir kitus panašaus pobūdžio veiksmus, gaudynes, mūšius, įvairaus pobūdžio katastrofas, sprogimus, istorinius veikėjus, tyrinėjimus, užkariavimus ir t.t.; ir galiausiai, bet nemažiau svarbu, herojus.

[ctx: #31346]
en: This genre really began in 1970 as a sub-genre of Drama. They are films which explain human social and sexual values on a scale that only people over the age of 17 can really understand.
lt_lt: Šis žanras realiai atsarado 1970 metais kaip dramos sub-žanras. Šie filmai aiškina žmogaus socialines ir seksualines vertes skalėje, kurią iš tiesų suprasti gali tik žmonės vyresni nei 17 metų.

[ctx: #31347]
en: Animations are not a strictly-defined genre category, but rather a film technique, noted for frame-by-frame creation. This includes claymation (use of clay objects), anime (a style of animation with its roots in Japanese comic books, usually adult-oriented sci-fi and fantasy) or CGI (computer-generated animation). Animated films are often considered kid or family-oriented films, although they may be enjoyed by all ages.
lt_lt: Animacija nėra griežtai nustatytas žanras, bet greičiau filmų technika, pasižyminti kūrimu kadras po kadro. Tai apjungia molio animaciją (naudojami moliniai objektai), anime (animacijos stilius, kilęs iš japoniškų komiksų, paprastai suaugusiems skirta sci-fi ir fantasy) ar CGI (kompiuterio sugeneruota animacija). Animaciniai filmai dažnai laikomi vaikams ar šeimai skirtais filmais, tačiau jais galima mėgautis būnant bet kokio amžiaus.

[ctx: #31348]
en: Anime, or Japanese animation, covers a much wider range of genres than can be found in most Western animation. There is anime for all age groups, and, while much of it fits into the same genres as any TV show or movie (comedy, romance, horror and action), there are several terms that are particular to anime.
lt_lt: Anime arba japoniška animacija apima daug platesnį žanrų rėžį, nei dauguma vakarietiškos animacijos. Yra Anime filmų, skirtų visoms amžiaus grupėms ir nors daugumą jų patenka į tas pačias žanrų kategorijas kaip TV laidos ar filmai (komedija, romantika, siaubo ir veiksmo), yra keletas tik Anime skirtų terminų.

[ctx: #31349]
en: Biographies are a sub-genre of the larger drama and epic film genres. These films depict the life of an important historical personage (or group) from the past or present era. They cross many genre types, since these films might showcase a western outlaw, a criminal, a musical composer, a religious figure, a war-time hero, an entertainer, an artist, an inventor or doctor, a politician or President, or an adventurer.
lt_lt: Biografija yra platesnio dramos ir epinių filmų žanrų sub-žanras. Šie filmai nusako gyvenimą svarbaus istorinio personažo (ar grupės) iš praeities arba dabarties. Čia persipina daug žanrų tipų, kadangi šie filmai gali pademonstruoti laukinių vakarų nusikaltėlį, muzikos kompozitorių, religinę figūrą, karo laikmečio herojų, linksmintoją, menininką, išradėją ar daktarą, politiką ar prezidentą arba nuotykių ieškotoją.

[ctx: #31350]
en: Bollywood is the informal term popularly used for the Hindi-language film industry based in Mumbai, Maharashtra, India. The term is often incorrectly used to refer to the whole of Indian cinema; it is only a part of the total Indian film industry, which includes several regional film industries sorted by language. Bollywood is the largest film producer in India and one of the largest centers of film production in the world.
lt_lt: Bolivudas yra neoficialus terminas, plačiai naudojamas apibūdinti indų kalba kuriamų filmų industriją, įsikūrusią Mumbajuje, Indijoje. Terminas dažnai klaidingas vartojamas apibūdinti visą Indijos kiną; tai tik visos Indijos filmų industrijos dalis, kuri apjungia keletą regioninių filmų industrijų, surūšiuotų pagal kalbą. Bolivudas yra didžiausias filmų kūrėjas Indijoje ir vienas iš didžiausių filmų kūrimo centrų pasaulyje.

[ctx: #31351]
en: These are non-offensive, wholesome, and entertaining films (usually rated G) that do not include topics or scenes with violence, foul language and other profanity, religious issues, adult situations and so on, and are specifically designed for children 12 and under. Children's and family-oriented films may actually be suitable for all age groups, and cover a wide range of genre categories.
lt_lt: Tai yra ne įžeidžiantys, visaverčiai ir pramoginiai filmai (paprastai skirti visai šeimai), kurie neturi smurtinių scenų ar tematikos, keiksmažodžių ir kitų nešvankybių, religinių problemų, suaugusiųjų situacijų ir t.t., bei yra specialiai sukurti 12 metų ir jaunesniems vaikams. Vaikiški ir visai šeimai skirti filmai gali būti tinkami visoms amžiaus grupėms ir padengto platų žanrų kategorijų rėžį.

[ctx: #31352]
en: This genre is comprised of theatrically released films (or TV Shows) that are entirely, or in large part, about the Christmas holiday. Films in this genre always feature important references to the holiday's symbols, such as family gatherings, trees and decorations, the Christ child, or Santa Claus.
lt_lt: Šį žanrą sudaro kino teatruose išleisti filmai (ar TV laidos), kurie yra pilnai arba didžiąją dalimi apie Kalėdų šventes. Šio žanro filmai visada turi svarbių sąsajų su švenčių simboliais, tokiais kaip šeimos susibūrimai, medžiai ir papuošimai, kūdikėlis Jėzus ar Kalėdų senis.

[ctx: #31353]
en: Comedies are light-hearted plots consistently and deliberately designed to amuse and provoke laughter (with one-liners, jokes, etc.) by exaggerating the situation, the language, action, relationships and characters.
lt_lt: Komedijos yra lengvo ir nerūpestingo siužeto filmai, kurie nuosekliai ir sąmoningai siekia pralinksminti ir išprovokuoti juoką (replikomis, juokeliais ir t.t.), naudojant perdėtas situacijas, kalbą, veiksmus, santykius ir personažus.

[ctx: #31354]
en: This is a sub-genre of Musical. It includes filmed concerts by either a musical group of individual.
lt_lt: Tai yra miuziklų sub-žanras. Jis apima nufilmuotus muzikinės grupės ar asmens koncertus.

[ctx: #31355]
en: Crime films are developed around the sinister actions of criminals or mobsters, particularly bankrobbers, underworld figures, or ruthless hoodlums who operate outside the law, stealing and murdering their way through life. Criminal and gangster films are often categorized as film noir or detective-mystery films - because of underlying similarities between these cinematic forms.
lt_lt: Kriminaliniai filmai yra sukurti apie grėsmingus nusikaltėlių ar gangsterių veiksmus, konkrečiai bankų plėšikus, pogrindžio figūras ar negailestingus chuliganus, kuri veikia už įstatymo ribų, vagiant ir žudant savo gyvenimo kelyje. Kriminaliniai ir gangsterių filmai dažnai kategorizuojami kaip "film noir" ar detektyviniai-mistiniai filmai dėl esminių panašų tarp šių kino formų.

