KODI Skins - en to pl_pl translation catalogue (219 entries)

[ctx: #31001]
en: View Options
pl_pl: Opcje widoku

[ctx: #31002]
en: Home Artwork
pl_pl: Grafika ekranu startowego

[ctx: #31004]
en: Debug
pl_pl: Diagnostyka

[ctx: #31005]
en: Enable auto scrolling for text that does not fit on-screen
pl_pl: Przewijaj długie teksty automatycznie

[ctx: #31006]
en: Shorter delay before auto scrolling
pl_pl: Skracaj opóźnienie przewijania automatycznego

[ctx: #31007]
en: ON
pl_pl: Włączone

[ctx: #31009]
en: Browser
pl_pl: Przeglądarka

[ctx: #31010]
en: N/A
pl_pl: brak

[ctx: #31012]
en: Increase Star Rating
pl_pl: Zwiększ ocenę

[ctx: #31013]
en: Select Weather icons
pl_pl: Wybierz ikony pogody

[ctx: #31014]
en: Select Weather fanart
pl_pl: Wybierz fototapetę pogody

[ctx: #31015]
en: Select Studio Logo icons
pl_pl: Wybierz ikony wytwórni

[ctx: #31016]
en: Select Record Label icons
pl_pl: Wybierz ikony wytwórni płytowych

[ctx: #31017]
en: Select Language Flag icons
pl_pl: Wybierz pakiet flag państw

[ctx: #31018]
en: Show User Rating instead of scraped Rating in Media Flag
pl_pl: Pokazuj ocenę użytkownika zamiast oceny od dostawców

[ctx: #31021]
en: Decrease Star Rating
pl_pl: Zmniejsz ocenę

[ctx: #31024]
en: Icon Home layout
pl_pl: Kompozycja ikon ekranu startowego

[ctx: #31025]
en: Horizontal Text Home layout
pl_pl: Pozioma kompozycja menu startowego

[ctx: #31031]
en: Hide Movie Watched Status
pl_pl: Ukrywaj stan obejrzenia filmów

[ctx: #31032]
en: Hide TV Watched Status
pl_pl: Ukrywaj stan obejrzenia seriali

[ctx: #31033]
en: Hide Background Fanart
pl_pl: Ukrywaj fototapety

[ctx: #31034]
en: Enable Dynamic Weather Artwork
pl_pl: Pokazuj dynamiczne grafiki pogody

[ctx: #31035]
en: Show Clean Library SubMenu items
pl_pl: Pokazuj podmenu biblioteki

[ctx: #31036]
en: Hide Widgets until focused
pl_pl: Ukryj widżet podczas zaznaczenia.

[ctx: #31037]
en: Stretch background fanart to fit into viewable area
pl_pl: Rozciągaj fototapetę to rozmiarów ekranu

[ctx: #31056]
en: Enable Video/Album Art overlay
pl_pl: Pokazuj teksturę tła dla wideo/albumu

[ctx: #31057]
en: Enable Song Info text overlay
pl_pl: Pokazuj nakładkę informacyjną utworu

[ctx: #31060]
en: Show Recently Added Items
pl_pl: Pokazuj ostatnio dodane pozycje

