XBMC Addons - en to cy translation catalogue (56 entries)

[ctx: #30001]
en: Enable fanart from themoviedb.org
cy: Galluogi celf o themoviedb.org

[ctx: #30002]
en: Enable posters from themoviedb.org
cy: Galluogi posteri o themoviedb.org

[ctx: #30003]
en: Enable posters from IMPAwards
cy: Galluogi posteri o IMPAwards

[ctx: #30004]
en: Enable posters from MoviePosterDB
cy: Galluogi posteri o MoviePosterDB

[ctx: #30005]
en: Get Trailers directly from YouTube
cy: Estyn Cyflwyniadau'n syth o YouTube

[ctx: #30006]
en: Enable trailers from HD-Trailers.net
cy: Galluogi cyflwyniadau o HD-Trailers.net

[ctx: #30008]
en:      Preferred Title Language from
cy: Dewis Iaith Teitl o

[ctx: #30009]
en: Enable trailers from themoviedb.org
cy: Galluogi cyflwyniadau o themoviedb.org

[ctx: #30012]
en: Trailers
cy: Rhaghysbyseb

[ctx: #30013]
en: Get Set (Collection) Name from themoviedb.org
cy: Estyn Enw Casgliad (Set) o themoviedb.org

[ctx: #30014]
en: Get Plot from
cy: Estyn y stori o

[ctx: #30015]
en: Get Cast / Directors / Writers From
cy: Estyn y Cast / Cyfarwyddwyr / Awduron o

[ctx: #30016]
en: Plot Sources
cy: Ffynonellau Plot

[ctx: #30020]
en:      Preferred Plot Language
cy: Dewis Iaith Plotiau

[ctx: #30021]
en: Get Ratings from
cy: Estyn Graddio o

[ctx: #30022]
en: Get Genres From
cy: Estyn Genres o

[ctx: #30023]
en: Get Title From
cy: Estyn Teitlau o

[ctx: #30024]
en: Title Sources
cy: Ffynonellau Teitlau

[ctx: #30025]
en: Cast & Credits Sources
cy: Ffynonellau Cast a Diolchiadau

[ctx: #30026]
en: Genres Sources
cy: Ffynonellau Genres

[ctx: #30027]
en:      Preferred Title Language
cy: Dewis Iaith Teitlau

[ctx: #30028]
en: Trailer Sources
cy: Ffynonellau Rhagysbysebion

[ctx: #30029]
en: Movie Collections
cy: Casglaidau Ffilm

[ctx: #30030]
en: Rating Sources
cy: Ffynonellau Graddio

[ctx: #30031]
en: Certification Settings
cy: Gosodiadau Tystysgrifo

[ctx: #30032]
en: Get Certification From
cy: Estyn Tystysgrifo o

[ctx: #30033]
en:      Preferred Certification Country
cy: Gwlad Tysytysgrifo Dewisol

[ctx: #30034]
en:      Preferred Thumb Language
cy: Dewis Iaith Llun Bach

[ctx: #30035]
en: Certification Prefix
cy: Rhagosodiad Tystysgrifo

[ctx: #30036]
en: Enable posters from IMDb
cy: Galluogi posteri o IMDb

[ctx: #30037]
en: Enable posters from trakt.tv
cy: Galluogi posteri o trakt.tv

[ctx: #30038]
en: Enable fanart from trakt.tv
cy: Galluogi celf o trakt.tv

[ctx: #30039]
en: Enable trailers from trakt.tv
cy: Galluogi rhaghysbysebion o trakt.tv

[ctx: #30040]
en:      Genre Language
cy: Iaith Genre

[ctx: #30041]
en:      Preferred Trailer Language
cy: Dewis Iaith Rhaghysbyseb

[ctx: #30042]
en: Get Tagline From
cy: Estyn Broliant o

[ctx: #30043]
en:      Preferred Tagline Language
cy: Dewis Iaith Broliant

[ctx: #30044]
en: Get IMDb TOP250 Ranking
cy: Estyn Graddio IMDb TOP250

[ctx: #30045]
en: Get Outline From
cy: Estyn Amlinell o

[ctx: #30046]
en:      Preferred Set (Collection) Name Language
cy: Dewis Iaith Enw Casgliad (Set)

[ctx: #30047]
en: Poster Sources
cy: Ffynonellau Posteri

[ctx: #30100]
en: Rating
cy: Graddio

[ctx: #30110]
en:      Rating Generated Using
cy: Graddio'n cael ei gynhyrchu gan

[ctx: #30115]
en:      Use the Score Aggregated from
cy: Defnyddio'r Sgor sy'n Cael ei Gasglu gan

[ctx: #30200]
en: Credits
cy: Diolchiadau

[ctx: #30201]
en: Get Studio from
cy: Estyn Stiwdio o

[ctx: #30202]
en: Get Country from
cy: Estyn Gwlado

[ctx: #30300]
en: Search
cy: Chwilio

[ctx: #30303]
en: Search Engine to Use
cy: Peiriant Chwilio i'w ddefnyddio

[ctx: #30304]
en:      Secondary Search Language (In Addition to en-us)
cy: Ail Iaith Chwilio (yn ogystal ag en-us)

[ctx: #30305]
en:      Include All Movie Categories
cy: Cynnwys Pob Categori Ffilm

[ctx: #30306]
en: Warning:
cy: Rhybudd:

[ctx: #30307]
en: Enabling All Movie Categories will greatly reduce the search accuracy !!!
cy: Bydd galluogi Pob Categori Ffilm yn lleihau cywirdeb chwilio!!!

[ctx: #30401]
en: Plot / Tagline / Outline
cy: Plot / Broliant / Amlinell

[ctx: #30500]
en: Fanart
cy: Celf Selogion

[ctx: #30501]
en: Fanart Sources
cy: Ffynonellau Celf