[ctx: #31356]
en: Disaster films, a sub-genre of action films, hit their peak in the decade of the 1970s. Big-budget disaster films provided all-star casts and interlocking, Grand Hotel-type stories, with suspenseful action and impending crises in locales such as aboard imperiled airliners, trains, dirigibles, sinking or wrecked ocean-liners, or in towering burning skyscrapers, crowded stadiums or earthquake zones. Often noted for their visual and special effects, but not their acting performances.
lt_lt: Katastrofų filmai yra veiksmo filmų sub-žanras, kurie savo piką pasiekė 1970-ųjų dežimtmetyje. Didelio biudžeto katastrofų filmai įtraukią didžiausias žvaigždes. Didžiojo viešbučio tipo istorijos su nerimą keliančias veiksmais ir artėjančia krize tokiose vietose, kaip lėktuvai, traukiniai, dirižabliai, skęstantys ar sudūžę okeaniniai laineriai ar degantys dangoraižiai, perpildyti stadionai ar žemės drebėjimo zonos. Dažnai pastebimi dėl jų vizualinių specialiųjų efektų, bet ne dėl vaidmenų atlikimo.

[ctx: #31357]
en: Strictly speaking, documentary films are non-fictional, factual works of art. Originally, the earliest documentaries were either short newsreels, instructional pictures, or travelogues (termed actualities) without any creative story-telling or staging. But they have branched out and taken many forms, and have sometimes become propagandistic and non-objective. Mockumentaries are comedic parodies of documentaries.
lt_lt: Griežtai kalbant, dokumentiniai filmai yra neišgalvoti, faktiniai meno kūriniai. Pradžioje ankstyvoji dokumentika buvo trumpos kino kronikos, mokomosios nuotraukos ar kelionių gidai (vadinamosios aktualijos) be jokių kūrybiškų pasakojimų ar pastatymų. Bet jie išsivystė bei įgavo daugybę formų ir kartais tapo propagandiniais ir neobjektyviais. "Mockumentaries" yra komiškos dokumentinių filmų parodijos.

[ctx: #31358]
en: Dramas are serious, plot-driven presentations, portraying realistic characters, settings, life situations, and stories involving intense character development and interaction. Usually, they are not focused on special-effects, comedy, or action, Dramatic films are probably the largest film genre, with many subsets.
lt_lt: Dramos yra rimti, siužetu paremti pristatymai, vaizduojant realistiškus personažus, aplinkas, gyvenimo situacijas ir istorijas, įtraukiant intensyvų personažų vystymąsi ir sąveiką. Paprastai nėra orientuoti į specialiuosius efektus, komediją ar veiksmą. Dramatiški filmai yra, ko gero, didžiausias filmų žanras su daugybe poaibių.

[ctx: #31359]
en: These are non-offensive, wholesome, and entertaining films (usually rated G or PG) that do not include topics or scenes with violence, foul language and other profanity, religious issues, mature themes and so on, and are specifically designed for children 12 and under (or for family viewing). Children's and family-oriented films may actually be suitable for all age groups, and cover a wide range of genre categories.
lt_lt: Tai yra ne įžeidžiantys, visaverčiai ir pramoginiai filmai (paprastai skirti visai šeimai), kurie neturi smurtinių scenų ar tematikos, keiksmažodžių ir kitų nešvankybių, religinių problemų, suaugusiųjų situacijų ir t.t., bei yra specialiai sukurti 12 metų ir jaunesniems vaikams (ar žiūrėjimui visa šeima). Vaikiški ir visai šeimai skirti filmai gali būti tinkami visoms amžiaus grupėms ir padengto platų žanrų kategorijų rėžį.

[ctx: #31360]
en: Fantasy films, usually considered a sub-genre, are most likely to overlap with the film genres of science fiction and horror, although they are distinct. Fantasies take the audience to netherworld places (or another dimension) where events are unlikely to occur in real life - they transcend the bounds of human possibility and physical laws. They often have an element of magic, myth, wonder, and the extraordinary.
lt_lt: Fantasy filmai paprastai laikomi sub-žanru ir dažniausiai persidengia su mokslinės fantastikos ir siaubo žanrais, nors jie ir skiriasi. Fantazijos perkelia auditoriją į pragariškas vietas (ar kitą dimensiją), kur vykstantys įvykiai negalėtų atsitikti realiame pasaulyje - jie peržengia žmogaus galimybių ir fizikos dėsnių ribas. Dažnai jei turi magijos, mitų, stebuklų ar kitų neįprastų elementų.

[ctx: #31361]
en: Film noir (meaning 'black film') is a distinct branch of the crime/gangster sagas from the 1930s. Strictly speaking, film noir is not a genre, but rather the mood, style or tone of various American films that evolved in the 1940s. Noirs are usually black and white films with primary moods of melancholy, alienation, bleakness, disillusionment, disenchantment, pessimism, ambiguity, moral corruption, evil, guilt and paranoia. They often feature a cynical, loner hero (anti-hero) and femme fatale, in a seedy big city.
lt_lt: "Film noir" (reiškia "tamsų filmą") yra atskira kriminalinių/gangsterių sagų iš 1930-ųjų šaka. Griežtai kalbant, "film noir" nėra žanras, bet greičiau nuotaika, stilius ir tonas įvairių amerikietiškų filmų, kurie išsivystė 1940-aisiais. Šie filmai paprastai yra juodai balti su pagrindine melancholijos, susvetimėjimo, niūrumo, nusivylimo, pesimizmo, dviprasmybės, moralinio žlugimo, blogio, kaltės ar paranojos nuotaika. Juose dažnai yra ciniškas, vienišius herojus (anti-herojus) ir fatališka moteris apskurusiame didmiestyje.

[ctx: #31362]
en: A game show is a type of radio or television program in which members of the public or celebrities, sometimes as part of a team, play a game which involves answering questions or solving puzzles usually for money and/or prizes. On some shows contestants compete against other players or another team while other shows involve contestants playing alone for a good outcome or a high score.
lt_lt: Žaidimų šou yra radijo ar televizijos programa, kurioje visuomenės nariai ar įžymybės, kartais kaip komandos dalis, žaidžia žaidimą atsakinėjant į klausimus ar sprendžiant galvosūkius, paprastai už pinigus ir/ar prizus. Kai kuriuose šou dalyviai varžosi prieš kitus žaidėjus ar kitą komandą, o kituose šou dalyviai žaidžia vieni dėl gero rezultato.

[ctx: #31364]
en: Contains content that is suitable only for adults. Titles in this category may include prolonged scenes of intense violence and/or graphic sexual content and nudity.
lt_lt: Sudaro turinys, kuris skirtas tik suaugusiems. Šios kategorijos kūriniuose gali būti užtęstos intensyvaus smurto ir/ar seksualinės ir nuogumo scenos.

