XBMC Addons - en to it translation catalogue (57 entries)

[ctx: #30001]
en: Enable fanart from themoviedb.org
it: Abilita le fanart da themoviedb.org

[ctx: #30002]
en: Enable posters from themoviedb.org
it: Abilita i poster da themoviedb.org

[ctx: #30003]
en: Enable posters from IMPAwards
it: Abilita i poster da IMPAwards

[ctx: #30004]
en: Enable posters from MoviePosterDB
it: Abilita i poster da MoviePosterDB

[ctx: #30005]
en: Get Trailers directly from YouTube
it: Ottieni i trailer direttamente da YouTube

[ctx: #30006]
en: Enable trailers from HD-Trailers.net
it: Abilita i trailer da HD-Trailers.net

[ctx: #30008]
en:      Preferred Title Language from
it: Lingua preferita del titolo da

[ctx: #30009]
en: Enable trailers from themoviedb.org
it: Abilita i trailer da themoviedb.org

[ctx: #30012]
en: Trailers
it: Trailer

[ctx: #30013]
en: Get Set (Collection) Name from themoviedb.org
it: Ottieni il nome delle Collezioni (SET) da themoviedb.org

[ctx: #30014]
en: Get Plot from
it: Ottieni la trama da

[ctx: #30015]
en: Get Cast / Directors / Writers From
it: Ottieni cast/registi/scrittori da

[ctx: #30016]
en: Plot Sources
it: Sorgenti trama

[ctx: #30020]
en:      Preferred Plot Language
it: Lingua preferita per la trama

[ctx: #30021]
en: Get Ratings from
it: Ottieni valutazioni da

[ctx: #30022]
en: Get Genres From
it: Ottieni i generi da

[ctx: #30023]
en: Get Title From
it: Ottieni il titolo da

[ctx: #30024]
en: Title Sources
it: Sorgenti titolo

[ctx: #30025]
en: Cast & Credits Sources
it: Sorgenti cast e crediti

[ctx: #30026]
en: Genres Sources
it: Sorgenti generi

[ctx: #30027]
en:      Preferred Title Language
it: Lingua preferita per il titolo

[ctx: #30028]
en: Trailer Sources
it: Sorgenti trailer

[ctx: #30029]
en: Movie Collections
it: Collezioni di film

[ctx: #30030]
en: Rating Sources
it: Sorgenti valutazione

[ctx: #30031]
en: Certification Settings
it: Impostazioni certificazioni

[ctx: #30032]
en: Get Certification From
it: Ottieni certificazione da

[ctx: #30033]
en:      Preferred Certification Country
it: Paese preferito della certificazione

[ctx: #30034]
en:      Preferred Thumb Language
it: Lingua preferita per la miniatura

[ctx: #30035]
en: Certification Prefix
it: Prefisso certificazione

[ctx: #30036]
en: Enable posters from IMDb
it: Abilita poster da IMDb

[ctx: #30037]
en: Enable posters from trakt.tv
it: Abilita poster da trakt.tv

[ctx: #30038]
en: Enable fanart from trakt.tv
it: Abilita fanart da trakt.tv

[ctx: #30039]
en: Enable trailers from trakt.tv
it: Abilita trailer da trakt.tv

[ctx: #30040]
en:      Genre Language
it: Lingua del genere

[ctx: #30041]
en:      Preferred Trailer Language
it: Lingua preferita del trailer

[ctx: #30042]
en: Get Tagline From
it: Ottieni la tagline da

[ctx: #30043]
en:      Preferred Tagline Language
it: Lingua preferita della tagline

[ctx: #30044]
en: Get IMDb TOP250 Ranking
it: Ottieni la classifica TOP250 di IMDb

[ctx: #30045]
en: Get Outline From
it: Ottieni progetto da

[ctx: #30046]
en:      Preferred Set (Collection) Name Language
it: Lingua preferita per i nomi delle Collezioni (SET)

[ctx: #30047]
en: Poster Sources
it: Fonti per i Poster

[ctx: #30048]
en: Get Keywords and Save as Tags from
it: Ricerca parole chiave e salva i tag da

[ctx: #30100]
en: Rating
it: Voto

[ctx: #30110]
en:      Rating Generated Using
it: Valutazione generata usando

[ctx: #30115]
en:      Use the Score Aggregated from
it: Usa i punteggi aggregati da

[ctx: #30200]
en: Credits
it: Riconoscimenti

[ctx: #30201]
en: Get Studio from
it: Ottieni lo studio da

[ctx: #30202]
en: Get Country from
it: Ottieni il Paese da

[ctx: #30300]
en: Search
it: Cerca

[ctx: #30301]
en: themoviedb.org
it: themoviedb.or

[ctx: #30303]
en: Search Engine to Use
it: Motore di ricerca da usare

[ctx: #30304]
en:      Secondary Search Language (In Addition to en-us)
it: Lingua di ricerca secondaria (in aggiunta a en-us)

[ctx: #30305]
en:      Include All Movie Categories
it: Includi la categoria 'Tutti i film'

[ctx: #30306]
en: Warning:
it: Attenzione:

[ctx: #30307]
en: Enabling All Movie Categories will greatly reduce the search accuracy !!!
it: Abilitando la categoria 'Tutti i film' si ridurrà di molto l'accuratezza della ricerca !!!

[ctx: #30401]
en: Plot / Tagline / Outline
it: Trama / Tagline / Outline

[ctx: #30501]
en: Fanart Sources
it: Font Fanart
