XBMC Addons - en to ja translation catalogue (34 entries)

[ctx: #30001]
en: Enable fanart from themoviedb.org
ja: themoviedb.org からファンアートを取得

[ctx: #30002]
en: Enable posters from themoviedb.org
ja: themoviedb.org からポスターを取得

[ctx: #30003]
en: Enable posters from IMPAwards
ja: IMPAwards からポスターを取得

[ctx: #30004]
en: Enable posters from MoviePosterDB
ja: MoviePosterDB からポスターを取得

[ctx: #30005]
en: Get Trailers directly from YouTube
ja: YouTube から予告編を直接取得

[ctx: #30006]
en: Enable trailers from HD-Trailers.net
ja: HD-Trailers.net から予告編を取得

[ctx: #30008]
en:      Preferred Title Language from
ja: タイトル言語の優先取得先

[ctx: #30009]
en: Enable trailers from themoviedb.org
ja: themoviedb.org から予告編を取得

[ctx: #30012]
en: Trailers
ja: 予告編

[ctx: #30014]
en: Get Plot from
ja: あらすじの取得元：

[ctx: #30015]
en: Get Cast / Directors / Writers From
ja: 出演者 / 監督 / 作者情報の取得先

[ctx: #30016]
en: Plot Sources
ja: あらすじの取得先

[ctx: #30020]
en:      Preferred Plot Language
ja: あらすじの優先言語

[ctx: #30021]
en: Get Ratings from
ja: 評価の取得元：

[ctx: #30022]
en: Get Genres From
ja: ジャンルの取得元：

[ctx: #30023]
en: Get Title From
ja: タイトルの取得元：

[ctx: #30024]
en: Title Sources
ja: タイトルの取得先

[ctx: #30025]
en: Cast & Credits Sources
ja: 出演者とクレジット情報の取得先

[ctx: #30029]
en: Movie Collections
ja: 映画コレクション

[ctx: #30036]
en: Enable posters from IMDb
ja: IMDb のポスターを有効に

[ctx: #30037]
en: Enable posters from trakt.tv
ja: trakt.tv のポスターを有効に

[ctx: #30038]
en: Enable fanart from trakt.tv
ja: trakt.tv のファンアートを有効に

[ctx: #30039]
en: Enable trailers from trakt.tv
ja: trakt.tv の予告編を有効に

[ctx: #30042]
en: Get Tagline From
ja: キャッチコピーの取得先

[ctx: #30044]
en: Get IMDb TOP250 Ranking
ja: IMDb トップ250ランキングを取得

[ctx: #30100]
en: Rating
ja: 評価

[ctx: #30200]
en: Credits
ja: クレジット

[ctx: #30201]
en: Get Studio from
ja: スタジオ情報の取得元：

[ctx: #30202]
en: Get Country from
ja: 製作国情報の取得元：

[ctx: #30300]
en: Search
ja: 検索

[ctx: #30305]
en:      Include All Movie Categories
ja: 全ムービーカテゴリーを含める

[ctx: #30306]
en: Warning:
ja: 警告:

[ctx: #30400]
en: Plot
ja: ストーリー

[ctx: #30500]
en: Fanart
ja: ファンアート