[ctx: #31108]
en: Enable Debug Mode
pl_pl: Uruchom tryb diagnostyczny

[ctx: #31109]
en: Enable Debug Grid
pl_pl: Pokazuj siatkę diagnostyczną

[ctx: #31118]
en: Filemanager
pl_pl: Menedżer plików

[ctx: #31125]
en: Hide Video Root
pl_pl: Ukrywaj główny poziom wideo

[ctx: #31126]
en: Extra Artwork Downloader
pl_pl: Dodatek Artwork Downloader

[ctx: #31127]
en: TvTunes Downloader
pl_pl: Menadżer pobierania TvTunes

[ctx: #31133]
en: Mute
pl_pl: Wycisz

[ctx: #31136]
en: Video Info
pl_pl: O wideo

[ctx: #31137]
en: Audio Info
pl_pl: O dźwięku

[ctx: #31138]
en: System Info
pl_pl: O systemie

[ctx: #31139]
en: Video decoder
pl_pl: Dekoder wideo

[ctx: #31140]
en: Pixel format
pl_pl: Format pikseli

[ctx: #31141]
en: Audio channels
pl_pl: Kanały dźwięku

[ctx: #31142]
en: CPU used
pl_pl: Użycie procesora

[ctx: #31143]
en: Memory used
pl_pl: Użycie pamięci

[ctx: #31159]
en: ffx2
pl_pl: do przodu x2

[ctx: #31160]
en: ffx4
pl_pl: do przodu x4

[ctx: #31161]
en: ffx8
pl_pl: do przodu x8

[ctx: #31162]
en: ffx16
pl_pl: do przodu x16

[ctx: #31163]
en: ffx32
pl_pl: do przodu x32

[ctx: #31164]
en: rwx2
pl_pl: do tyłu x2

[ctx: #31165]
en: rwx4
pl_pl: do tyłu x4

[ctx: #31166]
en: rwx8
pl_pl: do tyłu x8

[ctx: #31167]
en: rwx16
pl_pl: do tyłu x16

[ctx: #31168]
en: rwx32
pl_pl: do tyłu x32

[ctx: #31183]
en: Viewtype
pl_pl: Widok

[ctx: #31207]
en: Current
pl_pl: Aktualny

[ctx: #31208]
en: Last Updated:
pl_pl: Ostatnia aktualizacja

[ctx: #31210]
en: Default Home layout
pl_pl: Domyślna kompozycja ekranu startowego

[ctx: #31244]
en: Playing
pl_pl: Odtwarzanie

[ctx: #31249]
en: System Music Files
pl_pl: Systemowe pliki muzyczne

[ctx: #31250]
en: Current Selected
pl_pl: Aktualnie wybrany

[ctx: #31251]
en: Current Playlist
pl_pl: Aktualna lista odtwarzania

[ctx: #31270]
en: Enable Custom Button
pl_pl: Pokazuj niestandardowy przycisk

[ctx: #31271]
en: Favourite
pl_pl: Ulubiony

[ctx: #31275]
en: Multi Image
pl_pl: Wiele obrazów

[ctx: #31277]
en: Item
pl_pl: Pozycja

[ctx: #31278]
en: Open Playlist
pl_pl: Otwórz listę odtwarzania

[ctx: #31279]
en: Save Playlist
pl_pl: Zapisz listę odtwarzania

[ctx: #31280]
en: Close Playlist
pl_pl: Zamknij listę odtwarzania

[ctx: #31281]
en: Items
pl_pl: Pozycje

[ctx: #31282]
en: Poster Wrap
pl_pl: Kolejka Plakaty

[ctx: #31283]
en: Poster Fixed
pl_pl: Plakat przytwierdzony

[ctx: #31284]
en: Single Image
pl_pl: Pojedynczy obraz

[ctx: #31285]
en: List
pl_pl: Lista

[ctx: #31286]
en: Banner
pl_pl: Baner

[ctx: #31289]
en: Files
pl_pl: PLIKI

[ctx: #31291]
en: Landscape
pl_pl: Panorama

[ctx: #31293]
en: Picture Grid
pl_pl: Siatka obrazów

[ctx: #31298]
en: Panel Square
pl_pl: Panel kwadrat

[ctx: #31313]
en: Movie Set
pl_pl: Seria filmowa

[ctx: #31319]
en: Default Lyrics script
pl_pl: Domyślny dodatek tekstu utworów

[ctx: #31322]
en: Show Media Totals
pl_pl: Pokazuj statystyki mediów

[ctx: #31324]
en: Home Options
pl_pl: Opcje ekranu startowego

[ctx: #31325]
en: Image Resources
pl_pl: Zasoby obrazów

[ctx: #31328]
en: Show Random Items
pl_pl: Pokazuj losowe pozycje

[ctx: #31329]
en: Select item to set up:
pl_pl: Wybierz pozycję do konfiguracji:

[ctx: #31330]
en: Scripts/Extras
pl_pl: Dodatkowe

[ctx: #31331]
en: Home Items
pl_pl: Pozycje ekranu startowego

[ctx: #31332]
en: Enable Extra Fanart
pl_pl: Używaj dodatkowych fototapet

[ctx: #31334]
en: Trailers
pl_pl: Zwiastuny

[ctx: #31336]
en: Enable Kiosk mode
pl_pl: Uruchamiaj w trybie Kiosku

[ctx: #31337]
en: Disable destructive Shutdown items
pl_pl: Ukrywaj niebezpieczne pozycje menu zamykania

