XBMC Addons - en to mk translation catalogue (58 entries)

[ctx: #30001]
en: Enable fanart from themoviedb.org
mk: Овозможи сликички од themoviedb.org

[ctx: #30002]
en: Enable posters from themoviedb.org
mk: Овозможи постери од themoviedb.org

[ctx: #30003]
en: Enable posters from IMPAwards
mk: Овозможи постери од IMPAwards

[ctx: #30004]
en: Enable posters from MoviePosterDB
mk: Овозможи постери од MoviePosterDB

[ctx: #30005]
en: Get Trailers directly from YouTube
mk: Превземај трејлери директно од YouTube

[ctx: #30006]
en: Enable trailers from HD-Trailers.net
mk: Овозможи трејлери од HD-Trailers.net

[ctx: #30008]
en:      Preferred Title Language from
mk: Префериран јазик на превод од

[ctx: #30009]
en: Enable trailers from themoviedb.org
mk: Овозможи трејлери од themoviedb.org

[ctx: #30011]
en: Poster
mk: Постер

[ctx: #30012]
en: Trailers
mk: Трејлер

[ctx: #30013]
en: Get Set (Collection) Name from themoviedb.org
mk: Превземи име за групата (колекцијата) од themoviedb.org

[ctx: #30014]
en: Get Plot from
mk: Превземи кратка содржина (сиже) од

[ctx: #30015]
en: Get Cast / Directors / Writers From
mk: Превземи улоги / режија / сценаристи од

[ctx: #30016]
en: Plot Sources
mk: Извори за кратка содржина

[ctx: #30020]
en:      Preferred Plot Language
mk:      Јазик за превземање на кратка содржина

[ctx: #30021]
en: Get Ratings from
mk: Превземи рејтинзи од

[ctx: #30022]
en: Get Genres From
mk: Превземи жанрови од

[ctx: #30023]
en: Get Title From
mk: Превземи Наслов од

[ctx: #30024]
en: Title Sources
mk: Извори на Наслови

[ctx: #30025]
en: Cast & Credits Sources
mk: Извори за улоги & учесници

[ctx: #30026]
en: Genres Sources
mk: Извори за жанрови

[ctx: #30027]
en:      Preferred Title Language
mk: Префериран јазик за превод

[ctx: #30028]
en: Trailer Sources
mk: Извори на трејлери

[ctx: #30029]
en: Movie Collections
mk: Колекции на филмови

[ctx: #30030]
en: Rating Sources
mk: Извор за рејтинг

[ctx: #30031]
en: Certification Settings
mk: Поставки за сертификати

[ctx: #30032]
en: Get Certification From
mk: Превземи сертификати од

[ctx: #30033]
en:      Preferred Certification Country
mk: Преферирана држава за сертификати

[ctx: #30034]
en:      Preferred Thumb Language
mk: Префериран јазик за сликичка

[ctx: #30035]
en: Certification Prefix
mk: Префикс на сертификација

[ctx: #30036]
en: Enable posters from IMDb
mk: Овозможи постери од IMDb

[ctx: #30037]
en: Enable posters from trakt.tv
mk: Овозможи постери од trakt.tv

[ctx: #30038]
en: Enable fanart from trakt.tv
mk: Овозможи сликички од trakt.tv

[ctx: #30039]
en: Enable trailers from trakt.tv
mk: Овозможи трејлери од trakt.tv

[ctx: #30040]
en:      Genre Language
mk: Јазик на жанр

[ctx: #30041]
en:      Preferred Trailer Language
mk: Префериран јазик на трејлер

[ctx: #30042]
en: Get Tagline From
mk: Превземи Tagline од

[ctx: #30043]
en:      Preferred Tagline Language
mk:      Префериран јазик за Tagline

[ctx: #30044]
en: Get IMDb TOP250 Ranking
mk: Превземи IMDb TOP250 рангирање

[ctx: #30045]
en: Get Outline From
mk: Превземи општи информации од

[ctx: #30046]
en:      Preferred Set (Collection) Name Language
mk:     Претпочитан јазик за групата (колекцијата)

[ctx: #30047]
en: Poster Sources
mk: Извори за постери

[ctx: #30100]
en: Rating
mk: Оценка

[ctx: #30110]
en:      Rating Generated Using
mk:      Оценката се генерира од

[ctx: #30115]
en:      Use the Score Aggregated from
mk:      Користи средна оценка од

[ctx: #30200]
en: Credits
mk: Учесници

[ctx: #30201]
en: Get Studio from
mk: Превземи Студио од

[ctx: #30202]
en: Get Country from
mk: Превземи Држава од

[ctx: #30300]
en: Search
mk: Пребарај

[ctx: #30303]
en: Search Engine to Use
mk: Кој сервер за пребарување да се користи

[ctx: #30304]
en:      Secondary Search Language (In Addition to en-us)
mk: Втор јазик за пребарување (освен en-us)

[ctx: #30305]
en:      Include All Movie Categories
mk: Вклучи ги сите категории на филмови

[ctx: #30306]
en: Warning:
mk: Предупредување:

[ctx: #30307]
en: Enabling All Movie Categories will greatly reduce the search accuracy !!!
mk: Вклучувањето на сите категорри на филмови, во голема мера ќе ја намали точноста на пребарувањето !!!

[ctx: #30400]
en: Plot
mk: Заплет

[ctx: #30401]
en: Plot / Tagline / Outline
mk: Запет / Приказна / Кратка содржина

[ctx: #30500]
en: Fanart
mk: Зан. слика

[ctx: #30501]
en: Fanart Sources
mk: Извори на други слики
