XBMC Addons - en to da translation catalogue (59 entries)

[ctx: #30001]
en: Enable fanart from themoviedb.org
da: Aktiver fankunst fra themoviedb.org

[ctx: #30002]
en: Enable posters from themoviedb.org
da: Aktiver plakater fra themoviedb.org

[ctx: #30003]
en: Enable posters from IMPAwards
da: Aktiver plakater fra IMPAwards

[ctx: #30004]
en: Enable posters from MoviePosterDB
da: Aktiver plakater fra MoviePosterDB

[ctx: #30005]
en: Get Trailers directly from YouTube
da: Få trailere direkte fra Youtube

[ctx: #30006]
en: Enable trailers from HD-Trailers.net
da: Aktiver trailere fra HD-Trailers,net

[ctx: #30008]
en:      Preferred Title Language from
da: Foretrukket Sprog til Titel

[ctx: #30009]
en: Enable trailers from themoviedb.org
da: Aktiver trailere fra themoviedb.org

[ctx: #30011]
en: Poster
da: Plakat

[ctx: #30012]
en: Trailers
da: Trailere

[ctx: #30013]
en: Get Set (Collection) Name from themoviedb.org
da: Hent navne på Sæt (samlinger) fra themoviedb.org

[ctx: #30014]
en: Get Plot from
da: Få Handling fra

[ctx: #30015]
en: Get Cast / Directors / Writers From
da: Hent Medvirkende / Instruktører / Forfattere fra

[ctx: #30016]
en: Plot Sources
da: Plot-Kilder

[ctx: #30020]
en:      Preferred Plot Language
da: Foretrukket sprog til Handling

[ctx: #30021]
en: Get Ratings from
da: Få Bedømmelse fra

[ctx: #30022]
en: Get Genres From
da: Få Genrer fra

[ctx: #30023]
en: Get Title From
da: Få Titel fra

[ctx: #30024]
en: Title Sources
da: Titel-kilder

[ctx: #30025]
en: Cast & Credits Sources
da: Medvirkende & Credits Kilder

[ctx: #30026]
en: Genres Sources
da: Genrer-kilder

[ctx: #30027]
en:      Preferred Title Language
da: Foretrukket sprog til Titel

[ctx: #30028]
en: Trailer Sources
da: Trailer-kilder

[ctx: #30029]
en: Movie Collections
da: Filmsamlinger

[ctx: #30030]
en: Rating Sources
da: Bedømmelse-kilder

[ctx: #30031]
en: Certification Settings
da: Aldersvejledning

[ctx: #30032]
en: Get Certification From
da: Hent aldersvejledning fra

[ctx: #30033]
en:      Preferred Certification Country
da: Foretrukket land til aldersvejledning

[ctx: #30034]
en:      Preferred Thumb Language
da: Foretrukket sprog til Miniaturebillede

[ctx: #30035]
en: Certification Prefix
da: Præfiks til aldersvejledning

[ctx: #30036]
en: Enable posters from IMDb
da: Aktiver plakater fra IMDb

[ctx: #30037]
en: Enable posters from trakt.tv
da: Aktiver plakater fra trakt.tv

[ctx: #30038]
en: Enable fanart from trakt.tv
da: Aktiver fankunst fra trakt.tv

[ctx: #30039]
en: Enable trailers from trakt.tv
da: Aktiver trailere fra trakt.tv

[ctx: #30040]
en:      Genre Language
da: Genre-sprog

[ctx: #30041]
en:      Preferred Trailer Language
da: Foretrukket sprog til Trailere

[ctx: #30042]
en: Get Tagline From
da: Hent Undertitel fra

[ctx: #30043]
en:      Preferred Tagline Language
da: Foretrukket sprog til Undertitel

[ctx: #30044]
en: Get IMDb TOP250 Ranking
da: Hent IMDb TOP250 Rangliste

[ctx: #30045]
en: Get Outline From
da: Hent opsummering fra

[ctx: #30046]
en:      Preferred Set (Collection) Name Language
da: Foretrukket sprog til navne på Sæt (samlinger)

[ctx: #30047]
en: Poster Sources
da: Kilder til Plakater

[ctx: #30048]
en: Get Keywords and Save as Tags from
da: Hent stikord og gem som etiket fra

[ctx: #30100]
en: Rating
da: Bedømmelse

[ctx: #30110]
en:      Rating Generated Using
da: Bedømmelse genereret ved hjælp af

[ctx: #30115]
en:      Use the Score Aggregated from
da: Anvend Score indsamlet fra

[ctx: #30200]
en: Credits
da: Tak til

[ctx: #30201]
en: Get Studio from
da: Hent Studie fra

[ctx: #30202]
en: Get Country from
da: Hent Land fra

[ctx: #30300]
en: Search
da: Søg

[ctx: #30303]
en: Search Engine to Use
da: Søgemaskine der skal anvendes

[ctx: #30304]
en:      Secondary Search Language (In Addition to en-us)
da: Sekundært sprog for søgning (Udover en-us)

[ctx: #30305]
en:      Include All Movie Categories
da: Inkluderer alle filmkategorier

[ctx: #30306]
en: Warning:
da: Advarsel:

[ctx: #30307]
en: Enabling All Movie Categories will greatly reduce the search accuracy !!!
da: Inkludering af alle filmkategorier vil kraftigt reducere søgenøjagtigheden!

[ctx: #30400]
en: Plot
da: Handling

[ctx: #30401]
en: Plot / Tagline / Outline
da: Handling / Undertitel / Opsummering

[ctx: #30500]
en: Fanart
da: Fankunst

[ctx: #30501]
en: Fanart Sources
da: Kilder til Fankunst