[ctx: #31338]
en: Use simple Media Filter
pl_pl: Używaj uproszczonego filtru mediów

[ctx: #31341]
en: View information for your computer on such items as your network, graphics, hardware and storage space available
pl_pl: Podgląd informacji o systemie komputerowym takich, jak elementy sieci, grafiki, sprzętu i dostępnej przestrzeni dyskowej

[ctx: #31342]
en: Create and modify multiple user profiles for Kodi so that each member of your household can have their own video or music library
pl_pl: Twórz i modyfikuj profile użytkownika Kodi tak, aby każdy członek Twojego gospodarstwa domowego posiadał swoją własną bibliotekę wideo i muzyki.

[ctx: #31349]
en: Biographies are a sub-genre of the larger drama and epic film genres. These films depict the life of an important historical personage (or group) from the past or present era. They cross many genre types, since these films might showcase a western outlaw, a criminal, a musical composer, a religious figure, a war-time hero, an entertainer, an artist, an inventor or doctor, a politician or President, or an adventurer.
pl_pl: Biografie są podgatunkiem ogólniejszych gatunków: dramatu i filmu epickiego. Filmy te przedstawiają życie ważnych osobistości historycznych (lub grupy) z przeszłości lub teraźniejszości. Przekraczają granice gatunków, ponieważ mogą opowiadać historię wyjętych spod prawa, przestępców, kompozytorów, przywódców religijnych, bohaterów wojennych, wykonawców, artystów, wynalazców lub lekarzy, polityków lub prezydentów, lub zwykłego poszukiwacza przygód.

[ctx: #31399]
en: Lighter Background Fanart diffuse overlay
pl_pl: Używaj jaśniejszej tekstury rozmywającej fototapety

[ctx: #31400]
en: Hide Current Temperature and Weather Conditions
pl_pl: Ukrywaj aktualną temperaturę i warunki pogodowe

[ctx: #31401]
en: Hide Clock
pl_pl: Ukrywaj zegar

[ctx: #31402]
en: Use Plot Summary in other views
pl_pl: Używaj zarysu fabuły w pozostałych widokach

[ctx: #31403]
en: Hide Media Flags
pl_pl: Ukrywaj etykiety mediów

[ctx: #31404]
en: Hide Rating and Studio Flags
pl_pl: Ukrywaj etykiety oceny i wytwórni

[ctx: #31405]
en: Hide Movie Taglines
pl_pl: Ukrywaj motto filmu

[ctx: #31406]
en: Fanart Views: Classic Frame
pl_pl: Widoki fototapet: Klasyczna ramka

[ctx: #31407]
en: *Press UP for full cast and photos*
pl_pl: *Naciśnij GÓRA, aby zobaczyć obsadę i portrety*

[ctx: #31408]
en: Cinema Experience
pl_pl: Dodatek Cinema Experience

[ctx: #31409]
en: Finish
pl_pl: Zakończenie o:

[ctx: #31410]
en: Prefer Landscape to Fanart (except background)
pl_pl: Preferuj panoramę zamiast fototapety (nie dotyczy tła)

[ctx: #31411]
en: *Press DOWN to exit*
pl_pl: *Naciśnij DÓŁ, aby wyjść*

[ctx: #31412]
en: *Press UP to select a profile*
pl_pl: *Naciśnij GÓRA, aby wybrać profil*

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
pl_pl: Dostępne lokalne napisy

[ctx: #31414]
en: Gallery
pl_pl: Galeria

[ctx: #31415]
en: Square
pl_pl: Kwadrat

[ctx: #31416]
en: Tall Genre
pl_pl: Główny gatunek

[ctx: #31417]
en: *help text*
pl_pl: *tekst pomocy*

[ctx: #31418]
en: Hide all
pl_pl: Ukryj wszystko

[ctx: #31419]
en: Music Settings
pl_pl: Ustawienia muzyki

[ctx: #31420]
en: Video Settings
pl_pl: Ustawienia wideo

[ctx: #31421]
en: Video OSD: Show ClearArt/Logo
pl_pl: Menu ekranowe: Pokazuj Przezrocze/Logo