[ctx: #31365]
en: Historical epics are epic films that take place in the historical past, often focusing on people who alter the course of history. A number of historical epics, especially those made in the 1950s and 1960s, are set in ancient times, particularly in Rome, Greece, or Egypt. Historical epics typically are more grand-scale than other types of epics, featuring elaborate sets and large numbers of extras.
lt_lt: Istoriniai epai yra epiniai filmai, kurie perkelia į istorinę praeitį, dažnai daugiausiai dėmesio skiriant žmonėms, kurie keičia istorijos tėkmę. Daug istorinių epų, ypatingai sukurtų 1950-aisiai ir 1960-aisiais, perkelia š antikinius laikus, konkrečiai į Romą, Graikiją ar Egiptą. istoriniai epai yra labiau didelio mastelio filmai, nei kitų tipų epai, turintys parengtus priedus ir didelių kiekį papildomų dalykų.

[ctx: #31367]
en: Horror films are designed to frighten and to invoke our hidden worst fears, often in a terrifying, shocking finale, while captivating and entertaining us at the same time in a cathartic experience. Horror films feature a wide range of styles, from the earliest silent Nosferatu classic, to today's CGI monsters and deranged humans. They are often combined with science fiction when the menace or monster is related to a corruption of technology, or when Earth is threatened by aliens.
lt_lt: Siaubo filmai yra sukurti siekiant išgąsdinti ir pažadinti mūsų paslėptas didžiausias baimes, dažnai su bauginančiu, šokiruojančiu finalu, tuo pačiu metu patraukiant ir linksminant katarsio išgyvenimu. Siaubo filmai apima platų stilių rėžį, nuo ankstyvosios nebylios Nosferatu klasikos iki šiandieninių CGI monstrų ir pamišusių žmonių. Jie dažnai derinami su moksline fantastika, kai grėsmė ar monstras yra susiję su sugadinta technologija ar kai žemei grasina ateiviai.

[ctx: #31368]
en: An independent film, or indie film, is a feature film that is produced mostly outside of a major film studio. The term also refers to art films which differ noticeably from most mass marketed films. Independent films are sometimes distinguishable by their content and style and the way in which the filmmakers' personal artistic vision is realized.
lt_lt: Nepriklausomas arba indie filmas yra filmas, kuris buvo sukurtas ne didžiosiose filmų studijose. Terminas taip pat susijęs su meniniais filmais, kurie pastebimai skiriasi nuo daugumos masinio marketingo filmų. Nepriklausomi filmai kartais atskiriami pagal savo turinį ir stilių bei tai kaip įgyvedinta filmo kūrėjų asmeninė meninė vizija.

[ctx: #31369]
en: An interview is a conversation between two people (the interviewer and the interviewee) where questions are asked by the interviewer to obtain information from the interviewee.
lt_lt: Interviu yra pokalbis tarp dviejų žmonių (imančio ir duodančio interviu), kai imantis interviu žmogus užduoda klausimus savo pašnekovui.

[ctx: #31370]
en: A sub-genre of the action film, martial arts films contain numerous fights between characters, usually as the films' primary appeal and entertainment value, and often as a method of storytelling and character expression and development. Martial arts are frequently featured in training scenes and other sequences in addition to fights. Martial arts films commonly include other types of action, such as stuntwork, chases, and/or gunfights.
lt_lt: Veiksmo filmų sub-žanras, kovos menų filmas turi daugybę kovų scenų tarp personažų, paprastai tai ir yra pagrindinė filmo patrauklumo ir pramogos vertybė. Kovos menų filmai dažnai turi treniruočių scenas ir kitas nuoseklias scenas kaip papildymą kovoms. Šie filmai dažniausiai vaizduoja ir kitas veiksmo rūšis, tokias kaip kaskadininkų triukus, gaudynes ir/ar susišaudymus.

[ctx: #31371]
en: Multi-episode, fictional program of limited duration, shown on a daily or weekly schedule, usually lasting fifteen hours or less in total running time. A good television miniseries can make the small screen seem huge. These programs are the best that TV has to offer: an excuse to sink in and lose yourself in a story that isn't over in just a couple of hours. The sets, the plots, and the acting make each of these essential miniseries an exquisite television experience.
lt_lt: Keleto epizodų, ribotos trukmės, pramanyta programa, rodoma kasdien arba kas savaitę, paprastai bendra trukmė neviršija penkiolikos valandų. Geras televizijos miniserialas gali padaryti, kad mažas ekranas atrodytų kaip didžiulis. Šios programos yra geriausia ką televizija gali pasiūlyti: priežastis pasinerti į istoriją, kuri nesibaigia per porą valandų. Rinkiniai, siužetai ir vaidyba, kiekvieną miniserialą padaro išskirtiniu televizijos potyriu.

[ctx: #31372]
en: Monster movie (also can be referred to as a creature feature or monster film) is a name commonly given to movies, which centre on the struggle between human beings and one or more monsters. The term is usually applied to films sometimes labelled as horror, fantasy or science fiction genre that involve fictional creatures, in most cases it is applied to films that feature more oversized monsters despite its history starting with adaptations of horror folklore and literature.
lt_lt: Monstrų filmais (taip pat vadinamais padarų ar pabaisų filmais) įprastai vadinami filmai, kuriuose veiksmas sukasi apie kovą tarp žmonių ir vieno ar daugiau monstrų. Terminas paprastai taikomas filmams, kartais žymimiems siaubo, fantastiniais ar mokslinės fantastikos žanru, kuriuose figūruoja išgalvoti padarai, bei dažnai jis taikomas filmams, kuriuose figūruoja didelių matmenų monstrais, nepaisant jų istorijos prasidėjusios nuo siaubo folkloro ir literatūros adaptacijos.

[ctx: #31373]
en: Music genre films will incorporate a lot of music but it will not necessarily be the focal point of the film, thus differentiating it from a Musical.
lt_lt: Muzikinio žanro filmuose įtraukta daug muzikos, bet nebūtinai tai yra filmo centrinis taškas, taip atskiriant juos nuo miuziklų.

[ctx: #31374]
en: Musical/dance films are cinematic forms that emphasize full-scale scores or song and dance routines in a significant way (usually with a musical or dance performance integrated as part of the film narrative), or they are films that are centered on combinations of music, dance, song or choreography. Major subgenres include the musical comedy or the concert film.
lt_lt: Miuziklai/šokių filmai yra kinematografinė forma, kurioje stipriai pabrėžiama pilno atlikimo dainių ir šokių kasdienybė (paprastai su integruotu muzikos ir šokių atlikimu, kuris yra filmo pasakojimo dalis) arba tai yra filmai, kurių veiksmas sukasi apie muzikos, šokio, dainos i choreografijos kombinaciją. Pagrindiniai sub-žanrai yra muzikinės komedijos ir koncertiniai filmai.

