XBMC Addons - en to el translation catalogue (60 entries)

[ctx: #30001]
en: Enable fanart from themoviedb.org
el: Fanart από themoviedb.org

[ctx: #30002]
en: Enable posters from themoviedb.org
el: Αφίσες από themoviedb.org

[ctx: #30003]
en: Enable posters from IMPAwards
el: Αφίσες από IMPAwards

[ctx: #30004]
en: Enable posters from MoviePosterDB
el: Αφίσες από MoviePosterDB

[ctx: #30005]
en: Get Trailers directly from YouTube
el: Διαφημιστικά απευθείας από YouTube

[ctx: #30006]
en: Enable trailers from HD-Trailers.net
el: Διαφημιστικά από HD-Trailers.net

[ctx: #30008]
en:      Preferred Title Language from
el: Προτιμώμενη Γλώσσα Τίτλου από

[ctx: #30009]
en: Enable trailers from themoviedb.org
el: Διαφημιστικά από themoviedb.org

[ctx: #30011]
en: Poster
el: Αφίσα

[ctx: #30012]
en: Trailers
el: Διαφημιστικά

[ctx: #30013]
en: Get Set (Collection) Name from themoviedb.org
el: Τίτλοι Ομάδων Ταινιών από themoviedb.org

[ctx: #30014]
en: Get Plot from
el: Πλοκή από

[ctx: #30015]
en: Get Cast / Directors / Writers From
el: Διανομή / Σκηνοθέτες / Σεναριογράφοι από

[ctx: #30016]
en: Plot Sources
el: Πηγές Πλοκής

[ctx: #30020]
en:      Preferred Plot Language
el: Προτιμώμενη Γλώσσα Πλοκής

[ctx: #30021]
en: Get Ratings from
el: Αξιολογήσεις από

[ctx: #30022]
en: Get Genres From
el: Είδη από

[ctx: #30023]
en: Get Title From
el: Τίτλοι από

[ctx: #30024]
en: Title Sources
el: Πηγές Τίτλων

[ctx: #30025]
en: Cast & Credits Sources
el: Πηγές Διανομών & Συντελεστών

[ctx: #30026]
en: Genres Sources
el: Πηγές Ειδών

[ctx: #30027]
en:      Preferred Title Language
el: Προτιμώμενη Γλώσσα Τίτλων

[ctx: #30028]
en: Trailer Sources
el: Πηγές Διαφημιστικών

[ctx: #30029]
en: Movie Collections
el: Ομάδες Ταινιών

[ctx: #30030]
en: Rating Sources
el: Πηγές Αξιολογήσεων

[ctx: #30031]
en: Certification Settings
el: Ρυθμίσεις Καταλληλότητας

[ctx: #30032]
en: Get Certification From
el: Καταλληλότητα από

[ctx: #30033]
en:      Preferred Certification Country
el: Προτιμώμενη Χώρα για δείκτη Καταλληλότητας

[ctx: #30034]
en:      Preferred Thumb Language
el: Προτιμώμενη Γλώσσα Μικρογραφίας

[ctx: #30035]
en: Certification Prefix
el: Πρόθεμα Καταλληλότητας

[ctx: #30036]
en: Enable posters from IMDb
el: Αφίσες από IMDb

[ctx: #30037]
en: Enable posters from trakt.tv
el: Αφίσες από trakt.tv

[ctx: #30038]
en: Enable fanart from trakt.tv
el: Fanart από trakt.tv

[ctx: #30039]
en: Enable trailers from trakt.tv
el: Διαφημιστικά από trakt.tv

[ctx: #30040]
en:      Genre Language
el: Γλώσσα Ειδών

[ctx: #30041]
en:      Preferred Trailer Language
el: Προτιμώμενη Γλώσσα Διαφημιστικών

[ctx: #30042]
en: Get Tagline From
el: Σλόγκαν από

[ctx: #30043]
en:      Preferred Tagline Language
el: Προτιμώμενη Γλώσσα Σλόγκαν

[ctx: #30044]
en: Get IMDb TOP250 Ranking
el: Αξιολόγηση '250 Κορυφαία' από IMDb

[ctx: #30045]
en: Get Outline From
el: Περίληψη Πλοκής από

[ctx: #30046]
en:      Preferred Set (Collection) Name Language
el: Προτιμώμενη Γλώσσα Τίτλων Ομάδων Ταινιών

[ctx: #30047]
en: Poster Sources
el: Πηγές Αφισών

[ctx: #30048]
en: Get Keywords and Save as Tags from
el: Λήψη Λέξεων-Κλειδιά και Αποθήκευση ως Ετικέτες από

[ctx: #30100]
en: Rating
el: Καταλληλότητα

[ctx: #30110]
en:      Rating Generated Using
el: Η Αξιολόγηση παρήχθη με χρήση

[ctx: #30115]
en:      Use the Score Aggregated from
el: Χρήση Συναθροισμένης Αξιολόγησης από

[ctx: #30200]
en: Credits
el: Συντελεστές

[ctx: #30201]
en: Get Studio from
el: Στούντιο από

[ctx: #30202]
en: Get Country from
el: Χώρα από

[ctx: #30300]
en: Search
el: Αναζήτηση

[ctx: #30303]
en: Search Engine to Use
el: Μηχανή Αναζήτησης που θα χρησιμοποιηθεί

[ctx: #30304]
en:      Secondary Search Language (In Addition to en-us)
el: Δεύτερη Γλώσσα Αναζήτησης (Επιπλέον των Αγγλικών)

[ctx: #30305]
en:      Include All Movie Categories
el: Συμπερίληψη όλων των Κατηγοριών Ταινιών

[ctx: #30306]
en: Warning:
el: Προσοχή:

[ctx: #30307]
en: Enabling All Movie Categories will greatly reduce the search accuracy !!!
el: Η ενεργοποίηση όλων των Κατηγοριών Ταινιών θα μειώσει κατά πολύ την ακρίβεια της αναζήτησης !!!

[ctx: #30400]
en: Plot
el: Πλοκή

[ctx: #30401]
en: Plot / Tagline / Outline
el: Πλοκή / Σλόγκαν / Περίληψη

[ctx: #30501]
en: Fanart Sources
el: Πηγές Fanart

[ctx: #30502]
en: Enable posters from fanart.tv
el: Αφίσες από fanart.tv

[ctx: #30503]
en: Enable fanart from fanart.tv
el: Fanart από fanart.tv
