XBMC Addons - en to cs translation catalogue (60 entries)

[ctx: #30001]
en: Enable fanart from themoviedb.org
cs: Povolit fanart z themoviedb.org

[ctx: #30002]
en: Enable posters from themoviedb.org
cs: Povolit plagáty z themoviedb.org

[ctx: #30003]
en: Enable posters from IMPAwards
cs: Povolit plagáty z IMPAwards

[ctx: #30004]
en: Enable posters from MoviePosterDB
cs: Povolit plagáty z MoviePosterDB

[ctx: #30005]
en: Get Trailers directly from YouTube
cs: Získat upoutávky přímo z YouTube

[ctx: #30006]
en: Enable trailers from HD-Trailers.net
cs: Povolit upoutávky z HD-Trailers.net

[ctx: #30008]
en:      Preferred Title Language from
cs: Upřednostňovaný jazyk názvu z

[ctx: #30009]
en: Enable trailers from themoviedb.org
cs: Povolit upoutávky z themoviedb.org

[ctx: #30011]
en: Poster
cs: Plagát

[ctx: #30012]
en: Trailers
cs: Upoutávky

[ctx: #30013]
en: Get Set (Collection) Name from themoviedb.org
cs: Získat název sady (kolekce) z themoviedb.org

[ctx: #30014]
en: Get Plot from
cs: Získat děj z

[ctx: #30015]
en: Get Cast / Directors / Writers From
cs: Získat obsazení / režiséry / scénáristy z

[ctx: #30016]
en: Plot Sources
cs: Zdroje děje

[ctx: #30020]
en:      Preferred Plot Language
cs: Preferovaný jazyk děje

[ctx: #30021]
en: Get Ratings from
cs: Získat hodnocení z

[ctx: #30022]
en: Get Genres From
cs: Získat žánr z

[ctx: #30023]
en: Get Title From
cs: Získat název z

[ctx: #30024]
en: Title Sources
cs: Zdroje názvu

[ctx: #30025]
en: Cast & Credits Sources
cs: Zdroje štábu a zásluh

[ctx: #30026]
en: Genres Sources
cs: Zdroje žánrů

[ctx: #30027]
en:      Preferred Title Language
cs: Upřednostňovaný jazyk názvů

[ctx: #30028]
en: Trailer Sources
cs: Zdroje upoutávek

[ctx: #30029]
en: Movie Collections
cs: Filmové kolekce

[ctx: #30030]
en: Rating Sources
cs: Zdroje hodnocení

[ctx: #30031]
en: Certification Settings
cs: Nastavení certifikace

[ctx: #30032]
en: Get Certification From
cs: Získat certifikace z

[ctx: #30033]
en:      Preferred Certification Country
cs: Upřednostňovaná země certifikace

[ctx: #30034]
en:      Preferred Thumb Language
cs: Upřednostňovaný jazyk náhledu

[ctx: #30035]
en: Certification Prefix
cs: Prefix certifikace

[ctx: #30036]
en: Enable posters from IMDb
cs: Povolit plagáty z IMDb

[ctx: #30037]
en: Enable posters from trakt.tv
cs: Povolit plagáty z trakt.tv

[ctx: #30038]
en: Enable fanart from trakt.tv
cs: Povolit fanart z trakt.tv

[ctx: #30039]
en: Enable trailers from trakt.tv
cs: Povolit upoutávky z trakt.tv

[ctx: #30040]
en:      Genre Language
cs: Jazyk žánru

[ctx: #30041]
en:      Preferred Trailer Language
cs: Upřednostňovaný jazyk upoutávky

[ctx: #30042]
en: Get Tagline From
cs: Získat hlášku z

[ctx: #30043]
en:      Preferred Tagline Language
cs: Upřednostňovaný jazyk hlášek

[ctx: #30044]
en: Get IMDb TOP250 Ranking
cs: Získat 250 nejlépe hodnocených IMDb

[ctx: #30045]
en: Get Outline From
cs: Získat přehled z

[ctx: #30046]
en:      Preferred Set (Collection) Name Language
cs: Preferovaný jazyk názvu sady (kolekce)

[ctx: #30047]
en: Poster Sources
cs: Zdroje plakátů

[ctx: #30048]
en: Get Keywords and Save as Tags from
cs: Stáhni klíčová slova a ulož je jako tagy z

[ctx: #30100]
en: Rating
cs: Hodnocení

[ctx: #30110]
en:      Rating Generated Using
cs: Generovat hodnocení pomocí

[ctx: #30115]
en:      Use the Score Aggregated from
cs: Použít skóre agregované z

[ctx: #30200]
en: Credits
cs: Zásluhy

[ctx: #30201]
en: Get Studio from
cs: Získat studio z

[ctx: #30202]
en: Get Country from
cs: Získat zemi z

[ctx: #30300]
en: Search
cs: Hledat

[ctx: #30303]
en: Search Engine to Use
cs: Používaný stroj vyhledávání

[ctx: #30304]
en:      Secondary Search Language (In Addition to en-us)
cs: Druhotný jazyk vyhledávání (další k americké angličtině)

[ctx: #30305]
en:      Include All Movie Categories
cs: Použít všechny kategorie filmů

[ctx: #30306]
en: Warning:
cs: Upozornění:

[ctx: #30307]
en: Enabling All Movie Categories will greatly reduce the search accuracy !!!
cs: Povolení všech kategorií filmů velmi znepřesní výsledky hledání.

[ctx: #30400]
en: Plot
cs: Děj

[ctx: #30401]
en: Plot / Tagline / Outline
cs: Děj / Slogan / Souhrn

[ctx: #30501]
en: Fanart Sources
cs: Zdroje Fanart

[ctx: #30502]
en: Enable posters from fanart.tv
cs: Povolit plagáty z trakt.tv

[ctx: #30503]
en: Enable fanart from fanart.tv
cs: Povolit fanart z trakt.tv