[ctx: #31375]
en: Mystery film is a sub-genre of the more general category of crime film. It focuses on the efforts of the detective, private investigator or amateur sleuth to solve the mysterious circumstances of a crime by means of clues, investigation, and clever deduction.
lt_lt: Mistiniai filmai yra bendresnės kriminalinių filmų kategorijos sub-žanras. Juose skiriamas dėmesys detektyvo, privataus tyrėjo ar mėgėjo seklio pastangoms išspręsti paslaptingą nusikaltimą, naudojantis užuominomis, tyrimais ar gudriomis įžvalgomis.

[ctx: #31376]
en: A nature documentary is a documentary film about animals, plants, or other non-human living creatures, usually concentrating on film taken in their natural habitat. Such programmes are most frequently made for television, particularly for public broadcasting channels, but some are also made for the cinema.
lt_lt: Gamtos dokumentika yra dokumentiniai filmai apie gyvūnus, augalus ar kitus nežmogiškus padarus, paprastai susikoncentruojant ties filmavimu jų natūralioje aplinkoje. Tokios programos dažniausiai kuriamos televizijoje, konkrečiai viešai transliuojamuose kanaluose, bet kartais kuriami ir kino teatrams.

[ctx: #31377]
en: Television news is considered by many to be the most influential medium for journalism. For most of the American public, local and national TV newscasts are the primary news sources.
lt_lt: Televizijos naujienos daugumos laikomos įtakingiausia žurnalistikos media. Didžiajai daliai amerikietiškos publikos vietinės ir nacionalinės TV naujienų transliacijos yra pagrindinis naujienų šaltinis.

[ctx: #31378]
en: Apocalyptic fiction is a sub-genre of science fiction that is concerned with the end of civilization due to a catastrophe such as nuclear warfare, pandemic, impact event, cybernetic revolt, Technological Singularity, Dysgenics, supernatural phenomena, Ecological disaster, resource depletion or some other general disaster. Post-apocalyptic fiction is set in a world or civilization after such a disaster.
lt_lt: Apokaliptinė fantastikas yra mokslinės fantastikos sub-žanras, kuris rūpinasi civilizacijos pabaiga dėl katastrofos, tokios kaip branduolinis karas, pandemija, susidūrimas, kibernetinė revoliucija, antgamtiškas fenomenas, ekologinė katastrofa, resursų išeikvojimas ir kitos globalios nelaimės. Poapokaliptinės fantastikos filmo veiksmas vyksta pasaulyje po tokios nelaimės.

[ctx: #31379]
en: Reality television is a genre of television programming that presents purportedly unscripted dramatic or humorous situations, documents actual events, and usually features ordinary people instead of professional actors, sometimes in a contest or other situation where a prize is awarded.
lt_lt: Realybės televizija yra televizijos programos žanras, kuris pristato tariamai nesurežisuotas dramatiškas ar juokingas situacijas, dokumentuoja tikrus įvykius, paprastai su paprastais žmonėmis vietoj profesionalių aktorių, kartais su konkursais ar kitomis situacijomis, kurie įvertinami prizais.

[ctx: #31381]
en: A sub-genre for the most part, this category shares some features with romantic dramas, romantic comedies, and sexual/erotic films. These are love stories, or affairs of the heart that center on passion, emotion, and the romantic, affectionate involvement of the main characters (usually a leading man and lady), and the journey that their love takes through courtship or marriage. Romance films make the love story the main plot focus.
lt_lt: Ši kategorija, kuri didžiąja dalimi yra sub-žanras, turi bendrų savybių su romantinėmis dramomis, romantinėmis komedijomis ir seksualiniais/erotiniais filmais. Tai yra meilės istorijos ar širdies reikalai, kurie sukasi apie aistrą, emocijas ir romantišką, meilų pagrindinių personažų įsitraukimą(paprastai pagrindinis vyras ir moteris) bei kelionę, kurioje jų meilė eina per draugystę ar santuoką. Romantiniai filmai padaro meilės istoriją pagrindine siužeto tema.

[ctx: #31382]
en: Sci-fi films are often quasi-scientific, visionary and imaginative - complete with heroes, aliens, distant planets, impossible quests, improbable settings, fantastic places, great dark and shadowy villains, futuristic technology, unknown and unknowable forces, and extraordinary monsters, either created by mad scientists or by nuclear havoc. Science fiction often expresses the potential of technology to destroy humankind and easily overlaps with horror films.
lt_lt: Mokslinės fantastikos filmai dažnai yra kvazi-moksliniai, paremti vizija ar įsivaizdavimu - papildyti herojais, ateiviais, tolimomis planetomis, neįmanomomis misijomis, neįtikimais nustatymais, fantastinėmis vietomis, didžiais juodais ir tamsiais blogiečiais, futuristinėmis technologijomis, nežinomomis ir nepažintomis jėgomis ir neeiliniais monstrais, sukurtais išprotėjusių mokslininkų ar branduolinės sumaišties. Mokslinė fantastika dažnai perteikia technologijos potencialą sunaikinti žmoniją ir lengvai persidengia su siaubo filmais.

[ctx: #31383]
en: A short film is any film not long enough to be considered a feature film. No consensus exists as to where that boundary is drawn: the Academy of Motion Picture Arts and Sciences defines a short film as "an original motion picture that has a running time of 40 minutes or less, including all credits". The Internet Movie Database draws the line at 45 minutes.
lt_lt: Trumpametražiniai filmai yra bet koks filmas, kuris nėra pakankamai ilgas, kad būtų laikomas pilnaverčiu filmu. Nėra jokio susitarimo kur nubrėžti šią ribą: Kino meno ir mokslo akademija apibrėžia trumpametražinį filmą kaip "originalų kiną, kurio trukmė ne ilgesnė nei 40 minučių, įskaitant visus titrus". The Internet Movie Database brėžia ribą ties 45 minutėmis.

[ctx: #31384]
en: A soap opera, sometimes called 'soap' for short, is an ongoing, episodic work of dramatic fiction presented in serial format on television or radio. The name soap opera stems from the original dramatic serials broadcast on radio that had soap manufacturers such as Procter and Gamble, Colgate-Palmolive and Lever Brothers as sponsors and producers. These early radio series were broadcast in weekday daytime slots when most listeners would be housewives; thus the shows were aimed at and consumed by a predominantly female audience.
lt_lt: Muilo opera, kartais trumpai vadinama 'Muilu', yra nuolatinis, epizodinis dramatinės fikcijos kūrinys, kuris pristatomas serialo formatu televizijoje ar radijuje. Muilo operos pavadinimas kilęs iš originalių dramos serialų, transliuotų per radiją, kuriuos rėmė ir prodiusavo muilo gamintojai, tokie kaip Procter and Gamble, Colgate-Palmolive ir Lever Brothers. Šie ankstyvieji radijo serialai buvo transliuojami dieną darbo dienomis, kai dauguma klausytojų buvo namų šeimininkės; taigi šie šou buvo daugiausia skirti ir klausomi moteriškos auditorijos.