[ctx: #31422]
en: Logo View: Show only one item at a time
pl_pl: Widok logo: Pokazuj naraz tylko jedną pozycję

[ctx: #31423]
en: Author
pl_pl: Autor

[ctx: #31424]
en: Poster & Fanart
pl_pl: Plakat & Fototapeta

[ctx: #31425]
en: Video OSD: Show Thumbnail
pl_pl: Menu ekranowe: Pokazuj miniatury

[ctx: #31427]
en: Next Episode
pl_pl: Następny odcinek

[ctx: #31428]
en: TV Guide
pl_pl: Przewodnik

[ctx: #31430]
en: Poster Wrap Large
pl_pl: Kolejka Plakaty

[ctx: #31431]
en: Click to reset Metropolis to defaults
pl_pl: Naciśnij, aby przywrócić domyślne ustawienia skóry

[ctx: #31432]
en: Visualization Background: Ken Burns effect
pl_pl: Wizualizacja tła: efekt Ken Burnsa

[ctx: #31433]
en: Visualization Background: Fanart
pl_pl: Tło wizualizacji: Fototapeta

[ctx: #31434]
en: Visualization Background: Extra Fanart
pl_pl: Tło wizualizacji: Dodatkowa fototapeta

[ctx: #31435]
en: Visualization Background: Artist Slideshow
pl_pl: Tło wizualizacji: Pokaz slajdów wykonawcy

[ctx: #31436]
en: Use Slim Seekbar
pl_pl: Używaj wąskiego paska przewijania

[ctx: #31437]
en: Enable TV Tunes script
pl_pl: Odtwarzaj motywy muzyczne w bibliotece wideo

[ctx: #31438]
en: Recent
pl_pl: Ostatnie

[ctx: #31439]
en: Banner & Poster
pl_pl: Baner & Plakat

[ctx: #31440]
en: View Types
pl_pl: Typy widoków

[ctx: #31441]
en: Hide
pl_pl: Ukryj

[ctx: #31442]
en: Banner & Fanart
pl_pl: Baner & Fototapeta

[ctx: #31443]
en: Pseudo TV
pl_pl: Dodatek Pseudo TV

[ctx: #31444]
en: Auto Login
pl_pl: Logowanie automatyczne

[ctx: #31445]
en: Picture Settings
pl_pl: Ustawienia obrazów

[ctx: #31446]
en: Fullscreen
pl_pl: Pełny ekran

[ctx: #31447]
en: Use Realistic Weather Icons
pl_pl: Używaj realistycznych ikon pogody

[ctx: #31448]
en: Show Plot only in Info dialog
pl_pl: Pokazuj fabułę jedynie w oknie informacji

[ctx: #31449]
en: Show Recommended Items
pl_pl: Pokazuj pozycje polecane

[ctx: #31450]
en:  - changing the options below requires a restart -
pl_pl:  - zmiana poniższych opcji wymaga restartu -

[ctx: #31451]
en: Recommended
pl_pl: Polecane

[ctx: #31452]
en: Visualization: Use Slim Info Overlay
pl_pl: Wizualizacja: Używaj wąskiego menu ekranowego

[ctx: #31453]
en: Show Date instead of Day of Week
pl_pl: Pokazuj datę zamiast dnia tygodnia

[ctx: #31454]
en: Visualization: Show player position and time in Info Overlay
pl_pl: Wizualizacja: Pokazuj pozycję odtwarzania i godzinę

[ctx: #31455]
en: Visualization: Hide Clock and Temp in Info Overlay
pl_pl: Wizualizacja: Ukrywaj zegar i temperaturę

[ctx: #31456]
en: - Override default link
pl_pl: - Zastąp domyślne łącze

[ctx: #31457]
en: Shortcuts
pl_pl: Skróty

[ctx: #31458]
en: Set Timer
pl_pl: Zaplanuj zamknięcie

[ctx: #31459]
en: Cancel Timer
pl_pl: Anuluj zaplanowane zamknięcie

[ctx: #31460]
en: Games
pl_pl: Gry

[ctx: #31461]
en: Games Tall
pl_pl: Gry wysoko

[ctx: #31462]
en: Games Square
pl_pl: Gry kwadraty

[ctx: #31463]
en: Games Wide
pl_pl: Gry szeroko

[ctx: #31464]
en: Show Plot in Fullscreen Info
pl_pl: Pokazuj fabułę w menu ekranowym