[ctx: #31386]
en: Films that have a sports setting (football or baseball stadium, arena, or the Olympics, etc.), event (the 'big game,' 'fight,' 'race,' or 'competition'), and/or athlete (boxer, racer, surfer, etc.) that are central and predominant in the story. Sports films may be fictional or non-fictional; and they are a hybrid sub-genre category, although they are often dramas or comedy films, and occasionally documentaries or biopics.
lt_lt: Filmai, kuriuose centrinė ir dominuojanti siužeto linija sporto statinys ar renginys (futbolo ar beisbolo stadionas, arena, olimpinės žaidynės ir kt.), įvykis (didysis žaidimas, kova, lenktynės, varžybos) ar sportininkas (boksininkas. lenktynininkas, banglentininkas ir t.t.). Sportiniai filmai gali būti išgalvoti arba paremti tikrais įvykiais ir jie priskiriami hibridiniai sub-žanro kategorijai, tačiau dažnai jie yra dramos ar komedijos bei kartais dokumentiniai ar biografiniai.

[ctx: #31387]
en: The spy film genre deals with the subject of fictional espionage, either in a realistic way (such as the adaptations of John Le Carré) or as a basis for fantasy (such as James Bond). Many novels in the spy fiction genre have been adapted as films, including works by John Buchan, John Le Carré, Ian Fleming and Len Deighton. It is a significant aspect of British cinema, with leading British directors such as Alfred Hitchcock and Carol Reed making notable contributions and many films set in the British Secret Service.
lt_lt: Šnipų filmų žanro siužetas sukasi apie išgalvotą šnipinėjimą, perteikiant veiksmą realistiniu būdu (kaip John Le Carré kūrinių ekranizacija) ar remiantis fantazija (kaip filmai apie Džeimsą Bondą). Daug šnipų žanro novelių buvo adaptuotos filmams, įskaitant John Buchan, John Le Carré, Ian Fleming ir Len Deighton darbus. Tai svarbus Britanijos kino aspektas, su vedančiais britų režisieriais, tokiais kaip Alfred Hitchcock ir Carol Reed, įnešusiais pastebimą indėlį ir sukūrusiais daugybės filmų apie Britanijos slaptąją tarnybą rinkinį.

[ctx: #31388]
en: A play is a form of literature written by a playwright, usually consisting of scripted dialogue between characters, intended for theatrical performance rather than just reading. There are rare dramatists, notably George Bernard Shaw, who have had little preference whether their plays were performed or read. The term "play" can refer to both the written works of playwrights and to their complete theatrical performance.
lt_lt: Pjesė yra literatūros forma parašyta dramaturgo, paprastai susidedanti iš parašytų dialogų tarp personažų, skirtų labiau teatraliniam atlikimui nei tiesiog skaitymui. Yra retų dramaturgų, žinomiausias iš jų Džordžas Bernardas Šo, kurie neturėjo nusistatymo dėl to, ar jų pjesės turėtų būti vaidinamos ar skaitomos. Terminas "Pjesė" gali būti naudojamas apibrėžti tiek rašytinius dramaturgijos darbus, tiek pilnus jų teatralinius atlikimus.

[ctx: #31389]
en: Stand-up comedy is a comedic art form. Usually, a comedian performs in front of a live audience, speaking directly to them. Their performances are sometimes filmed for later release via DVD, the internet, and television. The performer is commonly known as a comic, stand-up comic, stand-up comedian or simply a stand-up.
lt_lt: "Stand-up comedy" yra komedinė meno forma. Paprastai komediantas savo pasirodymą rengia priešais gyvą auditoriją, kalbant tiesiogiai jiems. Pasirodymai kartais filmuojami tam, kad vėliau būtų išleisti DVD formatu, paskelbti internete ar rodomi televizijoje. Atlikėjas paprastai vadinamas komiku, stand-up komiku ar tiesiog stand-up.

[ctx: #31390]
en: A superhero film, or Comic Book film, is an action, fantasy or science fiction film that is focused on the actions of one or more superheroes, individuals who usually possess superhuman abilities relative to a normal person and are dedicated to protecting the public. These films are almost always action-oriented, and the first film of a particular character often includes a focus on the origin of the special powers including the first fight against the character's most famous archenemy or supervillain.
lt_lt: Superherojaus filmas ar komiksų knygelės filmas yra veiksmo, fantastikos ar mokslinės fantastikos filmas, kurio siužetas sukasi apie vieno ar daugiau superherojų veiksmus. kurie paprastai turi antžmogiškų gebėjimų, palyginus su normaliais žmonėmis, ir jas naudoja, kad apsaugotų visuomenę. Šie filmai beveik visada orientuoti į veiksmą ir pirmame filme su konkrečiu personažu dažnai įtraukta specialių jėgų atsiradimo istorija, įskaitant pirmąją kovą prieš personažo žymiausią priešą ar superblogiuką.

[ctx: #31391]
en: Supernatural films, a sub-genre category, may be combined with other genres, including comedy, sci-fi, fantasy or horror. They have themes including gods or goddesses, ghosts, apparitions, spirits, miracles, and other similar ideas or depictions of extraordinary phenomena.
lt_lt: Antgamtiški filmai, sub-žanro kategorija, gali būti apjungti su kitais žanrais, įskaitant komedijos, mokslinė fantastikos, fantastikos ar siaubo žanrus. Į siužetą būna įtraukta dievai ir dieviškumas, vaiduokliai, apsireiškimai, dvasios, stebuklai ir kitos panašios neįprastų reiškinių idėjos ar vaizdiniai.

[ctx: #31392]
en: A talk show (American and Australian English) or chat show (British) is a television or radio program where one person (or group of people) discuss various topics put forth by a talk show host. Sometimes, talk shows feature a panel of guests, usually consisting of a group of people who are learned or who have great experience in relation to whatever issue is being discussed on the show for that episode. Other times, a single guest discusses their work or area of expertise with a host or co-hosts.
lt_lt: Pokalbių šou yra televizijos ar radijo programa, kurioje vienas asmuo (ar žmonių grupė) aptaria įvairias temas, kurias iškelia laidos vedėjas. Kartais pokalbių laidoje dalyvauja svečių grupė, kuri susideda iš žmonių, kurie išmano ar turi didelę patirtį, susijusią su šiame laidos epizode aptariama problema. Likusiose laidose vienas svečias aptaria savo darbo sritį su vedėju.

[ctx: #31393]
en: Thrillers (or Suspense films) are often hybrids with other genres - there are action-thrillers, crime-caper thrillers, western-thrillers, film-noir thrillers, even romantic comedy-thrillers. Another closely-related genre is the horror film genre. They are types of films known to promote intense excitement, suspense, a high level of anticipation, ultra-heightened expectation, uncertainty, anxiety, and nerve-wracking tension. Spy films may be considered a type of thriller/suspense film.
lt_lt: Trileriai dažnai yra kitų žanrų hibridai - yra veiksmo trileriai, kriminalinių trileriai, laukinių vakarų trileriai, film-noir trileriai ir net romantinės komedijos - trileriai. Kitas glaudžiai susijęs žanras yra siaubo filmai. Tai yra filmų rūšys, žinomos dėl intensyvių įspūdžių, nežinios, aukšto numatymo lygio, ypač padidėjusių lūkesčių, netikrumo, nerimo ir nervinančios įtampos skatinimo. Filmai apie šnipus taip pat gali būti laikomi trileriais.

[ctx: #31394]
en: War films are a film genre concerned with warfare, usually about naval, air or land battles, sometimes focusing instead on prisoners of war, covert operations, military training or other related subjects. At times war films focus on daily military or civilian life in wartime without depicting battles. Their stories may be fiction, based on history, docudrama, biographical, or even alternate history fiction.
lt_lt: Kariniai filmai yra filmų žanras, susijęs su karu, paprastai apie jūrų, oro ar sausumos mūšius, kartais vietoj to susitelkiama ties karo belaisviais, slaptomis operacijomis, kariniais mokymais ar kitais susijusiais dalykais. Kartais karo filmai sutelkia dėmesį ties kasdieniu kariniu ar civiliniu gyvenimu karo metu nevaizduojant mūšių. Jų pasakojimai gali būti išgalvoti, pagrįsti istorija, tai gali būti dokumentinės drama, biografija ar net alternatyvi išgalvota istorija.

[ctx: #31395]
en: Westerns are the major defining genre of the American film industry - a eulogy to the early days of the expansive American frontier. They are one of the oldest, most enduring genres with very recognizable plots, elements, and characters (six-guns, horses, dusty towns and trails, cowboys, Indians, etc.). Over time, westerns have been re-defined, re-invented and expanded, dismissed, re-discovered, and spoofed.
lt_lt: Vesternai yra svarbus Amerikos kino pramonės žanras - panegirika apie ankstyvąją Amerikos sienų plėtrą. Jie yra viena iš seniausių, ilgiausiai išliekančių žanrų, su lengvai atpažįstamais siužetais, elementais ir simboliais (šešių kulkų šautuvai, arkliai, dulkėti miesteliai ir takai, kaubojai, indėnai ir kt.) Laikui bėgant, vesternai buvo apibrėžti iš naujo, naujai išrasti ir išplėsti, atmesti, naujai atrasti ir perdaryti.

[ctx: #31396]
en: Wrestling is a martial art that uses grappling type techniques such as clinch fighting, throws and takedowns, joint locks, pins and other grappling holds. A wrestling bout is a physical competition, between two (occasionally more) competitors or sparring partners, who attempt to gain and maintain a superior position. There are a wide range of styles with varying rules with both traditional historic and modern styles.
lt_lt: Imtynės yra kovos menas, kuris naudoja grumtynių tipo metodus, tokius kaip sugriebimo kova, išmetimas ir paguldymas, sąnarių surakinimas ir kiti grumtynių sulaikymai. Imtynės yra fizinės varžybos tarp dviejų (kartais ir daugiau) varžovų arba treniruotės partnerių, kurie bando įgauti ir išlaikyti dominuojančią padėtį. Yra įvairių stilių su skirtingomis taisyklėmis bei tiek tradicinių istorinių, bei šiuolaikinių stilių.

[ctx: #31397]
en: Epics include costume dramas, historical dramas, war films, medieval romps, or 'period pictures' that often cover a large expanse of time set against a vast, panoramic backdrop. Epics often share elements of the elaborate adventure films genre. Epics take an historical or imagined event, mythic, legendary, or heroic figure, and add an extravagant setting and lavish costumes, accompanied by grandeur and spectacle, dramatic scope, high production values, and a sweeping musical score.
lt_lt: Epai apjungia kostiumines dramas, istorines dramas, karinius filmus, viduramžių žaidynes ar laikotarpio vaizdus, kuriuose dažnai daug vietos užima didžiuliai panoraminiai vaizdai. Epųai dažnai turi bendrų elementų su nuotykių filmų žanru. Epai pasakoja apie istorinį ar įsivaizduojamą įvykį, mitą, legendinę asmenybę ar didvyrį bei prideda ekstravagantišką aplinką ir prabangius kostiumus, kartu su didžia ir vaizdinga, dramatiška apimtimi, didele kūrimo verte ir plačiu muzikiniu fonu.

[ctx: #31398]
en: Films that have no synchronized soundtrack and no spoken dialogue, until the dawn of the talkies in the late 1920s. Films without dialogue featured titles for dialogue segments, and often were accompanied by live music.
lt_lt: Filmai, kurie neturi sinchronizuoto garso takelį ir pokalbių dialogų, kol neišaušo įgarsintų filmų metas 1920-ųjų pabaigoje. Filmai be dialogų turi antraštes dialogo segmentams, ir dažnai buvo palydimi gyva muzika.

[ctx: #31399]
en: Lighter Background Fanart diffuse overlay
lt_lt: Šviesesnė fono Fanart difuzijos perdanga

[ctx: #31400]
en: Hide Current Temperature and Weather Conditions
lt_lt: Slėpti dabartinę temeperatūrą ir oro sąlygas

[ctx: #31401]
en: Hide Clock
lt_lt: Slėpti laikrodį

[ctx: #31402]
en: Use Plot Summary in other views
lt_lt: Naudoti siužeto santrauką kituose rodiniuose

[ctx: #31403]
en: Hide Media Flags
lt_lt: Slėpti media žymas

[ctx: #31404]
en: Hide Rating and Studio Flags
lt_lt: Slėpti reitingo ir studijos žymas

[ctx: #31405]
en: Hide Movie Taglines
lt_lt: Slėpti filmų šūkius

[ctx: #31406]
en: Fanart Views: Classic Frame
lt_lt: FanArt rodiniai: klasikinis rėmelis

[ctx: #31407]
en: *Press UP for full cast and photos*
lt_lt: *Paspauskite AUKŠTYN, norėdami pamatyti pilną aktorių sąrašą ir nuotraukas*

[ctx: #31409]
en: Finish
lt_lt: Pabaiga

[ctx: #31410]
en: Prefer Landscape to Fanart (except background)
lt_lt: Teikti gulsčiam rodiniui vietoj FanArt (išskyrus foną)

[ctx: #31411]
en: *Press DOWN to exit*
lt_lt: *Spauskite ŽEMYN, norėdami išeiti*

[ctx: #31412]
en: *Press UP to select a profile*
lt_lt: *Spauskite AUKŠTYN, norėdami pasirinkti profilį*

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
lt_lt: Galima vietiniai subtitrai