[ctx: #31465]
en: Clean Library
pl_pl: Wyczyść bibliotekę

[ctx: #31466]
en: Foreign is not technically a genre, but likely includes films with dialog in a tongue not native to the viewer.
pl_pl: Technicznie rzecz biorąc Zagraniczny to nie gatunek, ale zazwyczaj zawiera filmy w języku innym niż rodzimy osoby oglądającej.

[ctx: #31467]
en: Holiday is a very broad genre, encompassing films that center around a certain holiday, such as Christmas, Halloween, Easter, etc.
pl_pl: Filmy świąteczne to bardzo szeroki gatunek, obejmujący filmy koncentrujące się na konkretnych świętach, takich jak Boże Narodzenie, Halloween, Wielkanoc, itd.

[ctx: #31468]
en: Services
pl_pl: Usługi

[ctx: #31469]
en: Appearance
pl_pl: Wygląd

[ctx: #31470]
en: Prefer ClearLogo to ClearArt
pl_pl: Preferuj logo zamiast przezrocza

[ctx: #31471]
en: Show Status
pl_pl: Stan serialu

[ctx: #31472]
en: Ended
pl_pl: Zakończony

[ctx: #31473]
en: unmixed
pl_pl: Niezmieszane

[ctx: #31474]
en: Use one button to toggle subtitles
pl_pl: Używaj jednego przycisku do przełączania napisów

[ctx: #31475]
en: Default OSD button
pl_pl: Domyślny przycisk menu ekranowego

[ctx: #31476]
en: OSD: Fade away when paused
pl_pl: Menu ekranowe: wygaszaj podczas pauzy

[ctx: #31477]
en: - Fade delay
pl_pl: - opóźnienie wygasania

[ctx: #31478]
en: Hide default submenu items
pl_pl: Ukrywaj domyślne pozycje podmenu

[ctx: #31479]
en: Poster Fixed Large
pl_pl: Dopasuj wielkość plakatu

[ctx: #31480]
en: Show IMDb Ranking Media Flag
pl_pl: Pokazuj etykietę oceny IMDB

[ctx: #31481]
en: Show Votes instead of Top250 always
pl_pl: Pokazuj liczbę głosów zamiast pozycji na liście Top 250

[ctx: #31482]
en: Install
pl_pl: Zainstaluj

[ctx: #31484]
en: Order
pl_pl: Porządek

[ctx: #31600]
en: Enable Live TV (PVR) support
pl_pl: Aktywuj obsługę funkcji telewizyjnych

[ctx: #31601]
en: Live TV
pl_pl: Telewizja

[ctx: #31602]
en: Live Radio
pl_pl: Radio

[ctx: #31605]
en: Add Group
pl_pl: Dodaj grupę

[ctx: #31606]
en: Rename Group
pl_pl: Przemianuj grupę

[ctx: #31607]
en: Delete Group
pl_pl: Usuń grupę

[ctx: #31608]
en: Hidden Channels
pl_pl: Kanały ukryte

[ctx: #31610]
en: Scheduled Time
pl_pl: Zaplanowany czas

[ctx: #31611]
en: PVR Status
pl_pl: Stan usługi telewizji

[ctx: #31700]
en: 7 Day Forecast
pl_pl: Prognoza 7 dniowa

[ctx: #31701]
en: 12 Hour Forecast
pl_pl: Prognoza 12 godzinna

[ctx: #31702]
en: 36 Hour Forecast
pl_pl: Prognoza 36 godzinna

[ctx: #31703]
en: Pressure
pl_pl: Ciśnienie

[ctx: #31704]
en: Clouds
pl_pl: Zachmurzenie

[ctx: #31705]
en: Average
pl_pl: Przeciętnie

[ctx: #31706]
en: Maximum
pl_pl: Maksymalna

[ctx: #31707]
en: Minimum
pl_pl: Minimalnie

[ctx: #31708]
en: Moon Phase
pl_pl: Faza księżyca

[ctx: #31709]
en: Precipitation
pl_pl: Opady

[ctx: #31710]
en: Use extended weather
pl_pl: Używaj rozszerzonej pogody

[ctx: #31711]
en: Show weather forecast on home screen
pl_pl: Pokazuj ikonę pogody na ekranie startowym