[ctx: #31414]
en: Gallery
lt_lt: Galerija

[ctx: #31415]
en: Square
lt_lt: Aikštė

[ctx: #31416]
en: Tall Genre
lt_lt: Aukštas žanras

[ctx: #31417]
en: *help text*
lt_lt: *pagalbos tekstas*

[ctx: #31418]
en: Hide all
lt_lt: Slėpti viską

[ctx: #31419]
en: Music Settings
lt_lt: Muzikos nustatymai

[ctx: #31420]
en: Video Settings
lt_lt: Vaizdo įrašų nustatymai

[ctx: #31421]
en: Video OSD: Show ClearArt/Logo
lt_lt: Vaizdo įrašų OSD langas: rodyti ClearArt/Logotipą

[ctx: #31422]
en: Logo View: Show only one item at a time
lt_lt: Logotipų rodinys: vienu metu rodyti tik vieną elementą

[ctx: #31423]
en: Author
lt_lt: Autorius

[ctx: #31424]
en: Poster & Fanart
lt_lt: Plakatas ir FanArt

[ctx: #31425]
en: Video OSD: Show Thumbnail
lt_lt: Vaizdo įrašų OSD langas: rodyti miniatiūrą

[ctx: #31426]
en: TV Show Next Aired Date display
lt_lt: TV Show Next Aired datos atvaizdavimas

[ctx: #31427]
en: Next Episode
lt_lt: Kitas epizodas

[ctx: #31428]
en: TV Guide
lt_lt: TV gidas

[ctx: #31429]
en: Display Path in Info Dialog instead of Rating
lt_lt: Rodyti kelią informacijos lange vietoj reitingo

[ctx: #31430]
en: Poster Wrap Large
lt_lt: Didelė plakatų karusėlė

[ctx: #31431]
en: Click to reset Metropolis to defaults
lt_lt: Paspauskite, norėdami atstayti Metropolis į pradinę būseną

[ctx: #31432]
en: Visualization Background: Ken Burns effect
lt_lt: Vizualizacijos fonas: Ken Burns efektas

[ctx: #31433]
en: Visualization Background: Fanart
lt_lt: Vizualizacijos fonas: FanArt

[ctx: #31434]
en: Visualization Background: Extra Fanart
lt_lt: Vizualizacijos fonas: Extra Fanart

[ctx: #31435]
en: Visualization Background: Artist Slideshow
lt_lt: Vizualizacijos fonas: Artist Slideshow

[ctx: #31436]
en: Use Slim Seekbar
lt_lt: Naudoti siaurą progreso juostą

[ctx: #31437]
en: Enable TV Tunes script
lt_lt: Įjungti TV Tunes scenarijų

[ctx: #31438]
en: Recent
lt_lt: Naujausi

[ctx: #31439]
en: Banner & Poster
lt_lt: Baneris ir plakatas

[ctx: #31440]
en: View Types
lt_lt: Rodinio tipai

[ctx: #31441]
en: Hide
lt_lt: Slėpti

[ctx: #31442]
en: Banner & Fanart
lt_lt: Baneris ir FanArt

[ctx: #31444]
en: Auto Login
lt_lt: Automatinis prisijungimas

[ctx: #31445]
en: Picture Settings
lt_lt: Nuotraukų nustatymai

[ctx: #31446]
en: Fullscreen
lt_lt: Visame ekrane

[ctx: #31447]
en: Use Realistic Weather Icons
lt_lt: Naudoti realistiškas orų piktogramas

[ctx: #31448]
en: Show Plot only in Info dialog
lt_lt: Rodyti tik siužetą informaciniame dialogo lange

[ctx: #31449]
en: Show Recommended Items
lt_lt: Rodyti rekomenduojamus elementus

[ctx: #31450]
en:  - changing the options below requires a restart -
lt_lt:  - pakeitus žemiau esančias parinktis reikės paleisti iš naujo -

[ctx: #31451]
en: Recommended
lt_lt: Rekomenduojami

[ctx: #31452]
en: Visualization: Use Slim Info Overlay
lt_lt: Vizualizacija: naudoti siaurą informacinę perdangą

[ctx: #31453]
en: Show Date instead of Day of Week
lt_lt: Rodyti datą vietoj savaitės dienos

[ctx: #31454]
en: Visualization: Show player position and time in Info Overlay
lt_lt: Vizualizacija: rodyti grotuvo poziciją ir laiko informacinėje perdangoje

[ctx: #31455]
en: Visualization: Hide Clock and Temp in Info Overlay
lt_lt: Vizualizacija: slėpti laikrodį ir temperatūrą informacinėje perdangoje

[ctx: #31456]
en: - Override default link
lt_lt: - Perrašyti numatytąją nuorodą

[ctx: #31457]
en: Shortcuts
lt_lt: Etiketės

[ctx: #31458]
en: Set Timer
lt_lt: Nustatyti laikmatį

[ctx: #31459]
en: Cancel Timer
lt_lt: Atšaukti laikmatį

[ctx: #31460]
en: Games
lt_lt: Žaidimai

[ctx: #31461]
en: Games Tall
lt_lt: Žaidimų didelis

[ctx: #31462]
en: Games Square
lt_lt: Žaidimų aikštė

[ctx: #31463]
en: Games Wide
lt_lt: Žaidimų platus

[ctx: #31464]
en: Show Plot in Fullscreen Info
lt_lt: Rodyti siužetą viso ekrano informaciniame lange

[ctx: #31465]
en: Clean Library
lt_lt: Išvalyti biblioteką

[ctx: #31466]
en: Foreign is not technically a genre, but likely includes films with dialog in a tongue not native to the viewer.
lt_lt: Užsienio techniškai nėra žanras, bet tikėtinai apima filmus su dialogais, kurių kalba nėra gimtoji žiūrovo kalba.

[ctx: #31467]
en: Holiday is a very broad genre, encompassing films that center around a certain holiday, such as Christmas, Halloween, Easter, etc.
lt_lt: Šventinis yra labai platus žanras, apimantis filmus kurių veiksmas sukasi apie tam tikras šventes, tokias kaip Kalėdos, Helovinas, Velykos ir t.t.

[ctx: #31468]
en: Services
lt_lt: Paslaugos

[ctx: #31469]
en: Appearance
lt_lt: Išvaizda

[ctx: #31470]
en: Prefer ClearLogo to ClearArt
lt_lt: Teikti pirmenybę ClearLogo vietoj ClearArt

[ctx: #31471]
en: Show Status
lt_lt: Rodyti būseną

[ctx: #31472]
en: Ended
lt_lt: Pasibaigęs

[ctx: #31473]
en: unmixed
lt_lt: nesumaišyta

[ctx: #31474]
en: Use one button to toggle subtitles
lt_lt: Naudoti vieną mygtuką subtitrų perjungimui

[ctx: #31475]
en: Default OSD button
lt_lt: Numatytasis OSD lango mygtukas

[ctx: #31476]
en: OSD: Fade away when paused
lt_lt: OSD: palaipsniui išnykti, kai pristabdyta

[ctx: #31477]
en: - Fade delay
lt_lt: - Išnykimo uždelsimas

[ctx: #31478]
en: Hide default submenu items
lt_lt: Slėpti numatytuosius submeniu elementus