[ctx: #31712]
en: Crop Thumbnails in Music Video Gallery View
pl_pl: Przycinaj miniatury w widoku galerii teledysków

[ctx: #31713]
en: Custom Home Shortcut
pl_pl: Niestandardowy skrót ekranu startowego

[ctx: #31714]
en: Label and Shortcut
pl_pl: Etykieta i skrót

[ctx: #31715]
en: Icon
pl_pl: Kolejka Plakaty

[ctx: #31716]
en: Wallpaper
pl_pl: Tapeta

[ctx: #31717]
en: Precip
pl_pl: Opady

[ctx: #31718]
en: Home Furniture
pl_pl: Układ menu ekranu startowego

[ctx: #31719]
en: Reset Home Furniture to defaults
pl_pl: Przywróć domyślne pozycje menu startowego

[ctx: #31720]
en: Remove the shortcut.  This cannot be undone.
pl_pl: Usuń skrót. Ta operacja nie może zostać cofnięta.

[ctx: #31721]
en: Move the shortcut up in vertical views or left in horizontal views.  In horizontal views the third menu item is in the center.
pl_pl: Przesuń skrót na górę (w widoku pionowym) lub w lewo (w widoku poziomym). W poziomym widoku trzecie menu będzie wyśrodkowane.

[ctx: #31722]
en: Move the shortcut down in vertical views or right in horizontal views.  In horizontal views the third menu item is in the center.
pl_pl: Przesuń skrót na dół (w widoku pionowym) lub w prawo (w widoku poziomym). W poziomym widoku trzeci element menu będzie wyśrodkowany.

[ctx: #31723]
en: Set action for the shortcut.  Choose from various preset selections.  For more control, you may manually enter a Custom action below.
pl_pl: Dodaj akcję do skrótu. Wybierz z różnych ustawień wyboru. Możesz także ręcznie wybrać akcję.

[ctx: #31724]
en: Set background image for the shortcut.
pl_pl: Ustaw obraz tła dla skrótu

[ctx: #31725]
en: Set label for the shortcut.  This is usually set automatically when selecting the shortcut, but it can be manually modified if you wish.
pl_pl: Ustaw etykietę dla skrótu. Zazwyczaj jest ustawiana automatycznie przy wyporze skrótu, jednakże możesz zmienić to ręcznie.

[ctx: #31726]
en: Select widget for the shortcut.  Widgets are built-in info scripts that perform various tasks or display useful menus. Some widgets have been set by default but can be changed or removed.
pl_pl: Dodaj widżet do skrótu. Widżety są wbudowane w platformę i umożliwiają wyświetlanie różnych menu. Możesz je ustawić jako domyślne lub usunąć.

[ctx: #31727]
en: Set a custom action for the shortcut.  This is used to override or edit the action taken by the shortcut.
pl_pl: Ustaw wybraną akcję dla skrótu. Spowoduje to nadpisanie bieżącej akcji dla skrótu.

[ctx: #31728]
en: Customize submenu for the shortcut.  Submenus can be populated with custom commands, shortcuts, and/or favorites.  The submenu editor will look and operate almost exactly like the main menu editor.
pl_pl: Dostosuj podmenu skrótu. W podmenu można wybrać niestandardowe polecenia, skróty lub ulubione. Ten edytor podmenu działa tak samo jak edytor menu.

[ctx: #31729]
en: Close this window.  All changes made in the shortcut editor take effect instantly.
pl_pl: Zamknij okno. Wszystkie zmiany utworzone w edytorze skrótów zadziałają natychmiast.

[ctx: #31730]
en: Create a new shortcut at the bottom of the list.
pl_pl: Utwórz nowy skrót na górze listy

[ctx: #31731]
en: Reset ALL shortcuts back to default.  This will revert any changes to the main menu or submenus and cannot be undone.
pl_pl: Zresetuj wszystkie skróty do wartości domyślnych. Dotyczy to wszystkich pozycji menu i podmenu. Zmian nie będzie można cofnąć.