[ctx: #31479]
en: Poster Fixed Large
lt_lt: Plakato fiksuotas dydis

[ctx: #31480]
en: Show IMDb Ranking Media Flag
lt_lt: Rodyti IMDb reitingo media vėliavą

[ctx: #31481]
en: Show Votes instead of Top250 always
lt_lt: Vietoje Top250 visada rodyti balsus

[ctx: #31482]
en: Install
lt_lt: Įdiegti

[ctx: #31483]
en: Banner View: Number of rows
lt_lt: Reklamjuosčių rodinys: eilučių skaičius

[ctx: #31484]
en: Order
lt_lt: Rikiavimas

[ctx: #31600]
en: Enable Live TV (PVR) support
lt_lt: Įjungti Live TV (PVR) palaikymą

[ctx: #31602]
en: Live Radio
lt_lt: Radijas

[ctx: #31605]
en: Add Group
lt_lt: Pridėti grupę

[ctx: #31606]
en: Rename Group
lt_lt: Pervadinti grupę

[ctx: #31607]
en: Delete Group
lt_lt: Ištrinti grupę

[ctx: #31608]
en: Hidden Channels
lt_lt: Paslėpti kanalai

[ctx: #31610]
en: Scheduled Time
lt_lt: Planuojamas laikas

[ctx: #31611]
en: PVR Status
lt_lt: PVR būsena

[ctx: #31700]
en: 7 Day Forecast
lt_lt: 7 dienų prognozė

[ctx: #31701]
en: 12 Hour Forecast
lt_lt: 12 valandų prognozė

[ctx: #31702]
en: 36 Hour Forecast
lt_lt: 36 valandų prognozė

[ctx: #31703]
en: Pressure
lt_lt: Slėgis

[ctx: #31704]
en: Clouds
lt_lt: Apsiniaukę

[ctx: #31705]
en: Average
lt_lt: Vidutiniškas

[ctx: #31706]
en: Maximum
lt_lt: Maksimalus

[ctx: #31707]
en: Minimum
lt_lt: Minimalus

[ctx: #31708]
en: Moon Phase
lt_lt: Mėnulio fazė

[ctx: #31709]
en: Precipitation
lt_lt: Krituliai

[ctx: #31710]
en: Use extended weather
lt_lt: Naudoti išplėstinius orus

[ctx: #31711]
en: Show weather forecast on home screen
lt_lt: Rodyti orų prognozę pradžios ekrane

[ctx: #31712]
en: Crop Thumbnails in Music Video Gallery View
lt_lt: Apkirpti miniatiūras muzikinių vaizdo klipų galerijos rodinyje

[ctx: #31713]
en: Custom Home Shortcut
lt_lt: Individuali pradinio ekrano nuoroda

[ctx: #31714]
en: Label and Shortcut
lt_lt: Etiketė ir nuoroda

[ctx: #31715]
en: Icon
lt_lt: Piktograma

[ctx: #31716]
en: Wallpaper
lt_lt: Darbalaukio fonas

[ctx: #31717]
en: Precip
lt_lt: Debesuota

[ctx: #31718]
en: Home Furniture
lt_lt: Pradinio lango furnitūra

[ctx: #31719]
en: Reset Home Furniture to defaults
lt_lt: Atstatyti numatytąją pradinio lango furnitūrą

[ctx: #31720]
en: Remove the shortcut.  This cannot be undone.
lt_lt: Pašalinti nuorodą. Šio veiksmo negalima atšaukti.

[ctx: #31721]
en: Move the shortcut up in vertical views or left in horizontal views.  In horizontal views the third menu item is in the center.
lt_lt: Perkelkite nuorodą aukštyn vertikaliuose rodiniuose arba kairėn horizontaliuose. Horizontaliuose rodiniuose trečias meniu elementas yra centre.

[ctx: #31722]
en: Move the shortcut down in vertical views or right in horizontal views.  In horizontal views the third menu item is in the center.
lt_lt: Perkelkite nuorodą žemyn vertikaliuose rodiniuose arba dešinėn horizontaliuose. Horizontaliuose rodiniuose trečias meniu elementas yra centre.

[ctx: #31723]
en: Set action for the shortcut.  Choose from various preset selections.  For more control, you may manually enter a Custom action below.
lt_lt: Nustatykite nuorodos veiksmą. Pasirinkite iš įvairių išankstinių parinkčių. Jei reikia didesnio lankstumo, žemiau galite įvesti savą veiksmą rankiniu būdu.

[ctx: #31724]
en: Set background image for the shortcut.
lt_lt: Nustatyti nuorodos fono atvaizdą.

[ctx: #31725]
en: Set label for the shortcut.  This is usually set automatically when selecting the shortcut, but it can be manually modified if you wish.
lt_lt: Nustatykite nuorodos etiketė. Paprastai ji nustatoma automatiškai pasirenkant nuorodą, bet, jei norite, galite ją pakeisti.

[ctx: #31726]
en: Select widget for the shortcut.  Widgets are built-in info scripts that perform various tasks or display useful menus. Some widgets have been set by default but can be changed or removed.
lt_lt: Pasirinkite nuorodos valdiklį. Valdikliai yra integruoti informacijos scenarijai, kurie atlieka įvairias užduotis ar atvaizduoja naudingus meniu. Kai kurie valdikliai buvo nustatyti pagal nutylėjimą, bet gali būti pakeisti arba pašalinti.

[ctx: #31727]
en: Set a custom action for the shortcut.  This is used to override or edit the action taken by the shortcut.
lt_lt: Nustatykite savą nuorodos veiksmą. Tai naudojama, kai reikia perrašyti ar paredaguoti nuorodos atliekamą veiksmą.

[ctx: #31728]
en: Customize submenu for the shortcut.  Submenus can be populated with custom commands, shortcuts, and/or favorites.  The submenu editor will look and operate almost exactly like the main menu editor.
lt_lt: Pritaikykite nuorodos submeniu. Submeniu galima užpildyti savomis komandomis, nuorodomis ir/ar mėgstamiasiais elementais. Šis submeniu redaktorius atrodo ir veikia beveik taip pat kaip ir pagrindinio meniu redaktorius.

[ctx: #31729]
en: Close this window.  All changes made in the shortcut editor take effect instantly.
lt_lt: Uždaryti šį langą. Visi nuorodų redaktoriuje atlikti pakeitimai įsigalioja iš karto.

[ctx: #31730]
en: Create a new shortcut at the bottom of the list.
lt_lt: Sukurti naują nuorodą sąrašo apačioje.

[ctx: #31731]
en: Reset ALL shortcuts back to default.  This will revert any changes to the main menu or submenus and cannot be undone.
lt_lt: Atstatyti VISAS nuorodas į numatytąją būseną. Tai panaikins visus pagrindinio meniu ar submeniu pakeitimus ir to atšaukti nebus galima.

[ctx: #31732]
en: Are you sure you really want to remove the Settings shortcut?
lt_lt: Ar tikrai norite pašalinti nustatymų nuorodą?
